999 rezultate për

huaja

Shqiponja eksploron Alpet franceze (FOTO-VIDEO) Kush më mirë se një shqiponjë mund ti eksplorojë Alpet franceze. Dhe për të dokumentuar këtë gjë asaj i është vendosur n
Sulmohet konsullata e SHBA-së në Afganistan Konsullata amerikane në qytetin perëndimor të Heratit është sulmuar nga Talebanët. Nga sulmi i ndërmarrë janë plagosur p
Bllokohen masterat në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja Senati i Universitetit të Tiranës nuk ka miratuar kurrikulat e reja për masterat profesionalë dhe ata shkencorë në Fakul
Fuqitë e huaja kanë futur 25 milionë euro në Shqipëri Për zgjedhje në Shqipëri kanë hyrë rreth 25 milionë euro nga fuqitë e huaja për të ndikuar në vendimmarrjen në Shqipëri.
Tregjet e huaja i duan punimet e drurit Produktet e drurit kanë tërhequr vëmendjen kur ato janë prezantuar në panairet e rajonit dhe Evropës. Duket se tregjet e
Strugë, arrestohen 2 serbe dhe 2 bullgare Policia e maqedonase ditën e djeshme ka arrestuar katër shtetase të huaja. Ndër to 2 ishin serbe dhe 2 ishin bullgare. S
Ilievski emërohet zv/drejtor për investime të huaja Hristijan Ilievski është emëruar nga qeveria e Maqedonisë zëvendës drejtor i Agjencisë për investime të huaja dhe promov
Në Maqedoni ka fare pak investime të huaja Raporti vjetor i Konferencës për zhvillim të Kombeve të Bashkuara " World Investment Report 2013" tregon se Maqedonia mb
Klubet e huaja: 10 milionë euro për kuqezinjtë (FOTO LAJM) Nuk ka sezon merkatoje (si në verë dhe në dimër) ku të mos jenë përfshirë lojtarët e Kombëtares shqiptare. Ca për shkak
Mediat e huaja pasqyrojnë dorëheqjen e kryeministrit Berisha Dorëheqja e kryeministrit Berisha nga funksionet që ai mbante në Partinë Demokratike nuk ka kaluar pa u komentuar edhe n
Vrasja në Laç pasqyrohet edhe nga mediat e huaja Vrasja e simpatizantit të LSI-së në qytetin e Laçit dhe plagosja e kandidatit të PD-së janë pasqyruar edhe nga disa medi
Mediat e huaja: Zgjedhjet, kyçe për integrimin në BE Mediat e huaja i kanë dhënë një vend të vecantë situatës aktuale në Shqipëri duke i konsideruar këto si zgjedhje shumë t
Egjipti dënon 43 punonjës të OJQ-ve Plot 43 punonjës të agjencive të huaja jo-fitimprurëse janë dënuar nga një gjykatë egjiptiane pasi kanë përdorur fondet
Kriza në BE, kompani të huaja hapin filialet e tyre në Shqipëri Taksat e larta dhe kriza që ka përfshirë shumë vende të BE ka bërë që shumë kompani italiane dhe spanjolle në fushën e t
Shembet ura, makinat përfundojnë në ujë (VIDEO-FOTO) Një urë në lumin Skagit në Washington është shembur pjesërisht ku për pasojë disa makina kanë përfunduar në ujë. Mediat
Kuota për dërgimin e punëtorëve ndërtimorë në shtete të huaja Ministri i Punës dhe Politikës Sociale, Spiro Ristovski ka publikuar sot se ndarja e kuotave për dërgimin e punëtorëve n
Delegacione të ndryshme vizitojnë panairin ndërkombëtar EXPOKOS 2013 Panairi EXPOKOS, i cili u hap dje në Pallatin e Rinisë në Prishtinë, është duke shkuar shumë mirë. Numër i madh i vizito
Kontroll për qeverinë dhe policinë Në disa ministri të qeverisë së Kosovës, pa përjashtuar policinë do të bëhen kontrolle nëse e respektojne ligjin në mome
Gruevski: Kompanitë braziliane të vijnë në Maqedoni Kryeministri i Maqedonisë së bashku e ekipin e tij, u ka treguar Brazilianëve ditën e djeshme mundësit që Maqedonia u of
Rusia miraton ligjin për llogarit e huaja bankare Duma ruse ka miratuar ligjin që ndalon zyrtarët qeveritarë të kenë llogari në bankat e huaja apo të zotërojnë aksione në