999 rezultate për

iliq

Kryetari i partisë serbe thotë se është pranuar pavarësia e Kosovës Kryetari i partisë Nova Srbija (Serbia e Re) Velimir Iliq, ka thënë se Serbia e ka pranuar pavarësinë e Kosovës, dhe se
Dalin shifrat me shumë zero edhe për pasanikun e Obiliqit Kryetari i Komunës së Obiliqit nga radhët e AAK-së, Xhafer Gashi, ka deklaruar se posedon pasuri të paluajtshme vlera e
E mitura alarmon policinë në Obiliq Një nënë nga fshati Plemetin i Obiliqit ka raportuar në polici se vajza e saj e mitur, e komunitetit ashkali, ka dalë ng
Fillon rrëzimi i shtëpive në këtë zonë të Obiliqit Ka filluar rrënimi i shtëpive në fshatin Hade të Obiliqit mirëpo ende nuk dihet e sakte se si po shkon dëmshpërblimi për
Merkel kërkesë të qartë Vuçiçit për Kosovën Kryetari i partisë Serbia e re (Nova Srbija- NS), Velimir Iliq, ka deklaruar sot se kancelarja gjermane Angela Merkel i
Zidane nuk duron më: Ka shumë anti-madrilena, suksesi jonë i shqetëson të gjithë ziliqarët Zidane nuk duron dot më. Në konferencën për shtyp para ndeshjes me Malagan, francezi u është kundërvënë të gjithëve duke
Xhungla mbi asfalt e Iliqëve dhe loti që vret drejtësinë nga Destan JONUZI "Për ta kuptuar tërë tmerrin e familjes së engjëllit të vogël Almir Aliu, duhet ta ndjesh prej së a
Boban Iliq dërgohet në paraburgim Pas kërkesës së Prokurorisë Themelore Publike, Boban Iliq është dërguar në paraburgim ku do të qëndrojë deri në fuqizimi
Shtypi për vdekje Almirin, gjykata nuk e dënon për vrasje Boban Iliq Ditën e sotme Gjykata e Kumanovës dha vendimin për rastin e Almirit i cili dy vite më parë u përplas për vdekje nga maqe
Jepet vendimi për rastin Almiri, kaq vite burg u dënua Gjykata e Kumanovë sapo shpalli aktgjykimin përmes të cilit të akuzuarit Boban Iliq i shqiptoi dënim me 6 vjet heqje lir
Sot gjykata jep vendimin për rastin Almiri Gjykata Themelore e Kumanovës sot do të shqiptojë dënimin për të akuzuarit në rastin e Almir Aliut. Burime nga Gjykata e
Nesër jepet aktgjykimi për vrasësin e Almirit Gjykata Themelore e Kumanovës nesër do të shqiptojë dënimin për të akuzuarit në rastin e Almir Aliut. Burime nga Gjykata
Rasti Almiri, i mbushur me parregullsi Dy ditë para se të mësohet vendimi gjyqësor për rastin e Almirit, juristët vlerësojnë se në procesin gjyqësor ka pasur p
E tmerrshme, avokati kërkon dënim për familjarët e Almirit Në Gjykatën Themelore të Kumanovës po vazhdojnë fjalët përfundimtare nga avokatët për rastin e Almir Aliut. Avokati i
Eksperti juridik: Boban Iliq me bindje të plotë goditi me makinë Almirin Eksperti juridik, Qebir Avziu në emisioni Click Plus ka argumentuar në bazë të fakteve se si ka ndodhur incidenti kur u
Më 21 mars sërish protesta për rastin e vrasjes së Almirit Më datë 21 mars janë paralajmëruar protesta të reja, kundër vendimit për rikualifimin e lëndës në rastin e vrasjes së Al
Arrestohet i dyshuari për vrasjen në Obiliq Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për vrasjen e sotme të 35 vjeçarit A.K në Babimoc të Obiliqit. M
Gjendet një person i vrarë në Obiliq Një person i moshës 35 vjeçare ka humbur jetën në fshatin Babimoc të Obiliqit. Nuk dihen rrethanat e kësaj vdekjeje mirë
Detaje tronditëse për Boban Iliq, ka shtypur edhe njerëz të tjerë Shtypja me makinë e katërvjeçarit Almir Aliut është rasti i i treti me rradhë për Boban Iliqin, pasi ai më parë ka kryer
Avokatët: Lirimi i Boban Iliqit rrezikon qytetarët tjerë Shtypja me makinë e katërvjeçarit Almir Aliut është rasti i i treti me rradhë për Boban Iliqin, pasi ai më parë ka kryer