999 rezultate për

imeri

STUDIMI/ Sëmundja e Alzheimerit gjendet në ushqimin tonë Alzheimeri është sëmundja e humbjes së kujtesës, me të cilën shumë njerëz po përballen kohët e fundit. Ka një lidhje të
Aktorja e njohur vuan nga Alzheimeri? Reagon ashpër 73-vjeçarja (FOTO LAJM) Sapo e ka parë veten në titujt e mediave se është e prekur nga sëmundja e Alzheimer-it, pak orë më parë, ka reaguar akto
Kutitë e votimit në Preshevë e Bujanoc, të zbrazura Edhe pse numri i qendrave të votimit në Preshevë është i madh, kutitë në Preshevë dhe Bujanoc janë të zbrazura, ka thënë
Ismet Haxhia: Thirri rroftë PS, ja se si militantët e PD-së vranë Ago Imerin "Të moshuarin Ago Imeri e morën militantët e PD-së dhe e nxitën të prishte mitingun e PS, por ai i surprizoi të gjithë k
Sherri Enca-Noizy, miku i saj degjeneron këngëtaren (FOTO LAJM) Pas konfliktit publik të nisur gjatë ditës së sotme mes Noizy-t dhe Encës, ka reaguar gjithashtu një tjetër person që pë
Problem me erë goje? - Pini çaj jeshil Çaji i gjelbër paraqet minierë të vërtetë antioksidantësh të cilët parandalojnë grumbullimin e molekulave të dëmshme në
Çfarë është sëmundja e alzheimerit dhe a mund të parandalohet Sëmundja e Alzheimerit është lloji më i shpeshtë i demencës dhe problemeve mendore. Simptomat e Alzheimerit, përfshirë a
Butrint Imeri jep arsyen pse hoqi Tunën nga bashkëpunimi (VIDEO) Këngëtari Butrint Imeri ka sqaruar dje teksa ka qënë i ftuar në "Top Show Magazine" se përse vendosi të mos bashkëpunont
Si të reduktoni rrezikun nga Alzheimeri? Sëmundja e Alzheimerit prek miliona njerëz. Megjithëse kanë kaluar më shumë se 100 vjet nga zbulimi i kësaj sëmundjeje
Zogaj: Visar Ymerin është frikacak, mos të flasi për trimëri Bislim Zogaj, deputeti i Partisë të Kosovës e ka quajtur liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymerin frikacak dhe ka k
Grabitja e prindërve të Çiçës, zbardhen detajet e ngjarjes që shkaktoi serial vrasjesh Ervis Imeri, i akuzuar për vjedhje me armë në bashkëpunim në banesën e prindërve të Elton Çiçës, do të përballet me gjyk
"Kathimerini": Rama si Enveri, beson se e gjithë bota rrotullohet rreth tij Një analist grek, njohës mjaft i mirë i çështjeve të rajonit, i ka kushtuar një shkrim mjaft të detajuar referuar marrëd
Grekët për aleancën e Ramës me çamët: Bashkëpunimi drejt fundosjes Udhërrëfyesi për të cilën është rënë dakord qershorin e kaluar mes Shqipërisë dhe Greqisë për të përmirësuar lidhjet dyp
Ilaçet kundër dhimbjeve mestruale, ndikojnë në kurimin e sëmundjes së Alzheimerit Ilaçi i përdorur gjërësisht kundër dhembjeve inflamatore mund të ndihmojë në kurimin e sëmundjes Alzheimerit. Këto
Tahiri flet për Çapajt: Trimërimi e botës së krimit në përplasjen kundër Policisë Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri përmes një deklarate për mediat ka folur për sulmin ndaj policisë të disa prej person
LETRA/ Gruaja e Ervis Imerit: Çiça e kërcënoi në burg tim shoq Bashkëshortja e Ervis Imerit, i cili është në burg për grabitjen e prindërve të Elton Çiçës (që u vra të dielën në Tiran
Gruaja e Ervis Imerit: E vërteta e grabitjes dhe pse përmendet burri im Teksa orët kalojnë, përditësohen të dhënat në lidhje me vrasjen e Elton Çiços, ndërsa në një reagim, gruaja e Ervis Imer
Flet Elton Imeri: S’kemi hasmëri me asnjë person Personi i cili mbeti i plagosur në këmbë pas atentatit me eksploziv që iu bë në dhjetor 2015, Elton Imeri, tregon se nuk
Çiça u vra për pazaret e drogës Dyshohet se grabitja e ndodhur një vit më parë në banesën e familjes Çiça në Tepelenë mund të ketë ardhur si pasojë e pë
Ekzekutimi i Çiçës, ja kush është shoqëruar në polici Uniformat blu kanë shoqëruar sot një person të dyshuar, teksa kanë kaluar disa orë nga vrasja e Elton Çiças mbrëmë në nj