999 rezultate për

huaja

Këmbanë alarmi nga mediat e huaja për ngjarjen në Lazarat Një këmbanë alarmi u dha sot në vend lidhur me konfliktin e armatosur në Lazarat, por kjo nuk i ka shpëtuar as mediave t
Mediat e huaja: Kaçe si Zidane Portali prestigjioz sportiv, Goal.com, ka zgjedhur Ergys Kaçen, si lojtarin më të mirë të ndeshjes Shqipëri-Francë (1-0)
Ja çifti shqiptar që tronditi mediat e huaja, Benzi transformohet në triçikël (VIDEO) Çudirat shqiptare kanë tërhequr edhe vëmëndjen e mediave të huaja, ndërsa një çift të moshuarish udhëtojnë mbi Mercedezi
Zaevi akuzohet se ka punuar për shërbime të huaja Avokati i palës mbrojtëse të rastit “Puç”, respektivisht i të akuzuarit të dytë Gjorgji Llazarevski ka mohuar në seancën
Milaim Zeka: Grupi i Kumanovës u përgjua nga 30 shërbime sekrete të huaja Gazetari Milaim Zeka ka shkruar një status në Facebook, ku aludon se “Grupi i Kumanovës” është përgjuar nga 30 shërbime
Në Siri kanë shkuar 195 persona nga Kosova Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, e ka nënshkruar Ligjin që ndalon kosovarët për t'iu bashkuar luftërave të huaja.
Mediat botërore raportojnë arrestimin e Tom Doshit dhe të Mark Frrokut Lajmi për arrestimin e dy deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë ka bërë xhiron edhe nëpër media të huaja. Mediat e hua
SHBA përshëndet Ligjin kundër pjesëmarrjes në luftërat e huaja Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë përshëndet presidenten Atifete Jahjaga dhe Kuvendin e Kosovës
Shqipëria e Serbia para Maqedonisë për investimet e huaja Maqedonia edhe përkundër përpjekjeve të shumta për të promovuar vendin si oazë e investimeve të huaja si dhe lehtësimeve
VMRO i cilëson montime përgjimet e "bombës 11" VMRO DPMNE-ja edhe një herë i ka cilësuar si të krijuara dhe të montuara bisedat e publikuara nga LSDM-ja opozitare.
Zhbogar këshillon fokusim tek reformat Përfaqësuesi special i BE-së në Prishtinë, Samuel Zhbogar, ka vlerësuar se Kosova duhet të fokusohet në reforma të thell
Ruzhin: Përgjimi i ambasadorëve shkel konventën e Vjenës Ish-ambasadori i Maqedonisë në NATO Nano Ruzhin thekson se Maqedonia mund të ballafaqohet me nota proteste madje dhe dëb
Janakieski: Zaev përdor shërbimet e huaja për të ardhur në pushtet Regjistrimet që u prezantuan dje për rastin "Kosmos" janë kurdisje nga shërbimet e huaja, që Zoran Zaev i përdor për qël
Gruevski: Maqedonia target i shërbimeve të huaja të inteligjencës Në periudhën e kaluar Maqedonia ka qenë target i incizimeve të bisedimeve telefonike të shërbimeve të huaja të inteligje
VMRO akuzon Zaev për bashkëpunim me shërbimet e huaja VMRO-DPMNE-ja ka reaguar ndaj konferencës së djeshme të kreut të LSDM-së, duke akuzuar Zaevin për bashkëpunimin me qendr
Përgjigjet VMRO-DPMNE: Zaev, marionetë e shërbimeve të huaja Ndaj pres konferencës së sotme të LSDM-së, ku lideri i saj Zoran Zaev nxjerr disa dëshmi për përgjime të personave të nd
Zaev: Kjo qeveri i ka ditët e numëruara Zoran Zaev ka dhënë një intervistë për një televizion kroat, duke thënë se me ç’po ndodh, kjo qeveri i ka ditët e numëru
VMRO: LSDM në panik, bashkëpunon me shërbimet e huaja VMRO-DMNE-ja thekson se LSDM-ja është në panik, pasi janë kapur se bashkëpunojnë me shërbimet e huaja dhe në skenarin e
Mediat e huaja: Vriten dy pilotët, një prej tyre Sokol Feka (FOTO-VIDEO) Mediat e huaja raportojnë se një helikopter që po kontrabandonte thuajse një ton hashash është rrëzuar në provincën Mal
Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për protestën në Prishtinë Mediat amerikane kanë raportuar lidhur me protestat e opozitës në Prishtinë, duke shkruar se këto janë protestat më të f