999 rezultate për

holanda

5 Spanjës, 3 Australisë: Holanda nuk ndalet! (VIDEO) Ndeshje spektakolare ajo mes Australisë, e vlefshme për Grupin B të "Brazil 2014". Gola, emocione dhe spektakël në sfidë
Messi: Holanda e Gjermania, rivalë për Botërorin Gjatë një konference për shtyp, Lionel Messi ka folur për ndeshjet e ardhshme të Argjentinës në Botëror dhe duke treguar
Këtë radhë Holanda i thotë “PO” statusit Holanda mbështet rekomandimin e Komisionit Europian që i tha “PO” pa mëdyshje statusit për Shqipërinë. Sipas një letre t
Spanjollët pesimistë: Nuk e kalojmë grupin Spanja nuk do të mund të kualifikohet në fazën tjetër të Botërorit. Ky është mendimi i shumicës së të anketuarve në një
Del Bosque: Spanja nuk ka nevojë për revolucion Trajneri i Spanjës Vicente Del Bosque këmbënguli se nuk do të bënte ndryshime drastike në skuadrën e tij, pavarësisht hu
E pabesueshme, Holanda 5-1 Spanja (VIDEO-FOTO) Holanda është hakmarr ndaj Spanjës në mënyrën më të mrekullueshme të mundëshme duke e poshtëruar 5-1. Kampionët ishin
Spanjë-Holandë, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Më 11 korrik 2010, një gol i Andres Iniestës kurorëzonte Spanjën kampione Bote për herë të parë në histori, ndërsa konfi
Holanda: S'ka liberalizim vizash pa sundim të ligjit! Deputetë dhe diplomatë holandezë vazhdojnë të përsërisin me ngulm se qytetarët e Kosovës do të vazhdojnë të jenë qytetar
Tension te Holanda, sherr Robben-Martins Indi (VIDEO) Përgatitjet e Holandës për Botërorin "Brazil 2014" janë turbulluar nga një grindje e zhvilluar midis yllit të ekipit Arj
Holanda fitore pa shkëlqim ndaj Wellsit (VIDEO) Përfaqësuesja e Holandës ka shënuar dy gola kundër Uellsit në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Amsterdam ArenA. Pas nj
"Brazil 2014", analiza e Grupit B Spanja, kampione e botës në fuqi, është gjithashtu një nga favoritët kryesorë edhe për këtë Botëror. Me Vicente Del
Holanda, Van der Vaart humbet Botërorin Holanda humbet Rafael Van der Vaart. Mesfushori i Hamburgut nuk do të jetë pjesë e "Tulipanëve" gjatë Botërorit "Brazil
Arben Isufaj trafikoi 23 kg kokainë Biznesmeni Arben Isufaj, ka trafikuar nga Holanda drejt Italisë 23 kilogram lëndë narkotike e llojit kokainë. Në grupin
Merkel i premtoi Ramës të ndërhyjë të Holanda “Rama premtoi një vit më parë rilindjen e Shqipërisë. Disa muaj pas ardhjes në pushtet, Tirana nuk është se ka rilindur,
Nga bebe në 14 vjeçe, ja rritja e Lotte në timelapse (VIDEO) Një baba ka postuar një video të mrekullueshme të së bijës së tij, ku shfaq atë teksa ajo rritet nga një bebe në një vaj
Tribunali në Kosovë nuk ngrihet para 2015-tës Tribunali në Kosovë pritet që të ngrihet jo para vitit 2015-të. Kjo, për shkak se brenda një viti pritet që të shkri
Holanda nuk është shtet skeptik për integrimin e Shqipërisë Holanda nuk është një shtet skeptik përsa i përket integrimit të Shqipërisë, por një partner. Kështu u shpreh sot minist
Holanda bllokon statusin e Shqipërisë Parlamenti holandez ka votuar kundër një propozimi të qeverisë për t’i dhënë Shqipërisë statusin e vendit kandidat. Sipa
Holanda kundër marrjes së statusit Holanda është shprehur kundër marrjes së statusit të vendit kandidat për në Bashkimin Europian nga ana e Shqipërisë. G
Holanda mbështet integrimin e Kosovës në BE Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur të mërkurën në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Mb