999 rezultate për

huaja

Ja aksioni i policisë në një lokal nate (VIDEO) Një kontroll i policisë i kryer në një lokal nate, ka bërë shoqërimin në polici të 26 balerinave shqiptare dhe të huaja.
Dhëndri i Berishës shan Ramën: O gomar, na le të papunë Bashkëshorti i Argitës, Jamarbër Malltezi, i cili tani merret me politikë, nëpërmjet një statusi në Facebook thotë se Ra
Mediat e huaja e quajnë të artë barazimin ndaj Danimarkës Mediat e huaja sportive kanë trajtuar në faqet e tyre rezultatin e ndeshjes Danimarkë-Shqipëri. Italianët kanë përsh
Trajkoviq: Krerët e UÇK-së kanë qenë informatorë të shërbimeve të huaja Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës Rada Trajkoviq ka thënë se e gjithë garnitura e parë e UÇK-së ka qenë në anën inform
Policia e Podujevës "preferon" makinat me targa të huaja (FOTO LAJM) Kur vjen puna te gjobat Policia në Podujevë bën dallime. Në aksionin e sotëm të kësaj policie është parë se makinat me t
Mediat e huaja alarmohen për vogëlushin shqiptar që pi cigare (VIDEO) Mediat e huaja i kanë dedikuar një vëmëndje të veçantë rastit të një fëmije i cili mbështetet nga të afërmit e tij për t
Asnjë bankë e hapur në Greqi deri në 6 korrik Nga sot e deri në datën 6 qershor, asnjë bankë në Greqi nuk do të jetë e hapur. Vendimi në fjalë përfshin bankat greke d
Këmbanë alarmi nga mediat e huaja për ngjarjen në Lazarat Një këmbanë alarmi u dha sot në vend lidhur me konfliktin e armatosur në Lazarat, por kjo nuk i ka shpëtuar as mediave t
Mediat e huaja: Kaçe si Zidane Portali prestigjioz sportiv, Goal.com, ka zgjedhur Ergys Kaçen, si lojtarin më të mirë të ndeshjes Shqipëri-Francë (1-0)
Ja çifti shqiptar që tronditi mediat e huaja, Benzi transformohet në triçikël (VIDEO) Çudirat shqiptare kanë tërhequr edhe vëmëndjen e mediave të huaja, ndërsa një çift të moshuarish udhëtojnë mbi Mercedezi
Zaevi akuzohet se ka punuar për shërbime të huaja Avokati i palës mbrojtëse të rastit “Puç”, respektivisht i të akuzuarit të dytë Gjorgji Llazarevski ka mohuar në seancën
Milaim Zeka: Grupi i Kumanovës u përgjua nga 30 shërbime sekrete të huaja Gazetari Milaim Zeka ka shkruar një status në Facebook, ku aludon se “Grupi i Kumanovës” është përgjuar nga 30 shërbime
Në Siri kanë shkuar 195 persona nga Kosova Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, e ka nënshkruar Ligjin që ndalon kosovarët për t'iu bashkuar luftërave të huaja.
Mediat botërore raportojnë arrestimin e Tom Doshit dhe të Mark Frrokut Lajmi për arrestimin e dy deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë ka bërë xhiron edhe nëpër media të huaja. Mediat e hua
SHBA përshëndet Ligjin kundër pjesëmarrjes në luftërat e huaja Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë përshëndet presidenten Atifete Jahjaga dhe Kuvendin e Kosovës
Shqipëria e Serbia para Maqedonisë për investimet e huaja Maqedonia edhe përkundër përpjekjeve të shumta për të promovuar vendin si oazë e investimeve të huaja si dhe lehtësimeve
VMRO i cilëson montime përgjimet e "bombës 11" VMRO DPMNE-ja edhe një herë i ka cilësuar si të krijuara dhe të montuara bisedat e publikuara nga LSDM-ja opozitare.
Zhbogar këshillon fokusim tek reformat Përfaqësuesi special i BE-së në Prishtinë, Samuel Zhbogar, ka vlerësuar se Kosova duhet të fokusohet në reforma të thell
Ruzhin: Përgjimi i ambasadorëve shkel konventën e Vjenës Ish-ambasadori i Maqedonisë në NATO Nano Ruzhin thekson se Maqedonia mund të ballafaqohet me nota proteste madje dhe dëb
Janakieski: Zaev përdor shërbimet e huaja për të ardhur në pushtet Regjistrimet që u prezantuan dje për rastin "Kosmos" janë kurdisje nga shërbimet e huaja, që Zoran Zaev i përdor për qël