E FUNDIT/ Tiranë auto-ambulanca përplas këmbësoren
999 rezultate për

huaja

Shembet ura, makinat përfundojnë në ujë (VIDEO-FOTO) Një urë në lumin Skagit në Washington është shembur pjesërisht ku për pasojë disa makina kanë përfunduar në ujë. Mediat
Kuota për dërgimin e punëtorëve ndërtimorë në shtete të huaja Ministri i Punës dhe Politikës Sociale, Spiro Ristovski ka publikuar sot se ndarja e kuotave për dërgimin e punëtorëve n
Delegacione të ndryshme vizitojnë panairin ndërkombëtar EXPOKOS 2013 Panairi EXPOKOS, i cili u hap dje në Pallatin e Rinisë në Prishtinë, është duke shkuar shumë mirë. Numër i madh i vizito
Kontroll për qeverinë dhe policinë Në disa ministri të qeverisë së Kosovës, pa përjashtuar policinë do të bëhen kontrolle nëse e respektojne ligjin në mome
Gruevski: Kompanitë braziliane të vijnë në Maqedoni Kryeministri i Maqedonisë së bashku e ekipin e tij, u ka treguar Brazilianëve ditën e djeshme mundësit që Maqedonia u of
Rusia miraton ligjin për llogarit e huaja bankare Duma ruse ka miratuar ligjin që ndalon zyrtarët qeveritarë të kenë llogari në bankat e huaja apo të zotërojnë aksione në
Investimet e huaja, Berisha: Shqipëria, vendi i taksave të ulta Shqipëria ka qenë, është dhe do të jetë vendi i taksave të ulta. Kështu u shpreh Kryeministri Berisha gjatë fjalës së ti
Investimet e huaja, Shqipëria e fundit në rajon Shqipëria renditet në vendin e fundit në rajon për klimën e biznesit. Sipas një studimit të kryer nga ana e Dhomës së Tr
PD: Rama kundër investimeve të huaja Zëvendësministri Ekonomisë Enno Bozdo ka akuzuar sot kreun e Partisë Socialiste se është kundër investimeve të huaja. Në
Mediat e huaja - Në Maqedoni kishte zgjedhje të qeta Maqedonia ka votuar e qetë në zgjedhjet lokale që janë mbajtur dje, me çka rriten shpresat se vendi po kthehet në rrugën
Durrës, ekzekutohet bashkëpunëtori i vrasësit të komisarit të Krujës Një 30-vjeçar i liruar vetëm pak muaj më parë nga burgu për trafik droge është vrarë mbrëmë në qytetin e Durresit. Nikol
Investimet, CEZ del me humbje në Shqipëri Përveç Shqipërisë, investimet e bëra nga kompania çeke, CEZ, nga viti 2005 e deri më sot kanë rezultuar me fitim në vend
Kapitale të huaja, Berlusconi: Milan pjesë e familjes Nuk ka ditë që Silvio Berlusconi të mos flasë për Milanin e tij shpesh seriozisht e shumë herë të tjera me nota humori.
Huaja e Linda Bashës, PD: Rama hesht para fakteve të korrupsionit personal Partia Demokratike ka ripërsëritur edhe sot pyetjet ndaj kryetarit të PS-së Edi Rama në lidhje me huasë prej 100 milionë
Kusari: Nuk ka rënie të investimeve të huaja Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka hedhur poshtë të dhënat e prezantuara nga Banka Qendrore e Kosovës të cilat trego
"Badboys", prangosen hakerat që grabisnin bankat e huaja Sektori Kundër Krimit Kompjuterik në Policinë e Shtetit, në bashkëpunim me strukturat e policisë së Elbasanit dhe Lezhës
Asnjë shqiptar në delegacionin e Gruevskit (VIDEO) Kryeministri Nikolla Gruevski edhe gjatë vizitës më të fundit që po ndërmerr në SHBA dhe Kanada nuk ka marrë asnjë minsi
Shoqata e Ricikluesve: Të aplikohet menaxhimi i integruar Shoqata e Ricikluesve te Shqipërisë ka reaguar sot lidhur me situatën ku ndodhet Industria e Riciklimit në vendin tonë d
Pezullohet vendimi për transferimin e pedagogëve të Gjuhëve të Huaja Pedagogët e Gjuhës Angleze të Fakultetit të Gjuhëve të Huaja të Universitetit të Tiranës nuk do të transferohen nga ky f
Shqipëria, vend me prespektivë për investimet e huaja Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar sot se Shqipëria radhitet në një nga vendet me prespektivë shumë të mirë përsa i