999 rezultate për

hitlerit

Milanoviç: Ismail Qemali dhe Isa Boletini si Hitleri për serbët Funksionari i lartë serb, Goran Milanoviç ka bërë një krahasim banal, duke thënë se Ismail Qemali dhe Isa Boletini ngjas
I helmuar apo jo, 15 gra provonin ushqimin e Hitlerit (FOTO LAJM) Për shkak të thashethemeve se britanikët kishin vendosur ta helmonin, Hitleri kishte punësuar 15 gra për të provuar ushq
Ja cili ishte plani i Hitlerit për pushtimin e Jugosllavisë (VIDEO) Ish-lideri nazist i Gjermanisë, Adolf Hitleri nuk sulmonte asnjë shtet pa pasur një plan për pushtimin e tij. Një plan a
Të rinjtë maqedonas: Vdekje shqiptarëve Një grup të rinjsh maqedonas kanë dalë me parrullat "Vdekje shqiptarëve". Kjo ka ardhur si reagim ndaj protestave që
Fotot e rralla, vizita e Hitlerit në Itali (FOTO-LAJM) Italia e viteve 1938 vjen përmes këtyre fotove bardhë e zi të realizuara nga një student i diplomuar SHBA. Matt Ames për
Analiza e ADN-s tregon se Eva Braun ishte me origjinë hebreje Rezultatet e analizës së ADN-së, e cila është kryer për nevoja të një filmi dokumentar, tregon se bashkëshortja e Adolf
Fotografi i Hitlerit rikthehet në kampin famëkeq (FOTO-LAJM) Këto foto me ngjyra janë realizuar në kampin famëkeq të përqendrimit në Dachau, ku nazistët kanë burgosur dhe vrarë me m
Clinton krahason veprimet e Putin me veprimet e Hitlerit Gjatë një deklaratë ish sekretarja amerikane e shtetit Hillary Clinton i ka krahasuar veprimet e Presidentit të Rusisë V
Kopjet e “Mein Kampf” të Hitlerit shiten për 65 mijë dollarë Një set me dy vëllime i traktatit të nazistëve, i nënshkruar nga Adolf Hitler, “Mein Kampf” (Beteja ime), është shitur n
"Agresioni i Putinit ndaj Ukrainës, si i Hitlerit ndaj Çekosllovakisë" Ish kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në profilin e tij në rrjetin social Facebook, ka dënua
Për çfarë i duheshin këto tunele Hitlerit?! Një producent filmash pretendon se ka gjetur prova për ekzistencën e disa tuneleve në Austri të cilat kanë shërbyer për
Portreti i Hitlerit lejohet në një ndërtesë parlamentare gjermane Portreti i Hitlerit dhe simbolet e nazizmit janë të ndaluara të përdoren në Gjermani, por çuditërisht portreti i Hitleri
Gijotina ku përfundonin kundërshtarët e Hitlerit (FOTO-LAJM) Një nga gijotinat e përdorura për të prerë kokat e kundërshtarëve të Adolf Hitlerit është gjetur në bodrumin e Muzeut Ko
Plani i Hitlerit për të sulmuar SHBA-në (FOTO-LAJM) “Daily Mail” sjell prova të reja historike të cilat dëshmojnë se Adolf Hitleri i kishte kërkuar specialistëve të tij që
Berisha akuza Ramës: Ngriti flamurin e rreckosur të Hitlerit të Evropës Ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi sot nga foltorja e Kuvendit qeverine dhe maxhorancen për turpin që sipas tij bënë n
Lubonja krahason fjalimin e Ramës me të Hitlerit Publicisti Fatos Lubonja e ka krahasuar fjalimin e Kryeministrit Edi Rama për shkatërrimin e armëve kimike në Shqipëri s
Berluskoni: Familja ime, si hebrejtë në kohën e Hitlerit “Fëmijët e mi thonë se ndihen si familjet hebreje në Gjermani gjatë regjimit të Hitlerit. Na janë vënë pas të gjithë”.
A u arratis Hitleri për në Argjentinë? (FOTO-LAJM) Daily Mail Nga GUY WALTERS Edhe pse po afron mesnata, rrugët e Berlinit nuk janë të errëta. Në çdo kënd zjarret ka
LDK me moto të ngjashme me atë të Hitlerit! (FOTO-LAJM) Slogani “Sot komuna, nesër Kosova” i zgjedhur nga Lidhja Demokratike e Kosovës për zgjedhjet e 3 nëntorit duket i ngjash
Armë, foto të Hitlerit dhe helmeta naziste në shtëpinë e Kristos Papas Disa orë pas dorëzimit në polici, janë ushtruar kontrolle në shtëpinë e deputetit Kristos Papas, që cilësohet nënkryetar