999 rezultate për

holanda

Thirrja nga Holanda: Ju e dini vetë, por duhet aplikuar vettingu Ministri i Jashtëm i Holandës, Bert Koenders u tregua mjaft i kujdesshëm teksa kërkoi që të zbatohet ndryshimet kushtetu
Kriza diplomatike, vijon dëbimi i lopëve holandeze nga Turqia Grindja diplomatike mes Turqisë dhe Holandës ka marrë një kthesë të çuditshme, pasi që Stambolli vendosi të dëbojë nga v
Holanda i quan falsifikim i neveritshëm i historisë deklaratat e Erdoganit Kryeministri holandez, Mark Rutte e cilësoi sot si falsifikim i neveritshëm i Historisë në deklaratat e presidentit turk
Turqia do të dërgojë Holandën në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayip Erdogan e ka rikthyer përsëri në qendër të vëmendjes debatin për ndalimin e ministrav
Si u ndez tensioni Turqi-Holandë dhe çfarë pritet të ndodhë më pas? Politikanët turq donin të bënin fushatë elektorale në BE, por kërkesat nga Ankaraja u kundërshtuan shpesh për shkak të p
Holanda, gati të legalizojë kultivimin e kanabisit Dhoma e ulët e Parlamentit holandez ka votuar pro, edhe pse me diferencë të vogël, aprovimit të kultivimit të kanabisit.
Holanda i kundërvihet Trumpit me fond ndërkombëtar për abortet Qeveria holandeze ka njoftuar planet për ndihmesën e saj në ngritjen e një fondi ndërkombëtar për abortin, në mënyrë që
Holanda ratifikon marrëveshjen me Kosovën për Gjykatën Speciale Mbretëria e Holandës ka ratifikuar Marrëveshjen për Shtetin Nikoqir për Dhomat e Specializuara të Kosovës, Gjykatën Spec
Holanda mposht Luksemburgun, shpërthen Depay (VIDEO) Pas humbjes nga Franca, Holanda ka grumbulluar tre pikë në xhiron e katërt në Grupin A, pasi mposhtën 3:1 si mysafirë Lu
Holanda mohon përgjegjësinë për masakrën e Srebrenicës Shteti holandes, nën akuzë si përgjegjës për vdekjen e qindra myslimanëve në Srebrenicë në 1995 gjatë luftës së Bosnjes,
Fakte interesante që provojnë se Holanda është vendi i mirëqënies Ju paraqesim 7 fakte interesante që provojnë se çdo vend rreth botës duhet të ndjekë shembullin e Holandës. 1. Është
Holanda ndihmë mjekësore prej 500 mijë eurosh në Maqedoni Mbretëria e Holandës do të dhurojë ndihmë mjekësore me vlerë prej 500.000 euro, e cila pritet të arrijë në Shkup gjatë
Kapet i dehur gjatë garave në Rio, Holanda e dërgon në shtëpi Gjimnasti holandez Yuri Van Gelder është përjashtuar nga Olimpiada për shkak se ka qenë i pirë në Fshatin Olimpik. Vendi
Partitë ekstreme evropiane kërkojnë referendum si Britania Vendimi për daljen nga BE e Britanisë së Madhe ka nxitur partitë e së djathtës ekstreme rreth Europës të kërkojnë mbajtj
Edhe Holanda me të dërguar special për zgjidhjen e krizës në Maqedoni Drejtori Gjeneral për Bashkëpunim Evropian, Robert de Groot, i cili është njëkohësisht zëvendës Ministër, do të qëndrojë
Ekzekutimi i Çiçës është porositur nga Holanda? Shumë pista u ngritën në lidhje me ekzekutimin e Elton Çiçës, brenda nje lokali në Tiranë pranë stadiumit "Dinamo", teks
Lajm fantastik për Rashicën nga Holanda (FOTO) Lajme shumë të mira nga Holanda për Milot Rashicën. Mesfushori shqiptar ka lënë pas dëmtimin e pësuar dhe tashmë është r
BBC: Holanda nis themelimin e Gjykatës Speciale Holanda ka nisur themelimin e Gjykatës Speciale në Hagë, për të hetuar krimet e luftës të kryera në Kosovë gjatë periudh
Kosova dhe Holanda arrijnë marrëveshje për Gjykatën Speciale Zyrtarë nga Zyra e Kryeministrit dhe të Ministrisë së Punëve të Jashtme e Kosovës, gjatë javës që lamë pas, kanë qëndrua
Holanda sy e veshë nga Turqia, Norvegjia në Itali për kualifikimin E Marta do të jetë dita e fundit e fushatës kualifikuese të Europianit "France 2016", por mund të jetë edhe dita që do t