999 rezultate për

imami

Imami del nga mbledhja me kritika: PD dhe Basha në rënie të vazhdueshme Pas mbledhjes se Kryesise se PD, ku Arben Imami refuzoi te ishte pjese e grupit te punes per ndryshimet ne statut, propo
Propozohet për të qenë pjesë e grupit proaktiv, reagimi i Arben Imamit ngjall debat Kryetari i PD Lulzim Basha ka ngritur një grup pune për ndryshimet në statut, e ndër të tjera, ka propozuar pjesëmarrjen
Dreka e gabuar e Meçollarit, pse e shkarkoi Imami Presidenti i Republikës Ilir Meta po verifikon kandidaturën e Artur Meçollarit si pjesë e grupit negociator të marrëvesh
Berisha e quajti spiun, ish-ministri reagon për Artur Meçollarin Ka shkaktuar një debat shumë të madh në policikë, shpallja e emrave të grupit negociator me Greqinë për marrëveshjen e D
Nga Imami tek Kodheli, zbulohet super skandali në ushtrinë shqiptare Dokumentet zyrtare të rrjedhura nga Ministria e Mbrojtjes tregojnë se mirëmbajtja e sistemit të radarëve detarë është nj
Gjykimi ndaj ish-kryeimamit Krasniqi, dëshmitaret sërish mungojnë Ka filluar gjykimi ndaj ish-kryeimamit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, i akuzuar për vepra penale që
Një fotografi para shumë vitesh me një radikal i kushtoi shqiptarit, nuk e merr pasaportën në Zvicër Kërkesën për të marrë pasaportën zvicerane, për vete, bashkëshorten dhe dy fëmijët, imami i njohur nga Maqedonia Bekim A
Imami nga Drenica tallet me Haradinajn dhe Thaçin Osman Musliu, një hoxhë nga komuna e Drenasit ka komentuar poashtu vizitën e Presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit
Elvis Naçi, kryeministër? Imami i përgjigjet pyetjes që i bëjnë të gjithë (VIDEO) Hoxhë Elvis Naçi ishte sot në emisionin Wakë Up në Top Channel duke iu përgjigjur edhe pyetjes së Eno Popit nëse donte t
Të hënën Shefqeti del para gjykatës, akuzohet për terrorizëm 22 janari 2018 është caktuar datë e nisjes së shqyrtimit gjyqësor ndaj imamit të xhamisë së madhe të Prishtinës, Shefqet
Imami nga Prizreni tregon një histori të pazakontë Dhënia e parave për hir të zemrës, apo e njohur si ‘sadaka’, është e njohur, sidomos mes besimtarëve myslimanë. Imami
Imami nga Peja nuk pranon akuzën ndaj tij Hoxha nga Peja, Enes Goga, e ka quajtur “fyerje ndaj tij dhe ndaj BIK-ut” aktakuzën e Prokurorisë Speciale të ngritur pa
Imami i vetëshpallur reagon pas paditjes në Prokurori: Do t'ju vijë fundi shpejt "Festa e Pavarësisë dhe festat e tjera kombetare nuk i lejohen muslimanit qe ti festoje e as te uroje per to..."- ka dek
Ndaloi festat kombëtare, procedohet imami ilegal "Festa e Pavarësisë është haram"- kështu ka deklaruar imami i Tiranës Armand Ali duke nxitur dhunë e urrejtje në ditën m
Policia merr në pyetje imamin e Drenasit Një postim që imami i xhamisë dhe ish-kryeimami i bashkësisë islame të Drenasit mulla Osman Musliu e kishte bërë në rrje
Shtatë persona që i kanë dëgjuar ligjëratat e Idriz Bilibanit kanë luftuar në Siri Së paku 7 persona, të cilët i kanë dëgjuar ligjëratat e Imamit Idriz Bilibani, kanë përfunduar të vrarë, ose janë gjykua
Emërimi i prefektëve nga Rama, Imami i del në mbrojtje Ish-ministri i Mbrojtjes, Arben Imami ka dhënë mendimin e tij përsa i përkey për 12 ushtarakët në rezervë që Kryeministr
Bëri bujë me deklaratën për tradhtinë, flet gruaja e Elvis Naçit ka kaluar vetëm pak kohë që kur imami ELvis Naci u bë kryetemë e diskutimeve pas deklaratës për për gratë dhe tradht
Debatoi ashpër më imamin, por Mustafa Nano ka dy djem myslimanë praktikantë të devotshëm Mustafa Nano është vënë ne qendër të fyerjeve publike nga një numër i madh komentuesish në rrjetet sociale për shkak të
Fevziut i del situata jashtë kontrolli: Qetësohuni! Do ziheni si në Kosovë Emisioni “Opinion” mbrëmjen e kaluar është shoqëruar me debate shumë të nxehta mes analistëve dhe të ftuarve në studio.