999 rezultate për

holanda

Holanda i bën dhuratë MPJ-së një biçikletë tipike holandeze Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov dhe drejtori i përgjithshëm për bashkëpunim ev
Ky është shteti pa të burgosur që importon kriminelë Në vitin 2013, 19 burgje në Holandë u mbyllën sepse vendi nuk kishte mjaftueshëm kriminelë për t’i mbushur ato. Tani,
“Trafik droge, pastrim parash dhe klandestinë”, ja arsyeja pse Holanda kërkon rikthimin e vizave për Shqipërinë Policia dhe prokuroria holandeze ka njoftuar se kërkon rikthimin e vizave për qytetarët shqiptarë. Shtimi i bandave krim
Holanda kërkon rikthimin e vizave? Vjen një lajm i mirë për shqiptarët (VIDEO) Drejtoresha e Departamentit për Kufirin dhe Migracionin, Drejtuese e Lartë Aida Hajnaj, ka zhvilluar sot një inspektim n
AUV: Në Maqedoni nuk ka vezë të kontaminuara nga Holanda Në Maqedoni nuk ka import të vezëve për konsum nga Holanda për të cilat Komisioni Evropian paralajmëroi se një pjesë e s
Trafikonin kokainë nga Holanda, familja shqiptare në krye të bandës Një tjetër rrjet droge me në krye shqiptarë është shkatërruar nga policia. Një operacion nga karabinierët e Firences
Thirrja nga Holanda: Ju e dini vetë, por duhet aplikuar vettingu Ministri i Jashtëm i Holandës, Bert Koenders u tregua mjaft i kujdesshëm teksa kërkoi që të zbatohet ndryshimet kushtetu
Kriza diplomatike, vijon dëbimi i lopëve holandeze nga Turqia Grindja diplomatike mes Turqisë dhe Holandës ka marrë një kthesë të çuditshme, pasi që Stambolli vendosi të dëbojë nga v
Holanda i quan falsifikim i neveritshëm i historisë deklaratat e Erdoganit Kryeministri holandez, Mark Rutte e cilësoi sot si falsifikim i neveritshëm i Historisë në deklaratat e presidentit turk
Turqia do të dërgojë Holandën në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayip Erdogan e ka rikthyer përsëri në qendër të vëmendjes debatin për ndalimin e ministrav
Si u ndez tensioni Turqi-Holandë dhe çfarë pritet të ndodhë më pas? Politikanët turq donin të bënin fushatë elektorale në BE, por kërkesat nga Ankaraja u kundërshtuan shpesh për shkak të p
Holanda, gati të legalizojë kultivimin e kanabisit Dhoma e ulët e Parlamentit holandez ka votuar pro, edhe pse me diferencë të vogël, aprovimit të kultivimit të kanabisit.
Holanda i kundërvihet Trumpit me fond ndërkombëtar për abortet Qeveria holandeze ka njoftuar planet për ndihmesën e saj në ngritjen e një fondi ndërkombëtar për abortin, në mënyrë që
Holanda ratifikon marrëveshjen me Kosovën për Gjykatën Speciale Mbretëria e Holandës ka ratifikuar Marrëveshjen për Shtetin Nikoqir për Dhomat e Specializuara të Kosovës, Gjykatën Spec
Holanda mposht Luksemburgun, shpërthen Depay (VIDEO) Pas humbjes nga Franca, Holanda ka grumbulluar tre pikë në xhiron e katërt në Grupin A, pasi mposhtën 3:1 si mysafirë Lu
Holanda mohon përgjegjësinë për masakrën e Srebrenicës Shteti holandes, nën akuzë si përgjegjës për vdekjen e qindra myslimanëve në Srebrenicë në 1995 gjatë luftës së Bosnjes,
Fakte interesante që provojnë se Holanda është vendi i mirëqënies Ju paraqesim 7 fakte interesante që provojnë se çdo vend rreth botës duhet të ndjekë shembullin e Holandës. 1. Është
Holanda ndihmë mjekësore prej 500 mijë eurosh në Maqedoni Mbretëria e Holandës do të dhurojë ndihmë mjekësore me vlerë prej 500.000 euro, e cila pritet të arrijë në Shkup gjatë
Kapet i dehur gjatë garave në Rio, Holanda e dërgon në shtëpi Gjimnasti holandez Yuri Van Gelder është përjashtuar nga Olimpiada për shkak se ka qenë i pirë në Fshatin Olimpik. Vendi
Partitë ekstreme evropiane kërkojnë referendum si Britania Vendimi për daljen nga BE e Britanisë së Madhe ka nxitur partitë e së djathtës ekstreme rreth Europës të kërkojnë mbajtj