999 rezultate për

imami

Imami: Bojkotoni produktet e Serbisë (VIDEO) Imami Mazllam Mazllami, në një video të hedhur në YouTube ka bërë thirrje për bojkot të produkteve të Serbisë. Ai ka
Imam Ekrem Avdiu: U njollos imazhi i drejtësisë dhe i shtetit (VIDEO) Imami i Mitrovicës, Ekrem Avdiu është shprehur se arrestimi i tij dhe i disa hoxhallarëve të tjerë nuk ka bërë gjë tjetë
Imami boshnjak i Novi Pazarit: Ne jemi ilirë (VIDEO) Imami boshnjak i Novi Pazarit, Muamer Zukorliç ka dhënë një deklaratë të bujshme lidhur me origjinën e popullit boshnjak
Meta shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të artistes Besa Imami Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, znj. Monika Kryemadhi, mori pjesë në homazhet e z
Rama: Besa Imami, një nga hijet e larta të kohës së vjetër Pas reagimit të presidentit Bujar Nishani, i cili e ka cilësuar si humbje të madhe të kulturës në përgjithësi ndarjen ng
Presidenti Nishani ngushëllon familjarët e aktores Besa Imami Presidenti i Republikës, Bujar Nishani nëpërmjet një mesazhi të bërë publik sot në mëngjes, ngushëllon familjarët e akto
Imami Shefqet Krasniqi gjykohet nesër Gjykatësit kanë marrë vendimin që seancën për gjykimin e Shefqet Krasniqit ta zhvillojnë nesër. Këtë vendim e ka marr
Ja çfarë gjeti policia në shtëpinë e imamit Shefqet Krasniqi Policia ka arrestuar sot imamin e Xhamisë së Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqin. Raportohet se gjatë aksionit në
Ja kush është imami i arrestuar, Enis Rama Sot Policia e Kosovës ka realizuar një aksion, ku mes tjerash arrestoi edhe disa imamë, mes të cilëve edhe imam Enis Ram
Policia: Aksioni kundër "terrorizmit" po vazhdon Policia e Kosovës ka bërë me dije se operacioni kundër luftës për terrorizëm po vazhdon. Zëdhënësi i policisë, Baki K
Imam Latifi nervozohet me mediat (VIDEO) Imami nga Mitrovica, Fatmir Latifi ka kritikuar së fundmi mediat se pse ata nuk po merren me priftin, Anton Kçirën, i ci
Kërcënon Fuat Ramiqi: Nuk do të rri duarkryq Fuad Ramiqi, themelues i lëvizjes islame Bashkohu, e më pas i partisë islamike Lisba, thotë se nuk do të rri duarkryq pë
Lirohet Shefqet Krasniqi (FOTO LAJM) UPDATE - Burimet e para mediatike kane bere me dije se eshte liruar imami i Xhamise se Madhe te Prishtines, Shefqet Kras
Ja kush është imami i Xhamisë së Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqi Sot u dha lajmi se është arrestuar imami i Xhamisë së Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqi. Mësohet se ai po merret
Imami is no longer under investigation Tirana Prosecution will no longer investigate the former Defence Minister Arben Imami who was sued by actual minister Mi
Prokuroria pushon padinë e Kodhelit ndaj Imamit Prokuroria e Tiranës pushon hetimet për kallëzimin ministres së Mbrojtjes Mimi Kodheli ndaj Arben Imamit dhe 9 ish-zyrta
Imami kundër ekstremistëve, kërcënohet me vdekje Imami nga Peja, Zuhdi Hajzeri nga Peja, është kërcënuar, vetëm pse është kundër grupeve ekstremiste. Ai ka deklaruar
Kanuni i mori jetën shqiptarit në Zvicër (FOTO-LAJM) Vrasja e ndodhur dje në një xhami në Zvicër është kryer për hakmarrje. Sipas mediave zvicerane shqiptari, baba i katër f
Ja kush është i arrestuari tjetër bashkë me imamin Sot, bashkë me imam Zekirija Qazimin, është arrestuar edhe një tjetër person. Ai është Lulzim Kabashi nga Polaci i Sk
Arrestohet imami Zekirija Qazimi Policia e Kosovës ka vënë në pranga sot në mëngjes një imam të Kosovës. Bëhet fjalë për imamin Zekirija Qazimi. Ai