999 rezultate për

hotel

Banorët e Thumanës në Shëngjin: Nuk kemi veshje, ushqim e as ilaçe Ndihmat ndahen në mënyrë selektive. Shqetësimi vjen nga banorë të Thumanës të cilët pas tërmetit janë akomoduar në hotel
Pas tërmetit "shkundet" shteti, prokuroria nxjerr 19 urdhra arresti për ndërtues dhe zyrtarë Pas ultimatumit të prokurorit të përgjithshëm Olsian Cela, grupet e hetimit për tërmetin në Durrës firmosen 17 urdhëra n
MAGJIKE/ Brenda hotelit të akullt (FOTO LAJM) Magjike! Ndoshta as nuk iu ka shkuar ndër mend, por ky hotel është skalitur tërësisht nga akulli dhe dëbora. Është n
E pabesueshme, në hotele mund të vjedhësh çdo gjë, deri edhe dyshekun Ndodh rëndom që kur ndodhemi në një hotel, veçanërisht kur ai është modern dhe luksoz, të marrim me vete pas ndenjes dis
Rritet numri i objekteve të pabanueshme pas tërmetit Nga njoftimi i ministrisë së Brendshme, mësohet se nga 1963 objekte të inspektuara në Bashkinë Durrës, 639 janë të paban
Tek ky hotel paguan vetëm 1$ nata, por me 1 kusht! (FOTO LAJM) Kur 27-vjeçari nga Japonia,Tetsuya Inoue vendosi të shkonte në hotelin e gjyshes së tij, "Asahi Ryokan" , nisi të mendon
"Shkolla të përkohshme në hotele", vendimi i MAS për nxënësit e prekur nga tërmeti Ministria e Arsimit ka marrë vendimin e për themelimin e “shkollave të përkohshme” nëpër hotelet ku janë strehuar nxënës
I vdiq i ati nën rrënojat e hotelit të tij, familjes Qatos s’i ndahen "të zezat" DURRËS– Hotel “Vila Palma” në Golem, një objekt në pronësi të inxhinierit kolaudues Arben Qato dhe shefes së Urbanistikë
Deklarata e Ramës për hotelet me 5 yje, kreu i OBSH-së: Çfarë formimi ka ky njeri?! Në studion e “Abc-ja e mëgjesit” me Enkel Demin, Raul Gonzales, drejtuesi i Zyrës së OBSH-së në Shqipëri u pyet për dekl
Jetonte në hotel kur drejtonte United, Mourinho tregon arsyen Jose Mourinho e ka sqaruar pse ai jetonte në hotelin Lowry gjatë kohës së tij si trajner i Manchester Unitedit, para kth
Zv/ministrja: Filloni kërkoni shtëpi, në hotel nuk rrihet prej panikut Zv. ministrja e Turizmit dhe Mjedisit Ornela Çuçi, e caktuar nga Shtabi i Emergjencës si përgjegjëse për strehimin ësht
Kate shtesë dhe manipulime, çfarë fshihet pas shembjes së Hotel Palmës? Tërmeti shkatërrimtar që goditi vendin tonë mëngjesin e të martës përveç humbjes së jetëve, la pas edhe shumë godina të
Edhe Kikon në hotel, Rama: Do marësh qenin do lesh gruan (VIDEO) Në përballjen e tij me qytetarët, kryeministri Edi Rama ka marrë disa kërkesa të pabesueshme. Njëri i kërkonte t’i gj
Qytetari ankohet se i kanë çuar gruan në hotel, Rama: Paska mend ajo (VIDEO) Kryeministri Rama ishte këtë mbrëmje në Durrës për të parë nga afër situatën dhe punën e grupeve për inspektimin e banes
Skandal! Rama tall të moshuarin që iu shkatërrua banesa: Në botën tjetër është më afër? Një batutë aspak e zakontë është bërë nga kryeministri Edi Rama gjatë një takimi në Ish-kënetë aty ku tërmeti ka bërë dë
"S’ka bërë vaki të shkojnë në hotele me 5 yje", gafën para Sakos e paska bërë Rama Deklarata e kryetares së bashkisë së Durrësit Valbona Sako për ABCNews se të prekurit nga tërmeti po rrinin në hotele me
Boshatiset Thumana, banorët strehohen në hotelet e Shëngjinit (VIDEO) Sot gjashtë ditë nga tërmeti që shkundi Shqipërinë. Banorët të cilët u strehuan nëpër cadra në Thumanë kanë kaluar në ho
IKMT ndërpret punën për shembjen e Hotel Lubjanës Ndërpriten punimet nga IKMT për prishjen e Hotel Lubjanës në Durrës. Shkak për ndërprerjen e punës nga IKMT është bë
Shembet edhe hotel Lubjana në Durrës (VIDEO) Mesditën e sotme ka nisur shembja me ekskavator e hotel Lubjanës në Durrës që u shkatërrua nga tërmeti tragjik i së mart
Kryebashkiakja e Ramës bën batutën e pazakontë: Po i çojmë në hotele me 5 yje... (VIDEO) Kryebashkiakja e Durrësit, Valbona Sako, ka shokuar me deklaratën e fundit në lidhje me akomodimin e banorëve të prekur