999 rezultate për

historike

Sollën paqen historike, kryeministrat nominohen për çmimin Nobel Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras dhe homologu i tij maqedonas, Zoran Zaev janë kandiduar zyrtarisht për çmimin No
Historike, flamuri i NATO-s valon për herë të parë në Maqedoninë e Veriut Flamuri i Aleancës Veri-atlantike është ngritur në një ceremoni solemne para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Ver
Historike, hiqet emri Maqedoni nga ndërtesa e Qeverisë Në ndërtesën e Qeverisë ka filluar heqja e mbishkrimeve dhe korrigjimi i tyre, duke i zëvendësuar me emrin e ri “Republi
Historike, Kuvendi i Maqedonisë hapi për herë të parë punimet në shqip Është hera e parë që Kuvendi i Maqedonisë sot nisi të flas shqip. Kreu shqiptar i Kuvendit Talat Xhaferi seancën e sotme
Përmbysje historike, Juventus mposht Lazion në "Olimpico" (VIDEO) Juventua ka fituar me përmbysje sonte ndaj Lazio me rezultatin 1-2 në "Stadio Olimpico". Pjesa e parë ishte totalish
Sot, Parlamenti i Greqisë voton marrëveshjen historike Ligjvënësit grekë pritet të votojnë sot marrëveshjen historike për ndryshimin e emrit të Maqedonisë dhe për t’i dhënë f
Shkencëtarët gjejnë verë 6 000 vjeçare pak kilometra larg Shqipërisë (FOTO LAJM) Të gjithë e dinë se disa verëra sa më të vjetra të jenë, aq më të mira janë, por të paktë janë ata që do të provonin një
Drithërima në Maqedoni, VMRO-DPMNE dhe Kasami nuk e japin votën historike Ndryshimet kushtetuese në fazën e tretë dhe finale përsëri janë përpara debuptetëve në kuadër të seancës së 75-të, pasi
Rrezikohet marrëveshja historike, Kasami nuk e jep votën pro Seanca plenare për ndryshimet kushtetuese që u paralajmërua për sot, do të vazhdojë nesër, me fillim prej ora 12:00, pas
Sot ishte dita më e ftohtë, çfarë do të ndodhë me motin në vazhdim Dita e sotme ishte padyshimn një nga ditët më të ftohta të këtij dimri. Por pas disa ditëve me mot të ftohtë duke nis
Shqiptarët bien në pesimizën, nuk besojnë se do të bëhet më mirë (FOTO LAJM) Banka e Shqipërisë njoftoi sot se, treguesi i ndjesisë ekonomike (TNE) qëndroi në nivelin 100.2, duke rënë me 1.2 pikë g
Erdhi fundi i procedurave për marrëveshjen historike të Prespës Në NATO presin që deri më 15 shkurt në të dy vendet të përfundojnë të gjitha procedurat për Marrëveshjen e Prespës. Parl
Përballje historike, Roger Federeri mposht Serena Williamsin Roger Federeri ka mposhtur Serena Williamsin në një ndeshje historike të çifteve të përzeira në turneun Hopman Cup, të m
Marrëveshja e Prespës është ngjarje historike e vitit 2018 Marrëveshja e Prespës mes Maqedonisë dhe Greqisë është një nga ngjarjet që e shënoi vitin 2018, thuhet në analizën e Bal
Historia trondit Greqinë, nuk ka popull grek dhe Kali i Trojës është Pellazg Pak ditë më parë historiani Arben Llalla publikoi kopertinën e librit të pedagogut të greqishtes në Universitetin "Eqrem
BAC U KRY! Kosova sot ka ushtri dhe askush nuk guxon ta prekë (FOTO LAJM) Nga Ervin Shkulaku Kuvendi i Kosovës sot ka votuar tre projektligje historike duke themeluar Ministrinë e Mbro
Sot është ditë historike, Kosova bëhet me ushtri Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë plenare ku do të votohen tre projektligjet që FSK-në e shndërrojnë në ushtri.
Xhaferi tregon datën kur do të votohet marrëveshja historike Të hënën, më 17 dhjetor do të fillojë debati i komisionit për propozim amendamentet e kushtetutës, deklaroi sot kryetari
Historike, në këtë orë Kosova bëhet me ushtri Seanca plenare e Kuvendit do të mbahet të premten, më 14.12.2018, në orën 10:00, në sallën e Kuvendit. Ndërkaq, ceremoni
Ish-kryeministri Berisha për 8 dhjetorin: Ditët më historike të Shqipërisë Sot kujtohet 8 dhjetori i vitit 1990, dita kur studentët shqiptarë u ngritën kundër diktaturës komuniste. Duke folur