999 rezultate për

huaja

Kandidati për Këlcyrën: Nëse me votoni do të sjell 20 prostituta të huaja që të kënaqeni I njohur për shprehjen “I rëntë kanceri në grykë atyre që s’më votojnë”, kur kandidoi në 2001-shin për deputet, Hasbi Ka
BB vlerëson të kënaqshme, rezultatet e AMF për projektin “Huaja për Politikat e Zhvillimit të Sektorit Financiar”” Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare, përfundoi zbatimin e projektit “Huaja për Politikat e Zhvillimit të Sektorit Financ
Qeni merr më qafë shqiptarin duke i gjetur 600 mijë euro kokainë në makinë Rreth 2 kilogramë kokainë e pastër, që nëse do nxirreshin në treg do paketoheshin në mbi 15,000 doza, vlera e së cilës
95% e intestimeve të huaja në Kosovë bëhen në ndërtim Duke u bazuar në të dhënat zyrtare të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) për vitin 2018 shihet se nga 213.7 milionë euro s
Zyrtari i Ambasadës së SHBA: Pronarët e mediave në Shqipëri shantazhojnë bizneset e huaja Shefi i Marrëdhënieve me Publikun në Ambasadën e SHBA në Tiranë, Brian Beckmann, e vlerëson hapësirën mediatike në Shqip
Grabitja e miliona eurove në Rinas bën jehonë ne mediat e huaja Pas grabitjes së ndodhur një ditë më parë në aeroportin “Nënë Tereza” në Tiranë, “Austrian Airlines” ka vendosur ndërpre
Mbylljen e lojërave të fatit mediat e huaja e shohin si luftë ndaj krimit Vendimi ku Kosovës ndaloi lojërat e fatit për një afat 10 vjeçar është bërë lajm i mediave të huaja. Sipas një artikulli
Ylli Partizanit: Shpejt në Kombëtare, po më vëzhgojnë ekipe të huaja Jasir Asani ka qenë një ndër protagonistët e Partizanit të këtij sezoni. Në një lidhje direkte me emisionin "Zona Gol" n
Duan të ikin nga pallati mbretëror? Mbretëresha merr masa për Meghan dhe Harryn Princ Harry dhe Meghan Markle është përfolur se duan që të shkëputen nga Pallati mbretëror dhe për këtë arsye po e ndërt
“Shqipëria në flakë”, çfarë shkruajnë mediat e huaja për protestat Situata e vështirë politike në Shqipëri shpeshherë është bërë kryetemë edhe në mediat botërore. Kështu këtë herë ka q
"Berisha është penduar që s’më vrau", Rama pa doreza tek mediat e huaja “Është penduar që s’me ka vrarë kur ishte në qeveri.” kjo është deklarata e fortë që kryeministri i vendit, Edi Rama ka
Rusia planifikon shkëputjen totale nga interneti? Rusia po planifikon të shkëputet përkohësisht nga interneti, si pjesë e përgatitjeve për një luftë të ardhshme kiberneti
Gjenden maskat dhe armët e atentatorëve të Arben Bilalit Personat që qëllojnë mbi Arben Bilalin nga makina e zezë me targa të huaja, kanë qenë të maskuar. Dy maskat e tyre dhe a
Si binjake, këto 6 vajza shqiptare janë sozi e modeleve të huaja (FOTO LAJM) Me siguri ju ka ndodhur të paktën një herë kur keni parë një vajzë shqiptare, fytyra e saj t'ju ketë ngjasuar shumë me a
Sa gjuhë të huaja flet Haradinaj Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar se aktualisht flet tre gjuhë të huaja, përveç gjuhës shqipe. Har
Katër persona të armatosur hyjnë në një market në Rahovec Dy punëtore të sigurimit të një marketi në Rahovec kanë raportuar se katër persona të maskuar dhe nën kërcënimin e armëv
Nuk ndalet Kosova, edhe mallrat e huaja që hyjnë nga Serbia kanë taksë 100% Prej sot në Kosovë nuk do të mund të hyjë pa iu nënshtruar taksës 100 përqind asnjë lloj malli nga Serbia, pavarësisht v
Ngritet aktakuzë ndaj shtatë personave në Maqedoni për pjesëmarrje në ISIS Prokuroria publike për krim të organizuar dhe korrupsion në Maqedoni ka ngritur padi penale ndaj shtatë personave, nën a
Zhvillohet Forumi Ekonomik i Tiranës, dhjetëra kompani vendase dhe të huaja shprehin interes Në kryeqytet u mbajt sot Forumi i parë Ekonomik i Tiranës ku aktorë vendimmarrës dhe të biznesit vendas e të huaj di
Mediat e huaja i bëjnë jehonë protestës së studentëve shqiptarë (FOTO LAJM) Ditën e sotme mijëra studentë kanë dalë në protestë kundër tarifave të larta të studimit përballë Ministrisë së Arsimit.