999 rezultate për

historike

Macet urrejnë ujin dhe kjo është arsyeja historike Arsyeja kryesore përse macet nuk e duan ujin është thjesht nga evolucioni. Një studim thotë se macet shtëpiake fillimish
7 fakte interesante historike që nuk i keni ditur deri më sot Duket se sado përpiqen ta mbajnë fshehur, e shkuara historike arrin të dalë në pah. Ndryshe nga ç’keni lexuar në librat
Milani niset për në Kosovë, historike ndeshja kundër Ferronikelit Gjiganti italian Milan ka marrë rrugën për në Kosovë ku do të luajnë për herë të parë në histori këtu. Kuqezinjtë e
Euro shënon rënien historike (FOTO LAJM) Monedha e përbashkët euro u këmbye sot në tregun e këmbimit poshtë kuotës se 121 lekëve duke ju afruar nivelit më të ulë
Haradinaj: Zvicra ka qenë strehë e qindra shqiptarëve në kohë të vështira historike Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, në Ditën Nacionale të Zvicrës ka shprehur urimet më të përzemërta për këtë
Thethi në foto, bukuritë e rralla të vendit turistik (FOTO LAJM) Në mbledhjen e fundit të zhvilluar në Shkodër, qeveria ka miratuar shpalljen e Qendrës Historike të fshatit Theth. Qendr
Historike, shqiptarët "ndajnë" Tuzin për herë të parë nga Podgorica (FOTO LAJM) Fitorja e Koalicionit të Shqiptarëve ne Tuz po sjellë ndryshimet e para për shqiptarët atje. Që nga sot, tabelat e regji
HISTORIKE/ Marrëveshje mes Juntës ushtarake të Sudanit dhe opozitës Këshilli ushtarak sundues i Sudanit dhe udhëheqësit e opozitës kanë nënshkruar një marrëveshje për ndarjen e pushtetit p
Ditë historike për Skënderbeun, CAS sot jep vendimin final E premte, 12 korrik 2019. Ditë historike për Skënderbeun dhe futbollin shqiptar. Skuadra korçare është njoftuar nga Gjyk
U ngjit në elitë, skuadra historike "shpërfytyron" fanellën tradicionale (FOTO LAJM) Është një nga skuadra më me histori në Spanjë, por sezoni i ri i gjen me një ndryshim befasues. Ndryshe nga 109 vitet
E ardhmja e Hysajt mister, 2 klube historike në garë për shqiptarin Vijon"telenovela" Hysaj dhe serialet e saj. Shqiptari do të largohet nga Napoli, por destinacioni mbetet mister. Skua
Historike në Berat: Pa mbaruar numërimi dalin 2200 vota tepër (FOTO LAJM) Ndërkohë që në Berat po vazhdon numërimi i votave sipas rezultateve të bëra publike deri më tani, rezultojnë 2200 vota m
Momenti kur flamuri i Kosovës nderohet për arritjen historike të Majlinda Kelmendit (VIDEO) Majlinda Kelmendi është shpallur kampione në Lojërat Europiane "Minsk" 2019. Xhudistja pejane u nderua me medaljen e
Foto historike në një këndvështrim ndryshe (FOTO LAJM) Një foto e mirë e një periudhe historike mund të na tregojë vërtet shumë nga epokat e pajetuara, duke na bërë të ndihemi
VIDEO HISTORIKE/ Momenti kur Bill Clinton njofton fillimin e bombardimeve ndaj forcave serbe (VIDEO) Si dje, 20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO’s do të nisnin ndërhyrjen ushtarake kundër Serbisë përmes sulm
Nisi ndeshja, Kosova kërkon fitoren historike (Formacionet) Kosova do të synojë ta regjistrojë fitoren e parë në një fushatë kualifikuese për një Kampionat Evropian në përballjen e
Këto fakte historike do t'iu tregojnë edhe njëherë sa e vogël është bota (FOTO LAJM) Po ju prezantojmë me një listë të ngjarjeve historike që ndodhën në të njëjtën kohë dhe duke parë krahasimet e tyre mun
HISTORIKE/ Arbitri shqiptar do të gjykojë ndeshjen eleminatore në EURO 2020 UEFA gëzon arbitrat shqiptarë. Sektori i Gjyqtarëve në qeverinë e futbollit europian ka njoftuar FSHF-në se do t’i be
Historike, Unioni i Berlinit prek Bundesligën,bie Stuttgard (VIDEO) Union Berlin ka shkruar historinë për t’u ngjitur në Bundesliga për sezonin 2019/20. FC Union Berlin e ka mposhtur në
Trajneri i Atalantës: Arritje historike Trajneri i Atalanta-s, Gian Piero Gasperini, ka folur për "Sky Sport" pas fitores së marrë kundër Sassuolo-s, që i ka si