999 rezultate për

iliq

Mik ziliqar, 10 mënyra për të kuptuar nëse e ke edhe ti një të tillë A keni një mik të ziliqar? Ai është si një krimb. Kjo ndjenjë e pakëndshme që ai, personi i dashur në zemrën tënde, ësht
Vdes punëtori që u rrëzua para disa ditësh nga një shtëpi në Obiliq Para pakë javëve është aksidentuar një punëtorë në vendin e punës në Obiliq. I njëjti është trajtuar për disa jave në QK
Një mik ziliqar është më i keq se 10 armiq Njerëzit me të cilët rrimë kanë një influencë të madhe në jetët tona dhe, në një pikë të caktuar, mund të vendosin nëse
KEK denoncon kryetarin e pasur të Obiliqit, Xhafer Gashin Korporata Energjetike e Kosovës e ka denoncuar Kryetarin e Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi se përmes deklaratave publi
Dy shqiptarë rrëmbejnë çmimet e para në konkursin rajonal "në kërkim të verës" (FOTO LAJM) Jyrgen Belegu dhe Adil Brahimi kanë fituar çmimet e para me fotografitë e paraqitura në konkursin "bukuritë verore" të E
Apeli rikthen në gjykim rastin "Almiri" Gjykata e Apelit ka dërguar lëndën e Almir Aliut për referim në Prokurorinë e Lartë. Organi i lartë i akuzës në kolegjiu
Refuzohet ankesa, një serb do të vazhdojë gjykimin për rastin Almiri Gjykata e Kumanovës e ka refuzuar kërkesën e palës mbrojtëse në rastin “Almir Aliu” për ndërrimin e ndihmës gjykatësit t
Kërkohet largimi i gjykatësit serb nga rasti i vrasjes së Almirit Në seancën e rigjykimit për rastin e Almir Aliut, pala e dëmtuar kërkoi ndërrimin e gjykatësit ndihmës Lubomir Gjorgjevi
Haradinaj pret kryetarin e Obiliqit, ende s'ka datë nga përfitimet e Ligjit Kryeministri Ramush Haradinaj është takuar me kryetarin e Obiliqit, Xhafer Gashi, me të cilin kanë diskutuar lidhur me l
Ra nga kamioni para një jave, vdek në QKUK burri nga Obiliqi policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje ka ndërruar jetë një person në QKUK, i cili kishte pësuar lëndime më 17 janar
Apeli rikthen në gjykim lëndën për vrasjen e Almirit "Këshilli Penal i Gjykatës së Apelit e ka shfuqizuar lëndën për rastin e vdekjes së vogëlushit katërvjeçar nga Kumanova,
Lajm i mirë për shqiptarët, shumica e serbëve nuk duan të hyjnë në NATO Hulumtimi më i ri i Qendrës për studime euroatlantike (CEAS) tregon se 11 % e qytetarëve të Serbisë mbështesin hyrjen e
Aksion rrufe i policisë në Obiliq, kapen 7 kg drogë Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj në fshatin Shkabaj të Obiliqit, pasi që gjatë kontrollit në bagazhin e veturës me t
Këto janë qytetet më të ndotura në Kosovë Ministri i Ambientit, Fatmir Matoshi të martën, kur raportoi para Komisionit për Bujqësi, Pylltari, Mjedis e Planifikim
Kujdes, nesër në Skenderaj është një ceremoni e rëndësishme Gjatë ditës së nesërme në Kopiliq të Skenderajt përkujtohet Dëshmori i Kombit Sejdi Shala. Familja e “Heroit te Kosov
Kryetari i partisë serbe thotë se është pranuar pavarësia e Kosovës Kryetari i partisë Nova Srbija (Serbia e Re) Velimir Iliq, ka thënë se Serbia e ka pranuar pavarësinë e Kosovës, dhe se
Dalin shifrat me shumë zero edhe për pasanikun e Obiliqit Kryetari i Komunës së Obiliqit nga radhët e AAK-së, Xhafer Gashi, ka deklaruar se posedon pasuri të paluajtshme vlera e
E mitura alarmon policinë në Obiliq Një nënë nga fshati Plemetin i Obiliqit ka raportuar në polici se vajza e saj e mitur, e komunitetit ashkali, ka dalë ng
Fillon rrëzimi i shtëpive në këtë zonë të Obiliqit Ka filluar rrënimi i shtëpive në fshatin Hade të Obiliqit mirëpo ende nuk dihet e sakte se si po shkon dëmshpërblimi për
Merkel kërkesë të qartë Vuçiçit për Kosovën Kryetari i partisë Serbia e re (Nova Srbija- NS), Velimir Iliq, ka deklaruar sot se kancelarja gjermane Angela Merkel i