999 rezultate për

historike

Mesut Özil në sheshin e xhirimeve, merr dhuratë historike nga Ertugrul (FOTO LAJM) Aktori i njohur turk, Engin Altan Düzyatan, mjaft i njohur edhe për shqiptarët me rolin e Ertugrulit, ka pasur vizitorë
"Shkrin" jugu, lindshmëria në nivelet më të ulta historike (FOTO LAJM) Në rrugicat e Dhoksatit, fshat në Gjirokastër, është thuajse e pamundur të ndeshesh me ndonjë të ri. Edhe pse popull
Përdhosën figurën e Mujo Ulqinakut, AMA i tërheq "veshin" Bes Kallakut dhe Erion Isait (VIDEO) Duke menduar se mund të tallen me çdokënd, Bes Kallaku dhe Erion Isai janë fokusuar tek Mujo Ulqinaku në emisionin e dat
Fitore historike për Liverpool, keto janë fjalët e protagonistëve The Reds arritën të bëjnë mrekullinë përballë Barcelonës teksa kthyen disavantazhin nga 0-3 në 4-3. Këto janë disa ng
HISTORIKE/ Heq dorë nga pushteti Perandori i Japonisë Perandori Akihito hoqi dorë zyrtarisht nga pushteti, duke u bërë monarku i parë i Japonisë që abdikon në më shumë se 200
Një gol larg shifrës historike, Ronaldo motivohet për t'i shënuar Interit Nuk e arriti kundër Fiorentinës, kështu që Ronaldo do të kërkojë kundër Interit golin e 600-të në karrierë. Ronaldo m
4 fenomenet sa misterioze edhe të frikshme që shkenca nuk i shpjegon dot (FOTO LAJM) Historia është plot me ngjarje të çuditshme që askush nuk mund ta shpjegojë – ky është një fakt. Për fat të mirë për
Real Madrid mbush xhepat, nënshkruan kontratën historike Real Madrid dhe kompania e madhe Adidas kanë arritur marrëveshje për nënshkrimin e një marrëveshje që kap vlerën prej 1.
Po digjet për një ditë, ngjarjet historike që u përjetuan në Katedralen Notre Dame (FOTO LAJM) Katedralja e Notre Damit në Paris, një ndër ikonat e ndërtimtarisë religjioze, të hënën është përfshirë në flakë masive,
Gjendet karfica historike, daton nga viti 1485 Një detektor metali ka zbuluar një karficë ari me vlerë 15,000 funte që mund t’i përkiste mbretit anglez Edward IV, i ci
“Rishikimi i fakteve historike për shqiptarët, i nevojshëm” Komisione të përbashkëta mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë, si dhe Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarië vazhdojnë të sh
Momentet që njerëzimi ka kaluar nëpërmjet fotografive (FOTO LAJM) Fotoreporterët e dinë më mirë se kushdo, se një foto mund të vlejë më shumë se 1.000 fjalë. Por, kur bëhet fjalë për fot
Vizita historike, qiellin maqedonas do ta mbrojnë avionët grekë Marrëveshje në fushën e transportit, mbrojtjes, energjetike, digjitalizimit, bujqësisë dhe pylltarisë, por edhe bashkëpu
Historike, kryeministri i Greqisë zbret në Shkup Kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras ka arritur në Republikën e Maqedonisë së Veriut për të realizuar vizitën e parë t
Historike, Kim Yong do të shkojë në Washington Presidentët e SHBA-ve dhe Koresë së Veriut do të mbajnë samit muajin e ardhshëm, njoftuan sot mediat e Koresë së Jugut.
Historike, Kosova nis sot kualifikimet për Kampionat Evropian Kosova do të debutojë sot në kualifikime për Kampionat Evropian, si nikoqire e Bullgarisë në kryeqytet në ndeshjes e saj
Kongresi i PS-së, pse Rama e ftoi Fatos Nanon Partia Socialiste do të organizojë Kongresin e saj më datë 23 mars, në të cilin ndër të tjera do të merren mjaft vendime
Ahmeti: momentet historike të popullit tonë erdhën nga diaspora Në Samitin e dytë të Diasporës, kreu i BDI në Maqedoninë e Veriut Ali Ahmeti, u shpreh se momentet më të rëndësishme his
Historike, një arbitre femër gjykon në derbin e madh Historike, një gjyqtare femër do të jetë nesër pjesë e gjashtë arbitrave që do të mbajnë drejtësi në derbin Tirana-Parti
Nehat Idrizi uron qytetarët dhe bën thirrje të mos harrohet e kaluara historike Edhe kryetari i KGJK-së Nehat Idrizi ka uruar qytetarët për ditën e pavarësisë. Ai ka shprehur mirënjohje për autoritete