999 rezultate për

identifikimin

Të zhdukurit e komunizmit, ngrihet zyra që do nisë identifikimin nga '44-'91 Në Shqipëri do të ngrihet një database për personat e zhdukur gjatë periudhës komuniste, 1944-1991. Janë rreth 6000 pers
Arsenal armësh në Sarandë, policia në kërkim të autorëve Policia e Sarandës ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale një arsenal armësh, sikundër ka nisur nga hetimet për i
Maskat grabisin një pikë karburanti në Fier Policia e Fierit ka nisur hetimet lidhur me një grabitje të një karburanti ndodhur gjatë natës së lënë pas, ku dy person
Dy të armatosur dhe me maska grabisin kazinonë në Korçë Dy persona të armatosur dhe me maska, rreth orës 02:30 të mëngjesit të sotëm kanë grabitur një kazino në Korçë. Sapo kan
Gërxhaliu tërhiqet nga gërmimet: Boll ma Udhëheqësi i gërmimeve në Rashkë dhe në vende të tjera ku ka varreza masive të kohës së luftës, ka thënë se nuk mund të
Tiranë, gjendet një kufomë e dekompozuar në Dajt Trupi i pa jetë i një personi është gjetur sot i dekompozuar në Dajt. Kufoma e seksit mashkull dhe rreth moshës 50-vjeça
Helikopteri i MB gjen 5 parcela me kanabis në Pukë Një sasi prej 600 rrënjë kanabis është asgjesuar orët e fundit nga Policia e Pukës në pyjet e Vroptinës. Droga u zbulua
Ekzekutohet 27-vjeçari me kallash në Kavajë Një 27-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri në qytetin e Kavajës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:45 të mbrëmjes së s
Santo, dosja e motorit të vjedhur në Greqi vjen në Tiranë Hetimet e prokurorisë së Tiranës për identifikimin e vrasjes së bankierit Artan Santo, tashmë janë përqëndruar në zbulim
Doganat fushatë për kontrollin e produkteve të akcizës Drejtoria e Përgjithshme e Doganave dhe Crown Agents kanë ndërmarrë një fushatë për kontrollin e prodhuesve, shpërndarës
Probleme në identifikimin e personave të zhdukur Komisioni Ndërkombëtar për Persona të Zhdukur (ICMP), dhe autoritet në Kosovë shfaqin shqetësimin se shumë nga identifik
Bashkohen UNICEF-MASHT për identifikimin e fëmijëve jashtë shkollave Në planin e përmirësimit të jetës së fëmijëve dhe të drejtës së tyrë për arsimim të rregullt janë takuar sot në Prishtin
E godet motori dhe më pas e vjedhin (VIDEO) Pamje shokuese nga qyteti Bournemouth në Angli. Një 29-vjeçare e cila po kalonte rrugën përplaset nga një motoçikletë po
Tentohet zjarrvënia ndaj zyrës së LGBTI-së Një tjetër sulm i dhunshëm ka ndodhur mëngjesin e sotëm ndaj zyrës së LGBTI-së. Sipas të dhënave paraprake, sulmi është
Varrezat e ushtarëve, grekët kërkojnë gërmime në 6 vende Në Prefekturat e Korçës e Gjirokastrës në Kalivaç të Pogradecit, Hormovë e Peshtani në Tepelenë si edhe në Peshkëpi e Po
Policia zbulon 374 raste të dokumenteve të falsifikuar Nga janari deri në muajin gusht policia e Kosovës ka zbuluar 374 raste të dokumenteve të falsifikuar. Në një prononcim
Kërcënon gjykatësin, arrestohet nga policia Update - Policia e Vlorës ka arrestuar një shtetas si autor të kërcënimeve me jetë të kryetarit të Gjykatës së Vlorës, A
Tiranë, përplaset për vdekje këmbësorja Një endacake është aksidentuar me vdekje në aksin Kthesa e Kamzës- Institut Bujëqësor. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pranë
Makinat e policisë me kamera Së shpejti makinat e policisë rrugore do të pajisen me kamera të cilat do të shërbejnë për identifikimin e drejtuesve të
FBI do përdorë telefon për identifikimin e shenjave të gishtërinjve Nëse zotërone një telefon “Apple” apo çdo lloj tjetër me prekje, jeni tashmë i predispozuar ndaj pajisjeve që kanë aftës