999 rezultate për

imami

Gjobë imamit të xhamisë në Preshevë, ngriti flamurin shqiptar (VIDEO) Në minaren e xhamisë së fshatit Geraj, më 28 nëntor 2014 është ngritur flamuri shqiptar. Imami i xhamisë, Nexhat Jashari
Arben Imami: PD nuk drejtohet nga Sali Berisha Deputeti demokrat Arben Imami ka shpërthyer në studion e Opinion, duke thënë se PD-ja nuk udhëhiqet më nga Sali Berisha.
Basha rikthen në parti Imamin dhe Gjanën Në mbledhjen e mbrëmshme të Partisë Demokratike është diskutuar për riorganizim tërësor të saj, pas humbjes së zgjedhjev
Imami shqiptar: Skëndërbeu është heroi ynë, Nënë Tereza na nderon si komb Toleranca ndërfetare në Kosovë ka një histori aq të gjatë të kultivimit, sa që disa tendenca të izoluara aktuale për ta
Imami i dyshuar për terrorizëm ishte dëbuar nga Arabia Saudite, ja arsyeja B92-ishi serb ka shkruar për imamin shqiptar në Maqedoni, Rexhep Memishin, i cili u arrestua të mërkurën në një aksion p
Transmetim historik i faljes së Bajramit në Gjermani, në xhaminë e imamit shqiptar Nga xhamia në Penzberg të Munchenit do të bëhet për herë ta parë transmetimi i faljes së namazit të Bajramit të Madh.
Xherdan Shaqiri reagon për publikimin e fotos së tij me Shefqet Krasniqin Futbollisti Xherdan Shaqiri përmes një postimi në Facebook është distancuar nga imami Shefqet Krasniqi, i cili ka bërë p
Imamët e Shkupit kundër Ibrahim Shabanit (VIDEO) Edhe gjatë ditës së sotme kanë vazhduar reagimet reth zhvillimeve të fundit në institucionin më të lartë fetar në vend,
Imamët në Gjykatë: Nuk jemi terroristë! Në Gjykatën e Krimeve të Rënda, sot është zhvilluar seanca e radhës për 9 xhihadistët e akuzuar për rekrutim luftëtarësh
Imami në Britani: Kush fyen Profetin dënohet me vdekje Imami radikal në Britani, Anjem Choudary ka reaguar ndaj karikaturave të publikuara ditë më parë nga revista satirike fr
Xhelil Gjoni: PD u formua nga PPSH, Sali Berisha merrte urdhëra nga ne Ish-sekretari i Partisë së Punës për Tiranën Xhelil Gjoni vazhdon të provokojë debat me deklaratat e tij. Në një inte
Al Kaeda: Falenderojmë ata që morën hak për Profetin "Ne falënderojmë ata që hak për Profetin". Me një X të kuqe në fytyrë e Charb është ribotuar në web "lista e të kërkuarv
Qëllohet imami që bënte thirrje të mos shkohet në Siri Imami nga Bosnja Selvedin Beganoviç është goditur 7 herë në gjoks nga ekstremistët për shkak se ai predikonte në mënyrë
Arrestohet imami i Velesit, dyshohet se ka fshehur emigrantë Nesim Demiri, me detyrë imam i Velesit po procedohet nga policia, nën dyshimin se ka fshehur emigrantë të paligjshëm në
Vritet një imam në Stamboll Një imam është raportuar se është vrarë në Stamboll. Ai ka qenë kritikues i ashpër i qeverisë së Uzbekistanit. Ima
I vihet zjarri Xhamisë Shqiptare në Flums të St. Gallen Në mëngjesin e sotëm, rreth orës 6.30 dy besimtarë po shkonin për të falur namazin e sabahut në Xhaminë Shqiptare në Flu
Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami Katedralja Kombëtare në Washington muajin e kaluar hapi dyert për besimtarët musliman të bëjnë lutjen e tyre të përjavsh
Arrestohet një tjetër imam për "terrorizëm" Një tjetër imam është arrestuar këtë javë nën akuzën e "terrorizmit" dhe "gjuhës së urrejtjes". Burime nga "Express"
Imami Enes Goga: U dëmtua imazhi im, i BIKU-t dhe i Kosovës (VIDEO) Imami Enes Goga, pas lirimit nga paraburgimi nga prokurori i çështjes, është prononcuar lidhur me këtë rast. Ai tha s
Lirohet imami Enes Goga Edhe pse i ishte caktuar paraburgim për 30 ditë, sot u lirua edhe imami Enes Goga. Imami Goga është liruar me kërkesë