999 rezultate për

huaja

Kina po mbledh gomerët e botës, çmimi arrin 1 000 euro në Shqipëri Xhelatina e prodhuar nga gomarët është një përbërës kyç i një prej “lëndëve” tradicionale të preferuara të Kinës, të njo
Në arkivolin e ish-presidentit polak gjenden mbetje të huaja Hetuesit polakë thanë se mbetjet e dy njerëzve të tjerë janë gjetur në arkivolin e ish-presidentit të Polonisë, Lech Kac
Real dhe Juventus arrijnë në Cardiff, çfarë kapën mediat e huaja (VIDEO) Madrilenët e Real Madrid dhe Juventus kanë mbërritur sëfundmi në Cardiff ku do të përballen për finalen e UEFA Champions
Kjo është pogradecarja që di 7 gjuhë të huaja dhe po lë gjurmë në Harvard Lindur në një qytet të vogël të Shqipërisë, pa një fax për të dërguar përkthimet, Eni Dervishi ëndërronte të shkonte në
Berisha: Rama për karrige përmbys demokracinë Ish-kryeministri Sali Berisha në një status në Facebook shkruan se “nami” i kryeministrit shqiptar ka dalë sa mediat e h
Ilir Kulla: 6 shërbime te huaja përgjojnë vazhdimisht me "çimka" në Shqipëri Në emisionin Opinion mbrëmjen e sotme po flitet për përgjimet qe kane shkaktuar panik pas kapjes se shtetasit izraelit n
Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për humbjen e Shqipërisë me Italinë (FOTO LAJM) Shqipëria humbi në ndeshjen me Italinë me rezultat 0.2. Mediat e huaja e kanë raportuar, pa përjashtuar edhe ndërprerjen
Mustafa: Investimet e huaja e bëjnë Kosovën më të sigurt Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka marrë pjesë sot në ceremoninë e shënimit të 13 vjetorit të themelimit të Odës Ek
Berisha shpërthen ndaj familjes së Remzi Hoxhës: U bën pjesë e shërbimeve sekrete të huaja Sali Berisha ka radhitur një serë akuzash ndaj familjarëve të Remzi Hoxhës duke i cilësuar ata se janë vënë në dispozici
Mediat amerikane: Kush është i riu shqiptar që dashuron gjuhët e huaja Në muajin janar të këtij viti, si student në Amerikë ai ndau eksperiencën e tij të studimeve, përpara stafit të Departam
Kënga e re e Dafinës merr vëmendjen e mediave të huaja, e konsiderojnë si suedeze Këngëtarja e njohur Dafina Zeqiri ka vetëm pak ditë që nka sjellë një këngë të re "Four Seasons" me të cilën pretendon
Ja si e komentojnë mediat e huaja fitoren historike të Barcelonës (FOTO LAJM) Nata e mbrëmshme e 8 marsit do të mbahet mend gjatë jo vetëm për tifozët e Barcelonës, por për të gjithë admiruesit e fu
Arrestimi i 4 grabitësve të bankës bën jehonë edhe në mediat e huaja Aksioni I djeshëm i policisë së Shtetit për kapjen e autorëvë të 2 grabitjeve prana Qafë Kasharit ka pasur një jehonë jo
Mediat e huaja sulmojnë sërish ambasadorin Lu me porosi nga Tirana? Debate i ashpër mes ambasadorit Donald Lu dhe kryeprokurorit Adriatik Llalla, të cilët para disa ditësh shkëmbyen akuza
Vila 1.6 milionë euro, mediat e huaja sulmojnë Vlahutin për korrupsion Para disa ditësh në median online u shpërnda një document i cili vërtetonte se ambasadorja e BE Romana Vlahuritin kishte
BOMBA E MANJANIT/ Shërbimet e huaja i kërkuan Ramës shkarkimin e Tahirit. Mua me hoqi se flisja pa lejen e Fugës Ylli Manjani e ka cilësuar një hakmarrje të Ramës për qendrimet e tij ndaj kanabisit. Gjatë fjalës së tij, Manjani a
Ja çfarë shkruajnë mediet e huaja për takimin shqiptaro-serb Ka përfunduar mbrëmë vonë takimi në Bruksel mes delegacioneve të nivelit të lartë mes Kosovës dhe Serbisë. Agjensitë
Deklarata e Thaçit në Reuters “rrëmbehet” nga 40 mijë media të huaja Artikulli i botuar nga agjencia britanike me famë botërore, Reuters, me titull “Serbia dëshiron ta aneksojë një pjesë të
Shpërthejnë mediat e huaja: Nisi me Haradinajn, Kosova dhe Serbia në prag të “luftës” Agjencitë e huaja të lajmeve kanë raportuar se treni i ndaluar kishte për qëllim që pas 18 vjetësh të hynte për herë të
Ngrin ujëvara e Mirushës, mrekullohen mediat e huaja (VIDEO) Temperaturat e ulëta që kanë kapluar Kosovën këto ditë, kanë bërë që të ngrij Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. P