999 rezultate për

huaja

Gruevski: Maqedonia target i shërbimeve të huaja të inteligjencës Në periudhën e kaluar Maqedonia ka qenë target i incizimeve të bisedimeve telefonike të shërbimeve të huaja të inteligje
VMRO akuzon Zaev për bashkëpunim me shërbimet e huaja VMRO-DPMNE-ja ka reaguar ndaj konferencës së djeshme të kreut të LSDM-së, duke akuzuar Zaevin për bashkëpunimin me qendr
Përgjigjet VMRO-DPMNE: Zaev, marionetë e shërbimeve të huaja Ndaj pres konferencës së sotme të LSDM-së, ku lideri i saj Zoran Zaev nxjerr disa dëshmi për përgjime të personave të nd
Zaev: Kjo qeveri i ka ditët e numëruara Zoran Zaev ka dhënë një intervistë për një televizion kroat, duke thënë se me ç’po ndodh, kjo qeveri i ka ditët e numëru
VMRO: LSDM në panik, bashkëpunon me shërbimet e huaja VMRO-DMNE-ja thekson se LSDM-ja është në panik, pasi janë kapur se bashkëpunojnë me shërbimet e huaja dhe në skenarin e
Mediat e huaja: Vriten dy pilotët, një prej tyre Sokol Feka (FOTO-VIDEO) Mediat e huaja raportojnë se një helikopter që po kontrabandonte thuajse një ton hashash është rrëzuar në provincën Mal
Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për protestën në Prishtinë Mediat amerikane kanë raportuar lidhur me protestat e opozitës në Prishtinë, duke shkruar se këto janë protestat më të f
Shqipëri U19-Itali U19, ja formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Pas pak, në ora 16:00, starton në "Elbasan Arena" miqësorja mes Kombëtareve U19 të Shqipërisë dhe Italisë. 21 janë lo
Zv/drejtori i Agjencisë për Investime punëson vetëm maqedonas Derisa vendet e drejtorëve shqiptarë të BDI-së nëpër drejtoritë dhe agjencitë qeveritare ngelen të zbrazta, zv/drejtorët
"Kapriço" fundviti ! Jo rrallherë shohim proklamime të tepruara për këtë "festë" fundviti. Disa thonë që është kaurrësh, e disa pagane, por m
Jahjaga: Papunësia dërgon të rinjtë në luftëra të huaja Presidentja Atifete Jahjaga, gjatë fjalës së saj në ceremoninë e 15 vjetorit të themelimit të Bankës Qendrore të Kosovës
Cliff: Kurrë mos e mbështesni terrorizmin Ambasadori britanik në Kosovë, Ian Cliff është shprehur se Kosova kurrë nuk duhet ta mbështesë terrorizmin dhe as luftër
Duka: Derbi i Tiranës edhe me tifozët bardheblu Derbi i kryeqytetit Partizani – Tirana do të perjetohet me dy tifozeritë në shkallët e mitikut Qemal Stafa. Lajmi në mën
Frikë dhe kaos në Australi, breshëri thyen xhamat e makinave (VIDEO) Një stuhi breshëri e frikshme ka prekur Brisbane, metropolin e tretë australian më të madh për nga popullata. Sipas medi
Mediat e huaja raportojnë hapjen e bunkerit anti-bërthamor të Enver Hoxhës (FOTO LAJM) Dje u hap bunkeri sekret i diktatorit shqiptar, Enver Hoxha. Një event i tillë u bë lajm jo vetëm për Shqipërinë, për
Mediat e huaja: U thye bllokada, u formua qeveria Dalja nga kriza politike prej 5 muajsh dhe krijimi i qeverisë mes koalicionit PDK-LDK, dy partive më të mëdha në vend, k
Mediat e huaja: Kosova përplas Ramën dhe Vuçiç Mediat e huaja kanë komentuar vizitën e Ramës në Beograd. "Yahoo" e ka nxjerr si lajm që në orët e para të mëngjesit,
Gruevski ngre dolli për investimet, Maqedonia e fundit në rajon Të dhënat e fundit të Bankës së Popullore, tregojnë se në tetëmujorin e parë të këtij viti në vend kanë hyrë 176 milion
Nëntë të arrestuarit vodhën 2.77 milionë dollarë Policia vuri në pranga 9 persona, mes të cilëve edhe ish-funksionarë të Ministrisë së Mbrojtjes dhe biznesmenë aktualë,
Imazhi i keq i Kosovës Kriza politike që ka përfshirë Kosovën po i jep shtetit një imazh jo të mirë për biznesmenët që duan të investojnë. E