999 rezultate për

iliq

Obiliq, vdes në mënyrë të dhimbshme punëtori Një punëtor në Obiliq ka vdekur sot në mënyrë të dhimbshme. Teksa ka qenë duke punuar në makinë, ai "ka bluar" kokën
Obiliq, fiton PDK-ja Në Obiliq ka përfunduar procesi i numërimit të votave. Në këtë komunë, prin PDK-ja me 2.697 vota, pasuar nga LDK me 2
Nisma "pushton" Obiliqin Nisma sot ka "pushtuar" qytezën e Obiliqit. Kreu i "Nisma për Kosovën", Fatmir Limaj tha nga kjo qytezë se Kosova ka
Nicki Minaj komplimenton Iggyn: Nuk jam ziliqare Nicki Minaj nuk e sheh aspak si një konkurente Iggy Azalea, përkundrazi, ajo e komplimenton vazhdimisht. Reperja amerika
Vriten dy vetë në Obiliq Dy persona janë vrarë në Milloshevë të Obiliqit. Po ashtu, edhe dy persona të tjerë kanë mbetur të plagosur. Për k
LB refuzon ofertën e AAK-së në Obiliq Lëvizja për Bashkim refuzon bashkëqeverisjen me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partinë Demokratike të Kosovës në
2 të plagosur në Obiliq Dy persona janë plagosur aksidentalisht nga një tjetër në fshatin Shipitull të Obiliqit. Policia ka bërë të ditur se
Tevez nuk e ka zili Ronaldon Sulmuesi i Juventus, Carlos Tevez nuk e ka zili Ronaldon, edhe pse ylli madrilen e ka nisur mjaftë mirë sezonin. Ai shpr
Shukri Klinaku kandidat i LB-së për kryetar të Obiliqit Në një takim me strukturat e Degës së Obiliqit, Lëvizja për Bashkim prezantoi kandidatin e saj për Kryetar të Komunës së
Ekstremistët fetarë s'e duan Nënë Terezën në Obiliq Ndërtimi i bustit të Nënë Terezës në sheshin e komunës së Obiliqit po ndalohet nga disa ekstremistë fetarë. Ndërsa zyrta
LB procedon në Kuvend Ligjin kundër ndotjes Lëvizja për Bashkim, e cila kishte ngritur shqetësimet për komunën e Obiliqit, në të cilën jeta e qytetarëve është e vës
Mediat serbe ziliqare: Ky është fundi, Shqipëria ia kalon edhe Serbisë Mediat serbe nuk e kanë pritur mirë renditjen e fundit të kombëtares shqiptare nga FIFA e cila tashmë është renditur në
Në Kuvend u diskutua për Obiliqin Sot, në hapësirat e Kuvendit të Republikës së Kosovës u mbajt dëgjimi publik lidhur me projektigjin për Obiliqin, të ini
Takimi përmbyllës i LB-së në Obiliq Mbrëmë, para qindra qytetarëve të Obiliqit, për herë të njëmbëdhjetë, nga ekipi i përbërë nga inicuesi i ligjit, Agim Ku
LB diskuton në fshatin Hade për Obiliqin Fshati Hade ishte vendi i takimit të shtatë të ekipit të Lëvizjes për Bashkim, i cili po zhvillon debate publike me qyte
LB: Qytetarët mbështesin nismën për ligjin e Obiliqit Mbrëmë në fshatin Bakshi të Komunës së Obiliqit u mbajt takimi i radhës, i katërti, në kuadër të serisë së debateve publ
Ligji për Obiliqin, çlirimi i dytë për Obiliqi "Ligji për Obiliqin, çlirimi i dytë për Obiliqi". Kështu u shpreh prof. dr. Shukri Klinaku para qytetarëve të Obiliqit t
Ligji për Obiliqin të shikohet pa ngjyrime politike Nis debati për Ligjin për Obiliqin me qytetarët e kësaj komune, i cili do përgatitet dhe to të iniciohet nga deputetët e
Gratë më ziliqare se meshkujt Sipas një studimi ndërkombëtar i publikuar ne "Revista de Psicologia Social", në punë, gratë janë më xheloze dhe ziliqar
EULEX-i dënon komandantin e policisë në Obiliq Komandanti i Stacionit të Policisë në Obiliq, Sejdi Zeqiri u shpall sot fajtor nga një trup gjykues me dy gjykatës të EU