999 rezultate për

huaja

Vijojnë replikat Rama-Meta: Thuaja pash Zotin çfarë borxhi të kanë shqiptarët Vijojnë replikat në distancë mes kreut të qeverisë Edi Rama dhe presidentit të vendit Ilir Meta, që duket se nuk janë më
23 vite nga vdekja e Princeshë Dianës, mediat e huaja e kujtojnë me fotot e rralla (FOTO LAJM) Data 31 gusht i kujton të gjithë ndjekësve të pallatit mbretëror humbjen tragjike të Princeshë Dianës 22 vite më parë.
Pamje rrëqethëse! Shkundet nga shpërthimi kryeqyteti i Libanit, të paktën 10 viktima (VIDEO) Dy shpërthime të forta, njëri pas tjetrit kanë tronditur kryeqytetin e Libanit, Bejrutin. Mediat e huaja thonë se dëm
Zgjedhjet ne Maqedoninë e Veriut në vëzhgim të mprehtë, 15 media të huaja gati për monitorim Ndërkohë që kanë filluar të hidhen votat e para në kuti, kujtojmë se këto zgjedhje po monitorohen nga ekipet e gazetarëv
Meta dekreton dy ligje: Shtyhet pagesa e tatim-fitimit dhe merret huaja nga FMN-ja Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar me shpallje 2 ligje. Meta ka dekretuar ligjin “Për miratimin e aktit norm
Milito: Mediat e huaja na kanë sulmuar padrejtësisht, ja pse mbaja numrin 22 Ish sulmuesi i Interit, Diego Milito, i cili ishte edhe një nga heronjtë e zikaltërve në vitin e tripletës së famshme, k
Shqipëria në mediat e huaja, kjo foto renditet ndër më të mirat e pandemisë (FOTO LAJM) Ndonëse koronavirusi vijon të jetë ende aktiv në të gjithë botën, shtetet kanë filluar të ndërmarrin disa masa lehtësues
"Maks Velo tablo me ndikime të huaja, në dosje kemi materiale që mund t' ja japim shokut Enver" Publikohet një raport-informacion i panjohur i përpiluar nga sektori i Arteve Figurative pranëpjimageLidhjes së Shkrimta
Diktatori i kohëve moderne, publikohen fotot e rralla të Kim Jong-Un në jetën e luksit (FOTO LAJM) Teksa nuk dihet ende asgjë për fatin e Kim Jong-Un, mediat e huaja kanë zbuluar disa pamje nga jeta luksoze e një prej d
Keni mbetur në vende të huaja? Ministria e Jashtme ju vjen në ndihmë Për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19, shumë shtetas shqiptarë kanë ngelur të bllokuar në disa vende të ndryshme
Agjencitë e huaja: Në mars pritej shkarkimi i Presidentit Meta Presidenti i Shqipërisë i ka bërë thirrje popullit të tij që të ngrihet për të rrëzuar qeverinë e udhëhequr nga e majta.
Doli "nudo" në Oscar, çfarë shkruan mediat e huaja për Bleonën (FOTO LAJM) Bleona Qereti tërhoqi vëmendjen e të gjithëve edhe këtë vit me veshjen e saj në festën e "Oscars 2020", të organizuar ng
Automjete luksoze dhe targa të huaja, FNSH aksion në Korçë FNSH në bashkëpunim me strukturat e qarkut të Korçës, ka zbritur në terren për të rritur kontrollin e parametrave të sig
Mbaron shkollën me mesatare 9.3 dhe zotëron 4 gjuhë të huaja, nuk gjen punë Mund të jesh i formuar mirë, por kjo nuk do të thotë se dyert i ke të hapura. Në Shqipëri thuhet se ndodh e kundërta.
Vetëm pak ditë pas u nda me miliarderin, Rihanna i rikthehet lidhjes me ish-in (FOTO LAJM) Së fundmi mediat e huaja bënë të ditur se Rihanna i ka dhënë fund lidhjes me miliarderin Hassan Jameel pas 3 vitesh së b
Dy klube të huaja në garë për Dejvi Bregun Ky sezon në kampionatin shqiptar të futbollit po rezulton sa spektakolar aq edhe i luftuar. Ngjeshja e skuadrave në t
REKORD/ Kompanitë e huaja nxorrën 380 milion euro fitime nga Shqipëria Kompanitë e huaja, që veprojnë në Shqipëri kanë transferuar një nivel rekord fitimesh për 9 muajt e këtij viti. Sipas të
Mediat e huaja shkruajnë për familjen Lala: Shpresa vdes e fundit (FOTO LAJM) Tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit ka tërhequr vëmendjen e gjithë mediave botërore. "Daily Mail" i ka kushtuar një a
"Tërmet i fuqishëm me viktima", Shqipëria lajm i parë në mediat e huaja (FOTO LAJM) Për shkak të tërmetit të fuqishëm 6.4 ballë që goditi ditën e sotme vendin tonë, Shqipëria është bërë lajmi kryesoir në
E RËNDË/ Burri ekzekuton 31 vjeçaren për 23 cent (FOTO LAJM) Mediat e huaja kanë publikuar pamje të tmerrshme të rregjistruara nga kamerat e sigurisë, ku një burrë qëllon për vdekje