999 rezultate për

huaja

Shkarkohet drejtori i CEZ Shkarkohet nga detyra Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i CEZ, Martin Roman. Largimi i tij vjen pas akuzave për menaxhim
“Shqipëria, potencial për investitorët e huaj” Kryeministri i vendit, Sali Berisha u shpreh se Shqipëria ka potenciale të fuqishme për investitorët e huaj. “Përfitimi
Berisha: Mbi 4 miliard investime të huaja Modeli ekonomik në Shqipëri i ndërmarrë nga qeveria shfaqet si i suksesshëm dhe këtë e tregon rritja e investimeve të hu
Shqipëria e dyta në rajon për investimet e huaja Zyra e PNUD-it në Tiranë publikoi raportin global të investimeve të huaja direkte për vitin 2010, duke e renditur Shqipë
Synimi i BSH, futja e investimeve të huaja Guvernatori i Bankës s Shqipërisë, Adrian Fullani ka deklaruar se futja e investimeve të huaja direkte në ekonominë tonë
Mediat e huaja: Fiton Rama me diferencë të ngushtë Mediat e huaja shpallin Edi Ramën si fituesin e Bashkisë së Tiranës në zgjedhjet lokale të 8 majit 2011 në Shqipëri. Med
Investitorët e huaj, kundër qeverisë Ligji i ri “Për tatimin mbi të ardhurat” është cilësuar si tepër i rrezikshëm nga investitorët e huaj për planet e tyre
Ramkovski më 23 maj para gjykatës Gjykata penale në Shkup ka paralajmëruar sot se pronari i televizionit A1 në Shkup dhe grupi tjetër i të akuzuarëve në r
Mediat e huaja: Vritet djali i Gadafit Mediat ndërkombëtare theksojnë se nga sulmet në Libi ka mbetur i vrarë edhe një prej djemve të liderit të Libisë Gadafi
Gadafi cilëson mediat e huaja, qen Lideri libik Muammar Gaddafi u ka thënë sot mbështetësve të tij, të mbledhur në Sheshin Jeshil të Tripolit, se do të hap
Mediat e huaja: Kosova me liderë kontraversë Mediat ndërkombëtare që kanë raportuar për zhvillimet e së martës në Kosovë, njëzëri kanë konstatuar se dy liderët e zgj
Donatorët: Të zgjidhet kriza politike, do bllokojmë investimet Donatorë të huaj me aktivitet në Shqipëri kanë paralajmëruar gjatë fundjavës se përkeqësimi i situatës mund të verë në r
Misioni i NATO-s në Kosovë ngre komision hetimor Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë ka ngritur një komision hetimor i cili do të verifikojë shkrimet e fundit të medi
40 ekipe të huaja vëzhgojnë rivotimin në Mitrovicë Zyra e Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian (EUSR) në Kosovë do të koordinojë “Vëzhgimin e Zgjedhjeve të Kosovës
Kosova të bëhet anëtare e të gjitha institucioneve të huaja Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për çështjet evropiane dhe euroaziatike, Tom Kantrimen, thotë se Shtetet e Bashkuar
Si t'i mësojmë shpejt gjuhët e huaja? Ja një listë këshillash sa argëtuese aq edhe të vlefshme për të mësuar sa më shpejt gjuhët e huaja: nga filmat, këngët e
Kosovë, rritje investimesh Gjatë këtij viti, investimet e huaja në Kosovë kanë shënuar një rritje solide krahasuar me një vit më parë, ndërsa inter
Meta: Të nxisim investimet e huaja në vend Prioritetet kryesore të vitit të ardhshëm janë nxitjet e investimeve të huaja përmes progresit të vazhdueshëm dhe reform
Leku, zhvlerësim me valutat e huaja Leku vazhdon të humbasë terren në këmbimet valutore që nga fillimi i javës. Dollari amerikan është forcuar në tregjet nd
Heqja e vizave, pasqyrohet nga mediat e huaja Vendimi i ministrave të Brendshëm të Bashkimit Europian për heqjen e vizave për Shqipërinë dhe Bosnje- Hercegovinën ësht