999 rezultate për

imami

Topalli dhe Imami kërkojnë shkarkimin e Lulzim Bashës Jozefina Topalli dhe Arben Imami kanë dalë në një konferencë të përbashkët për shtyp duke kërkuar largimin e Lulzim Bash
Imami Ahmet Kalaja paralajmërohet për largim nga puna Kryesia e Komitetit Mysliman të Shqipërisë është mbledhur ditën e sotme për të marrë në shqyrtim videon e shumëpërfolur
Zbardhet dokumenti, ja çfarë i kërkoi qeveria KMSH-së për Ahmed Kalanë (FOTO LAJM) Në mediat online gjatë ditës së sotme qarkulloi lajmi se Komiteti Shtetëror për Kultet iu ka kërkuar zyrtarisht me anë t
Shkarkimi i imamit Ahmed Kalaja, e vërteta e dy letrave të qeverisë për KMSH Përveç debatit publik në rrjetet sociale dhe ndjesës së kërkuar më pas nga vetë futbollisti Andi Lila dhe imami Ahmed Ka
Qeveria kërkon shkarkimin e imamit Ahmed Kalaja? Vetëm pak ditë më parë në rrjetet sociale dy futbollistët e kombëtares Armando Sadiku dhe Andi Lila u përfshinë në një
VIDEOSKANDALI/ Reagon imami Ahmed Kalaja: Ishte në rafshin e humorit, u keqkuptua Regjistrimi i një videoskandali nga hoxhë Ahmed Kalaja me dy futbollistët e Kombëtares, Andi Lila dhe Armando Sadiku ku
Rrëfimi i gazetarit: Kur SHIK-u i Berishës rrihte për vdekje Arben Imamin në qeli Gazetari Bardhok Lala rrëfeu mbrëmë tek emisioni "Dritare" i Rudina Xhungës se si ishte rrahur nga punonjës të SHIK-ut m
Merkel i dërgon letër falënderuese imamit shqiptar (FOTO) Kancelarja gjermane Angela Merkel, i ka dërguar një letër falënderuese imamit nga Shkupi, Benjamin Idrizi, kryetar i "Fo
TEKSAS / Xhamia shkrumbohet nga flakët, imami: Nuk dua të spekuloj mbi shkaqet (FOTO LAJM) Vetëm pak orë pasi presidenti i SHBA-ve, Donald Trump firmosi dekretin për ndalimin e refugjatëve nga 7 vende që të shke
Imami shqiptaro-amerikan, i shqetësuar me vendimin e Trumpit Imami shqiptaro-amerikan Tahir Kukaj, i cili jeton në New York, ka shprehur shqetësimin e tij për vendimin e Trumpit.
E RRALLË/ Imami dhe prifti, në të njejtën ceremoni varrimi në Kosovë (FOTO LAJM) Në një ceremoni varrimi e cila ka ndodhur në fshatin Fshaj në Komunën e Gjakovës, kanë marr pjesë kleri mysliman dhe ai
Prokuroria, një javë afat për hetimin e imamëve Prokurorisë speciale të Kosovës i ka ngelur edhe një javë afat për të pushuar ose ngritur aktakuzat ndaj imamëve që u ar
Francë/ Ndalohet burka, provokon imami në Facebook Vazhdojnë polemikat që janë ngritur si pasojë e ndalimit të veshjes së mbulon tërësisht trupin dhe kokën e femrave në p
Arrestohet një i dyshuar për vrasjen e imamit në New York Policia Nju Jorkeze ka arrestuar një 35-vjeçar si i dyshuar në lidhje me vrasjen e imamit me prejardhje nga Bangladeshi
Arben Imami kundër ambasadores Vlahutin: Është në krah të Qeverisë Një ditë më parë, Grupi parlamentar i PD mbajti një mbledhje jashtë radhe, për tu informuar për ecurinë e negociatave pë
Ja ligjërata e Imamit të Qabes në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit" në Tiranë (VIDEO) Imami i Qabes së Shenjtë në Mekë, Shejh Salih Bin Talib, ka mbajtur një ligjëratë para besimtarëve mysliman mëngjesin e
Imami i Qabes nesër fal Bajramin në Tiranë Me ftesë të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, për herë të parë në historinë e Shqipërisë, namazi i Fitër Bajramit në T
Associated Press / Gjykata amerikane rrëzoi padinë e qeverisë turke ndaj imamit Fethullah Gylen Një gjyqtar federal ka rrëzuar ditën e mërkurë një padi, ku dijetari mysliman, M. Fethullah Gylen, i cili jeton prej vit
I riu: Ja çfarë bënim në kampin e imamit Zeqirja Qazimi (VIDEO) Një djalë i ri, i cili pretendon se ishte trajnuar në kampin e ngritur në Debëllde të Vitisë nga imami Zeqirja Qazimi, ë
Imami i vetshpallur nuk e quan ISIS-in organizatë terroriste Imami i vetshpallur i xhamisë së Unazës së re në Tiranë, Armand Ali i ftuar në emisionin “Të paekspozuarit”, të gazetari