999 rezultate për

huaja

Deklarata e Thaçit në Reuters “rrëmbehet” nga 40 mijë media të huaja Artikulli i botuar nga agjencia britanike me famë botërore, Reuters, me titull “Serbia dëshiron ta aneksojë një pjesë të
Shpërthejnë mediat e huaja: Nisi me Haradinajn, Kosova dhe Serbia në prag të “luftës” Agjencitë e huaja të lajmeve kanë raportuar se treni i ndaluar kishte për qëllim që pas 18 vjetësh të hynte për herë të
Ngrin ujëvara e Mirushës, mrekullohen mediat e huaja (VIDEO) Temperaturat e ulëta që kanë kapluar Kosovën këto ditë, kanë bërë që të ngrij Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. P
Linin vajzat e huaja shtatzënë, si kompromentoheshin studentët shqiptarë në vendet komuniste Ata pak studentë që patën privilegjin të diplomoheshin jashtë shtetit gjatë regjimit komunist, ishin objekt i vëzhgimit
KOMUNIZMI/ Linin vajzat e huaja shtatzënë, si komprometoheshin studentët shqiptarë Ata pak studentë që patën privilegjin të diplomoheshin jashtë shtetit gjatë regjimit komunist në Shqipëri, ishin objekt
Kim Mehmeti: Shërbimet e huaja përkrahin BDI-në për të dobësuar shqiptarët Në një prononcim për gazetën “Lajm”, shkrimtari Kim Mehmeti ka dhënë vlerësimin e vet lidhur me deklaratat e Ali Ahmetit
Ahmeti: Qendra të huaja investojnë për të përçarë votën shqiptare Lideri i BDI-së Ali Ahmeti, gjatë tubimit në Moranë të Karshiakës, ka thënë para banorëve që të mos lejohet shfuqizimi i
Ahmeti në Karshiakë: Qendra të huaja po investojnë për të përçarë votën shqiptare Lideri I BDI-së, Ali Ahmeti para banorëve të Moranës së Karshiakës dha një porosi kombëtare për unifikim të popullit
Giuliani: Ua kam thënë ne sy serbëve, është dashur t'ju bombardojmë Ish kryetari i Neë York-ut, Rudolf Giuliani, tregoi në një intervistë për CNN të premten se si dukej vizita e tij në Beo
Mediat e huaja/ Shqipëria ndër 10 vendet ku mund të niset një jetë e re “Brightside.me” ka bërë një rënditje me 10 vendet ku mund të nisim një jetë të re dhe ndër to është edhe Shqipëria. “
Ja si e komentojnë mediat e huaja humbjen e thellë të Shqipërisë kundër Izraelit (FOTO LAJM) SportMediaset: Rrëzohet Shqipëria. Në “Elbasan Arena” vjen humbja e dytë radhazi në shtëpi por kjo dhemb më sh
Policia kontrollon 32 lokale nate, rreth 100 femra të huaja punonin ilegalisht (VIDEO) Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore, në bashkëpunim me njësitet rajonale policore, ka kontrolluar 32 l
Mediat e huaja: Pezullimi i Vetting-ut do ta zvarrisë reformën Vendimi i sotëm i Gjykatës Kushetuese të shqipërisë për pezullimin e ligjit të “Vettingut” është pasqyruar edhe në medi
Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për fitoren e Shqipërisë “Shqipëria vazhdon të dominojë grupin e Spanjës” është titulli që gazeta sportive spanjolle “AS” ka për lajmin mbi fitor
Mediat e huaja: Arrestimi i Thaçit ndez tensione në Ballkan Arrestimi i Drejtorit të Policisë së Kosovës në rajonin e Mitrovicës Nehat Thaçi tregon një shenjë të tensioneve të vazh
Mediat e huaja shkruajnë për taksistin shqiptar të fiksuar pas Trump (FOTO LAJM) Mediat e huaja, Associated Press , Daily Mail por dhe Fox Neës i kanë kushtuar një artikull taksistit shqiptar Uljan Kol
Izet Haxhia sulmon sërish Berishën: Pas vrasjes së Azemit shpërbleve serben Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia është kthyer sërish në vëmendje pasi ka komentuar përsëri vrasjen e Azem Hajda
Armët bërthamore frikësojnë bankat e mëdha, hezitojnë të punojnë me Iranin Bankat e mëdha të huaja, në veçanti ato evropiane, pas nëntë muajsh të hyrjes në fuqi të marrëveshjes bërthamore me fuqi
Vendimi i Kim Jong: Qytetarët nuk duhet të përdorin sarkazëm Populli kinez ka ngelur mjaft i pakënaqur ndaj urdhërit të ri që ka dhënë së fundi diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jon
Fitorja e Shqipërisë jehonë në mediat e huaja, ja çfarë shkruajnë (FOTO) Fitorja e Shqipërisë përballë Maqedonisë ka gjetur pasqyrim të gjerë sot në mediat ndërkombëtare, të cilat e kanë vënë t