999 rezultate për

huaja

Leku, zhvlerësim me valutat e huaja Leku vazhdon të humbasë terren në këmbimet valutore që nga fillimi i javës. Dollari amerikan është forcuar në tregjet nd
Heqja e vizave, pasqyrohet nga mediat e huaja Vendimi i ministrave të Brendshëm të Bashkimit Europian për heqjen e vizave për Shqipërinë dhe Bosnje- Hercegovinën ësht
Mediat e huaja: Do të hiqen vizat për Shqipërinë e Bosnjen Një ditë para takimit të Ministrave të Brendshëm të BE-së, ku pritet të shqyrtohet propozimi për liberalizimin e vizave
Kubë, bie aeroplani 68 të vdekur Autoritetet kubaneze raportojnë se të 68 personat që gjendeshin në bordin e aeroplanit që u rrëzua sot në ishull kanë vd
Indi, 72 viktima nga moti i keq Të paktën 72 persona kanë vdekur dy ditët e fundit për shkak të motit të keq . Prej disa ditësh shira të rrëmbyeshëm
PS: Ligji për mbrojtjen e investimevetë huaja, antikushtetues Partia Socialiste ka reaguar sot për ligji për mbrojtjen e investimevetë huaja. Deputeti Damian Gjiknuri tha se ky ligj
Debate PD-PS për ligjin e investimeve të huaja Projektligji për investimet e huaja ka ngjallur debat në komisionin e ligjeve mes maxhorancës dhe opozitës. Sipas maxhor
Berisha: Shqiperia, klime te favorshme per bizneset e huaja Kryeministri Berisha priti sot në një takim, përfaqësues të kompanisë malejziane, "Malejzi
Berisha: Mjedis te sigurte per investimet e huaja Qeveria shqiptare do bëjë çdo përpjekje për një mjedis të sigurt për projektet
Investimet e huaja ne Europen Juglindore, kryeson Shqiperia Shqipëria është lider në rajonin e Evropës Juglindore sa i përket investimeve të huaj
Ambasadata e huaja perkrahin vendimin per mosinstalimin e kamerave Ambasadorët e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar, Shteteve të
Investimet e huaja ne Maqedoni, drejt shkalles zero nga Bekri AjdiniInvestimet e huaja në Maqedoni gati se janë stopuar plotësisht. Qeveria e kryeministrit N
Agjencite e huaja per zgjedhjet ne Shqiperi Zgjedhjet e 28 qershorit kane terhequr vemendjen e mediave kryesore nderkombetare, te cilat theksojne se procesi eshte n
SHIK të hetojë nëse shërbimet e huaja kanë gisht në Gërdec Ish-kreu i Shërbimit Informativ Kombëtar, Fatos Klosi, nuk e përjashton mundësinë e një ve
Mediat e huaja komentojne rezultatet e zgjedhjeve ne Kosove Mediat nderkombetare kane komentuar ne menyra te ndryshme rezultatin e zgjedhjeve ne Kosove. Në shumicën e kry
Bamir Topi President, Jehone ne mediat e huaja Agjencite me te medha te lajmeve si Reuters, BBC, ANSA e shume te tjera i kane dhene nje vemendje te vecante shpalljes s
Numri i forcave të huaja të vendosura në Irak Në listën e shteteve të cilat kanë trupat e veta në Irak kryesojnë Shtetet e Bashkuara me 155 mijë dhe Britania me 8500.