999 rezultate për

hovit

Takim Arifi-Hovit Zëvendëskryeministrja e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë për çështje evropiane Teuta Arifi, sot u takua me deputetin
Hovit-Xhaferri: BDI të ndihmojë në zgjidhjen e krizës Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Musa Xhaferri, sot u takua me eurodeputetin dhe raportuesin për
Richard Hovit kontrollon sallën e "24 Dhjetorit" Raportuesi për Maqedoninë në Parlamentin Evropian, Richard Hovit takoi sot Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë Trajko
Të drejtat e njeriut, Hovit viziton Shkupin Anëtarët e Nënkomisionit për të drejta të njeriut të Parlamentit Evropian, Richard Hovit dhe Cipiran Matei sot do të qën
Ahmeti-Hovit: BE, alternativa e vetme për Maqedoninë Sot në selinë e Bashkimit Evropian në Shkup, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar rapo
Taportuesi i PE-së për Maqedoninë viziton Shkupin Raportuesi i Parlamentit Europian për Republikën e Maqedonisë, Richard Hovit sot dhe nesër në Shkup do të takohet me për
Vrasjet, PE: Mund të prishen raportet ndëretnike Evrodeputetë të Parlamentit Evropian kanë shprehur shqetësimet se vrasja e pesëfishtë në Shkup mund të rrënojë raportet
Xhaferi përfundon vizitën në Bruksel, takohet me Hovit dhe Lajçak Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë përgjegjës për implementimin e Marrëveshjes së Ohrit, Musa Xhafe
Poposki dhe Hovit, aksident në aeroport Herët në mëngjes aeroplani i cili udhëtonte në relacionin Pragë-Shkup, në të cilin gjendej edhe ministri i punëve të jas
Të zgjidhet kontesti i emrit Evrodeputeti dhe raportuesi i PE-së për Maqedoninë, Riçard Hovit ka kërkuar që Greqia të zgjidh çështjet e hapura dhe pë
Parlamenti Evropian shqyrton raportin e Riçard Hovit Komisioni për Punë të Jashtme në Parlamentin evropian do ta shqyrtojë raportin e përgatitur nga eurodeputetit britanik R
Si donte t'ia blinte me para Hrushovit Gjermania pjesën e saj Lindore Dokumente të sapopublikuara nga CIA dhe Departamenti Amerikan, tregojnë sesi ish-kancelari gjerman Ludvig Erhard kër
Kompromisi, vendimtar për emrin Raportuesi i Parlamentit Evropian për Maqedoninë Riçard Hovit u shpreh i bindur se nëse arrihet kompromis lidhur me çësh
Hovit, raportues i PE-së për Maqedoninë Eurodeputeti britanik, Riçard Hovit është raportuesi i ri i Parlamentit Evropian për Maqedoninë. Sipas informacioneve të
Historia e fshehte e Gorbachovit City JournalPse askush nuk kujdeset për arkivat e palexuara sovjetike? Pavarësisht se Mikhail Gorbachovi ë