999 rezultate për

holanda

Holanda i kundërvihet Trumpit me fond ndërkombëtar për abortet Qeveria holandeze ka njoftuar planet për ndihmesën e saj në ngritjen e një fondi ndërkombëtar për abortin, në mënyrë që
Holanda ratifikon marrëveshjen me Kosovën për Gjykatën Speciale Mbretëria e Holandës ka ratifikuar Marrëveshjen për Shtetin Nikoqir për Dhomat e Specializuara të Kosovës, Gjykatën Spec
Holanda mposht Luksemburgun, shpërthen Depay (VIDEO) Pas humbjes nga Franca, Holanda ka grumbulluar tre pikë në xhiron e katërt në Grupin A, pasi mposhtën 3:1 si mysafirë Lu
Holanda mohon përgjegjësinë për masakrën e Srebrenicës Shteti holandes, nën akuzë si përgjegjës për vdekjen e qindra myslimanëve në Srebrenicë në 1995 gjatë luftës së Bosnjes,
Fakte interesante që provojnë se Holanda është vendi i mirëqënies Ju paraqesim 7 fakte interesante që provojnë se çdo vend rreth botës duhet të ndjekë shembullin e Holandës. 1. Është
Holanda ndihmë mjekësore prej 500 mijë eurosh në Maqedoni Mbretëria e Holandës do të dhurojë ndihmë mjekësore me vlerë prej 500.000 euro, e cila pritet të arrijë në Shkup gjatë
Kapet i dehur gjatë garave në Rio, Holanda e dërgon në shtëpi Gjimnasti holandez Yuri Van Gelder është përjashtuar nga Olimpiada për shkak se ka qenë i pirë në Fshatin Olimpik. Vendi
Partitë ekstreme evropiane kërkojnë referendum si Britania Vendimi për daljen nga BE e Britanisë së Madhe ka nxitur partitë e së djathtës ekstreme rreth Europës të kërkojnë mbajtj
Edhe Holanda me të dërguar special për zgjidhjen e krizës në Maqedoni Drejtori Gjeneral për Bashkëpunim Evropian, Robert de Groot, i cili është njëkohësisht zëvendës Ministër, do të qëndrojë
Ekzekutimi i Çiçës është porositur nga Holanda? Shumë pista u ngritën në lidhje me ekzekutimin e Elton Çiçës, brenda nje lokali në Tiranë pranë stadiumit "Dinamo", teks
Lajm fantastik për Rashicën nga Holanda (FOTO) Lajme shumë të mira nga Holanda për Milot Rashicën. Mesfushori shqiptar ka lënë pas dëmtimin e pësuar dhe tashmë është r
BBC: Holanda nis themelimin e Gjykatës Speciale Holanda ka nisur themelimin e Gjykatës Speciale në Hagë, për të hetuar krimet e luftës të kryera në Kosovë gjatë periudh
Kosova dhe Holanda arrijnë marrëveshje për Gjykatën Speciale Zyrtarë nga Zyra e Kryeministrit dhe të Ministrisë së Punëve të Jashtme e Kosovës, gjatë javës që lamë pas, kanë qëndrua
Holanda sy e veshë nga Turqia, Norvegjia në Itali për kualifikimin E Marta do të jetë dita e fundit e fushatës kualifikuese të Europianit "France 2016", por mund të jetë edhe dita që do t
Komplikohet çështja e Gjykatës, Holanda nuk firmos marrëveshjen Holanda nuk po pranon të nënshkruaj marrëveshjen me autoritetet e Kosovës që selia e Gjykatës Speciale të jetë në këtë v
Tronditet Hollanda, rrezikon kualifikimin (VIDEO) Hollanda ka pësuar një humbje tronditëse në fushën e saj përballë ekipit të Islandës me rezultatin e ngushtë 0-1, ç'ka i
Holanda merr masa për azilkërkuesi Ndërsa Europa përballet me fluksin më të madh të azilkërkuesve që nga Lufta e Dytë Botërore, Holanda, një nga destinacio
RD: Kryebashkiaku i Krujës i dënuar në Itali me emër tjetër Partia Demokratike duke se nuk është ndalur në lidhje me faktet që kanë për implikimin e kryetarit të ri të Bashkisë së
Kroacia e Italia pranë kualifikimit, fiton Holanda (VIDEO) Përfaqësuesja kroate ruajti kryesimin në Grupin H eliminator të Francë 2016, pasi barazoi 1-1 me me Italinë në Split. Në
Holandë-Spanjë, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Askush në Spanjë nuk e ka harruar 13 qershorin 2014, kur Holanda shkatërronte Spanjën 5-1 në ndeshjet e fazës së grupeve