999 rezultate për

huaja

Mediat e huaja/ Shqipëria ndër 10 vendet ku mund të niset një jetë e re “Brightside.me” ka bërë një rënditje me 10 vendet ku mund të nisim një jetë të re dhe ndër to është edhe Shqipëria. “
Ja si e komentojnë mediat e huaja humbjen e thellë të Shqipërisë kundër Izraelit (FOTO LAJM) SportMediaset: Rrëzohet Shqipëria. Në “Elbasan Arena” vjen humbja e dytë radhazi në shtëpi por kjo dhemb më sh
Policia kontrollon 32 lokale nate, rreth 100 femra të huaja punonin ilegalisht (VIDEO) Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore, në bashkëpunim me njësitet rajonale policore, ka kontrolluar 32 l
Mediat e huaja: Pezullimi i Vetting-ut do ta zvarrisë reformën Vendimi i sotëm i Gjykatës Kushetuese të shqipërisë për pezullimin e ligjit të “Vettingut” është pasqyruar edhe në medi
Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për fitoren e Shqipërisë “Shqipëria vazhdon të dominojë grupin e Spanjës” është titulli që gazeta sportive spanjolle “AS” ka për lajmin mbi fitor
Mediat e huaja: Arrestimi i Thaçit ndez tensione në Ballkan Arrestimi i Drejtorit të Policisë së Kosovës në rajonin e Mitrovicës Nehat Thaçi tregon një shenjë të tensioneve të vazh
Mediat e huaja shkruajnë për taksistin shqiptar të fiksuar pas Trump (FOTO LAJM) Mediat e huaja, Associated Press , Daily Mail por dhe Fox Neës i kanë kushtuar një artikull taksistit shqiptar Uljan Kol
Izet Haxhia sulmon sërish Berishën: Pas vrasjes së Azemit shpërbleve serben Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia është kthyer sërish në vëmendje pasi ka komentuar përsëri vrasjen e Azem Hajda
Armët bërthamore frikësojnë bankat e mëdha, hezitojnë të punojnë me Iranin Bankat e mëdha të huaja, në veçanti ato evropiane, pas nëntë muajsh të hyrjes në fuqi të marrëveshjes bërthamore me fuqi
Vendimi i Kim Jong: Qytetarët nuk duhet të përdorin sarkazëm Populli kinez ka ngelur mjaft i pakënaqur ndaj urdhërit të ri që ka dhënë së fundi diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jon
Fitorja e Shqipërisë jehonë në mediat e huaja, ja çfarë shkruajnë (FOTO) Fitorja e Shqipërisë përballë Maqedonisë ka gjetur pasqyrim të gjerë sot në mediat ndërkombëtare, të cilat e kanë vënë t
Vula e Maqedonisë në pasaportat e huaja nervozon mediat greke Në Greqi, në 24 orët e fundit janë ende aktuale reagimet dhe kërkesat që të tërhiqet vendimi për vënie të vulave greke n
Letërsia maqedonase prezantohet në Panairin ndërkombëtar të librit në Kinë Në edicionin e 23-të ndërkombëtar të panairit të librit në Kinë, u prezantua edhe letërsia Maqedonase. Rëndësi të ve
Makina me targa të huaja përplas 9-vjeçarin Një mjet me targa të huaja ka përplasur sot një 9 vjeçar, por fatmirësisht ai ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Aksiden
Apeli i refuzon ankesat tre të akuzuarve për pjesëmarrje në luftërat e huaja Gjykata e Apelit e Kosovës e ka vërtetuar një aktgjykim të Gjykatës Themelore në Prishtinë të datës 24.03.2016, që të tr
Hajndëll "kërcënon" Gruevskin: Do të largohen investitorët e huaj I dërguari i posaçëm gjerman për Maqedoninë, Johanes Hajndëll, sërish ishte në Shkup, duke realizuar kështu vizitën e ti
Fotoja me Obamën/ PD: Mediat e huaja flasin për skandalin Kreu i grupit parlamentar Edi Paloka, në një deklaratë për mediat i ka kërkuar Prokurorisë të hetojë e pandikuar nga pre
Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për triumfin e kuqezinjve Fitorja e kuqezinjve 1­0 me gol të Sadikut, jep shpresë dhe për një kalim të mundshëm në fazën 1/16. Mirëpo këtij tri
Francë-Shqipëri, ja çfarë shkruajnë mediat e huaja Sfida mes Francës dhe Shqipërisë është komentuar thuajse në të gjitha mediat ndërkombëtare. Francezët thanë se ishte
Ja si e komentuan mediat e huaja ndeshjen Shqipëri-Zvicër Sfida e luajtur në “Stade Bollaert­Delelis” në Francë mes Shqipërisë dhe Zvicrës që përfundoi me rezultat (0­1) u pasqyr