999 rezultate për

huaja

Studenti shqiptar kërkohet nga kompanitë e huaja por ai thërret qeverinë: Harroni karriket e mallkuara Në prag të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, shteti ynë përballet me numër të madh të papunësisë. Shumë studentë
Pas kësaj date dalin nga përdorimi kodet e huaja në Kosovë Përdoruesit e telefonave të mençur (smartphones) kanë hasur që këto ditë, kodi shtetëror i Kosovës, +383 ka filluar të z
Çudisin mediat e huaja: Vdekja e Ivanoviçit i duhej Kosovës Në mars të vitit 2003, një snajper i thjeshtë nga një grup i fuqishëm kriminal ka qëlluar kryeministrin reformist të Ser
Avioni derdh jashtëqitjet e udhëtarëve, banorët: Janë objekte të huaja Besohet se një top i ngrirë i jashtëqitjes njerëzore, i cili ra në një fshat indian me një zhurmë të madhe, ka rrjedhur
Femrat e huaja që "lanë mendjen" pas Skënderbeut “Mos harro, dashuria e sulltan Muratit për mua nuk do të më bëjë kurrë të harroj që dikur ju kam pas dashuruar …”. M
Gjashtë shtetase maqedonase dhe gjashtë të huaja arrestohen në Tetovë dhe Gostivar Policia në Tetovë dhe Gostivar mbrëmë ka kryer kontrolle në dy objekte hotelierike në dy qytetet dhe kanë arrestuar gjas
Në lokalet e rajonit të Pollogut zbulohen 112 shtetase të huaja Gjatë vitit që po lejmë pas në 25 kontrolle policore në lokalet e Pollogut u zbuluan 112 të huaja dhe 53 shtetase të Maq
Mediat e huaja vënë në shënjestër Shqipërinë pas protestave, pasqyrojnë dhunën në Kuvend Ditën e sotme në Tiranë u zhvillua protesta e opozitës ku mijëra njerëz mbushën rrugën para parlamentit duke shkaktuar e
Thaçi ia thotë të vërtetën e hidhur BE-së: Na imponuat Gjykatën Speciale Presidenti i Kosovës nuk ka hezituar të ia thotë BE-së të vërtetat e hidhura gjatë adresimit të tij para ushtarëve të FS
Dënohet me 20 vite burg, Sllobodan Praljak pi helm para gjykatësve në Hagë (VIDEO) Sllobodan Praljak, një prej të akuzuarve në rastin e Përliçit, ka pirë helm gjatë seancës në gjykatë. Praljak është n
Kjo është data e heqjes së kodeve të huaja telefonike Në qershor të vitit të ardhshëm kodet telefonike +377, +381 dhe +386 do të dalin nga përdorimi dhe në tërësi do të imple
Pamje spektakolare! Meteori e bën natën të duket ditë (VIDEO) Në këtë video të publikuar nga Daily Mail, tregohet momentin spektakolar kur një meteor e ktheu natën në ditë për pak ça
Diplomacia ekonomike, parole, parole, parole! nga Lutfi Dervishi - “Puna ime matet me sa investime të huaja sjell në Britani, politikën e bën Amerika” - kjo ngjar
Koreja Veriore po hakon kompanitë dhe qeveritë e huaja Qeveria amerikane ka zbuluar detaje të reja mbi dy viruset që Koreja Veriore po i përdor për të sulmuar kompanitë dhe qe
Më shumë se Fatos Nano! A e dini sa gjuhë të huaja flet Lorik Cana Lorik Cana i ftuar mbrëmjen e djeshme në “Xing me Ermalin” foli për herë të parë në lidhje me karrierën e tij, largimin
Veliaj merr pjesë në forumin “Ditët e Investimeve në Beograd” Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë një ditore në Serbi, me ftesë të kryebashkiakut të Beo
Kryebashkiaku Erion Veliaj merr pjesë në forumin “Ditët e Investimeve në Beograd” Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë një ditore në Serbi, me ftesë të kryebashkiakut të Beo
Nga kjo datë largohen kodet e huaja telefonike Nga shumica e vendeve nëpër botë, Kosova mund të thirret përmes kodit të saj telefonik shtetëror +383, derisa nga fillim
Ish-ministri paralajmëron: Vendet e huaja kanë mal me dosje të politikanëve shqiptarë Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo ka deklaruar se vendet e huaja zotërojnë dosje për politikanët shqiptarë të lidhura
TRONDITËSE/ Shërbimet e huaja shantazhojnë Ramën dhe Tahirin me filmime sekrete? Sipas gazetarit Basir Çollaku, fakte të tjera pritet të publikohen shumë shpejt në media, duke mos përjashtuar filmimet.