999 rezultate për

holanda

Finalja e vogël, formacionet e Brazil-Holandë (FOTO LAJM) Brazili dhe Holanda janë ndeshur vetëm 4 herë në Kupat e Botës dhe sa herë që kjo ka ndodhur, njëra prej të dyja skuadra
Strategjia e minutës 120 kualifikon Holandën (VIDEO) Holanda është gjysmëfinalistja e katërt e botërorit "Brazil 2014" pasi ka eliminuar Kosta Rikën me penallti (4-3). Ko
"Brazil 2014", Botërori i kombëtareve të vogla "Que grande es ser pequeno", (E madhe është të jesh i vogël). Motoja e Levantes, klubit valencian që prej vitesh nderon
Kosta Rika kalon Greqinë, e pret Holanda (VIDEO) Kosta Rika është skuadra tjetër që kalon në 1/8 e botërorit ku ka eliminuar Greqinë. Loja e rregullt u mbyll me rezul
"Stuhi Portokalli", Holanda përmbys Meksikën në minutat e fundit (VIDEO) Holanda bën mrekullinë në "Estadio Castelao" të Fortalezas. Edhe pse ishin në disavantazh të një goli deri në minutën e
Holandë-Meksikë, formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Holandë–Meksikë do të jetë sfida e cila do të përcaktojë skuadrën e tretë çerekfinaliste të botërorit Brazil 2014. Holan
Sneijder: Pse të mos e fitojë Holanda Botërorin? Ylli i Holandës, Wesley Sneijder, beson se përfaqësuesja e tij mund të fitojë Kupën e Botës këtë vit falë shpirtit të ma
Robben: Holanda nuk varet nga unë Arjen Robben është pa dyshim një nga futbollistët që po shkëlqejnë në "Brazil 2014". Golat dhe loja e tij efikase tri sf
Holanda, fluturim në hapësirë nëse arrijnë në finale Ishte minuta e 43-të e takimit Spanjë-Holandë, kur Robin Van Persie me një fluturim akrobatik, shtangu Iker Casillas me
"Brazil 2014", ja rrugëtimi deri në finale i pretendetëve Përfundimi i fazës së Grupeve të "Brazil 2014" ka përcaktuar edhe rrugën që duhet të ndjekin skuadrat e kualifikuara der
Holanda e para e grupit (VIDEO) Kombëtarja e Holandës e ka regjistruar edhe fitoren e tretë në fazën grupore duke e mposhtur Kilin me rezultat 2-0. N
Holanda i thotë PO marrjes së statusit Holanda i thotë po dhënies së statusit të vendit kandidat të Shqipërisë për në Bashkimin Europian. Lajmi bëhet i ditur n
5 Spanjës, 3 Australisë: Holanda nuk ndalet! (VIDEO) Ndeshje spektakolare ajo mes Australisë, e vlefshme për Grupin B të "Brazil 2014". Gola, emocione dhe spektakël në sfidë
Messi: Holanda e Gjermania, rivalë për Botërorin Gjatë një konference për shtyp, Lionel Messi ka folur për ndeshjet e ardhshme të Argjentinës në Botëror dhe duke treguar
Këtë radhë Holanda i thotë “PO” statusit Holanda mbështet rekomandimin e Komisionit Europian që i tha “PO” pa mëdyshje statusit për Shqipërinë. Sipas një letre t
Spanjollët pesimistë: Nuk e kalojmë grupin Spanja nuk do të mund të kualifikohet në fazën tjetër të Botërorit. Ky është mendimi i shumicës së të anketuarve në një
Del Bosque: Spanja nuk ka nevojë për revolucion Trajneri i Spanjës Vicente Del Bosque këmbënguli se nuk do të bënte ndryshime drastike në skuadrën e tij, pavarësisht hu
E pabesueshme, Holanda 5-1 Spanja (VIDEO-FOTO) Holanda është hakmarr ndaj Spanjës në mënyrën më të mrekullueshme të mundëshme duke e poshtëruar 5-1. Kampionët ishin
Spanjë-Holandë, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Më 11 korrik 2010, një gol i Andres Iniestës kurorëzonte Spanjën kampione Bote për herë të parë në histori, ndërsa konfi
Holanda: S'ka liberalizim vizash pa sundim të ligjit! Deputetë dhe diplomatë holandezë vazhdojnë të përsërisin me ngulm se qytetarët e Kosovës do të vazhdojnë të jenë qytetar