999 rezultate për

hoffenheim

Bayerni i bën "gropën" Hoffenhemit, kërkon t'i marrë dhe bomberin në sulm Bayern Munchen kërkon sulmuesin e Hoffenheim, Andrej Kramaric. Mediat kroate raportojnë se kampionët e Gjermanisë janë v
Hoffenheim shkruan historinë, për herë të parë në Champions League Pas fitores 1-0 përballë Eintracht Frankfurtit, skuadra e Hoffenheimit ka siguruar matematikisht pjesëmarrjen sezonin e
Mposhtet Bayerni, triumfon Dortmund (VIDEO) Hoffenheim ka fituar ndeshjen e parë në histori kundër Bayern Munichut, të cilën e mposhti me rezultat minimal 1:0. Gol
Bayerni konfirmon dy blerjet e para në janar Bayerni i Mynihut ka arritur marrëveshje me dy lojtarë të cilët pritet të mbërrijnë në "Allianz Arena". Bëhet fjalë p
Chelsea dhe PSG-ja kërkojnë t'i prishin punë Bayernit Niklas Sule mund të mos transferohet te Bayern Munchen siç ishte përfolur në ditët e fundit. Paralajmërimi ka ardhur nga
Bayern vendos diktatin në Gjermani, blen dy lojtarë nga Hoffenheim Bayern Munchen nuk fal asnjë talent në Gjermani. Sipas gazetës “Bild”, kampionët e Gjermanisë kanë siguruar shërbimet e
Hoffenheimi nuk mposhtet as nga Dortmundi (VIDEO) Hoffenheimi dhe Borussia janë ndarë barazim 2:2 në kuadër të xhiros së 15-të të Bundesligës. Ndeshja e zhvilluar në ‘
Hoffenheim befason Bayernin, Aubameyang çmendet me "poker" (VIDEO) Bayerni i Mynihut nuk ka mundur që të shkojë më shumë se një barazim 1-1 ndaj Hoffenhemit, duke mbajtur kuotën zëro të h
Trajneri i klubit gjerman stërvit skuadrën me dron Klubi i Hoffenheim ka vendosur që të investojë në teknologji për të përdorur metoda sa më efikase në stërvitje. Trajner
Ranieri kërkon sulmues Trajneri i Leicester Cityt, Claudio Ranieri, ka lajmëruar se do të këtë edhe një sulmues në afatin kalimtar të janarit.
Bayerni përmbysje në 'in-extremis", Hoffenheim pa fat (VIDEO) Bayerni i Mynihut nuk fal në kampionat edhe kur nuk është në formën më të mirë të mundshme. Bavarezët përmbysin gjithçka
Hoffenheim frenon dhe parakalon Borussian (VIDEO) Pas triumfit në gjysmëfinalen e Kupës së Gjermanisë përballë Bayern Munchen, Borussia Dortmund nuk shkon më shumë se bar
Hoffenheim dhe M'Gladbach interesohen për Canën Pas interesimit të Wolfsburgut vitin e kaluar tani në dyert e Lazios për të transferuar Lorik Canën kanë trokitur Hoffen
Dortmundi e Wolfsburgu në gjysmëfinale (VIDEO) Edhe pse me vështirësi, Borussia Dortmund dhe Wolfsburgu kanë arritur të kalojnë në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë.
Munchengladbah 3-1 Hoffenheim, "Fohlen" në vend të dytë (VIDEO) Borussia Munchengladbah triumfon në javën e 10 të Bundesligës duke mposhtur 3-1 Hoffenheimin dhe duke arritur Wolfsburgu
Ndalet Bayerni, Schalke barazon me 9 lojtarë (VIDEO) Gjërat nuk po shkojnë siç duhet te Bayern Munchen. Pas fitores së vuajtur në mesjavë përballë Manchester City-t kampionë
Inter kërkon sulmues, sytë nga Firmino Me Biabiany duket çdo gjë në rregull, por në shtëpinë e Interit duhet edhe një pykë e dytë. Walter Mazzarri ëndërronte S
Thohir premton përforcime, 7 emra në listë (FOTO LAJM) Erick Thohir premton përforcime të tjera pas Nemanja Vidiç dhe tifozët e Inter shpresojnë. Sipas "La Gazzetta dello Spor
Inter, 3 kandidatë për krahun e djathtë (FOTO LAJM) "Tuttosport" flet sot për objektivat e Interit në merkato përsa i përket krahut të djathtë. Nëse në ndeshjen e djeshme A
Klopp: Do të mbrohemi ndaj Hoffenheimit Trajneri i Borussia Dortmund, Jurgen Klopp, ka kërkuar nga skuadra e tij të mbrohet mirë gjatë ndeshjes së të shtunës nd