999 rezultate për

historike

Bota u "çmend" shumë kohë më parë, pamjet historike që do t’ju befasojnë (FOTO LAJM) E dëgjojmë shpesh frazën se bota po çmendet çka lidhet kryesisht me sjelljen disi të çuditshme të njeriut modern. Por kj
Foto historike që ju bëjnë të zhyteni në botën e "djeshme" (FOTO LAJM) Prindërit dhe gjyshërit kanë kaluar shumë momente të paharruara në të kaluarën. Në këtë artikull, ju mund të shihni d
Bota u "çmend" shumë kohë më parë, pamjet historike që do t’ju befasojnë (FOTO LAJM) E dëgjojmë shpesh frazën se bota po çmendet çka lidhet kryesisht me sjelljen disi të çuditshme të njeriut modern. Por kj
E paditi Meta, kush është prokurori që do hetojë Adrian Dvoranin Pas padisë së ngritur nga Presidenti Meta, prokuroria ka vendosur që ccështjen e Adrian Dvoranit ta hetojë gjyqtari Klod
Pamjet e rralla historike që tregojnë jetën disa dekada më parë (FOTO LAJM) Jeta në të kaluarën, për të rinjtë e sotëm është thuajse e paimagjinueshme. Perceptimin e krijojmë vetëm përmes fotove,
4 fenomenet sa misterioze edhe të frikshme që shkenca nuk i shpjegon dot (FOTO LAJM) Historia është plot me ngjarje të çuditshme që askush nuk mund ta shpjegojë – ky është një fakt. Për fat të mirë për
FSHF: Stadiumi është gati dhe 17 nëntori do të jetë një datë historike, zbulohet surpriza e madhe që na pret “Air Albania Stadium” do të inagurohet të dielën kundër Francës. Impianti i ri i kombëtares do të jetë gati dhe FSHF ka
Venecia nën ujë, dalin fotot me pamjet katastrofike (FOTO LAJM) Venecia po përballet me përmbytjen më të rrezikshme në 50 vitet e fundit. Shumë nga sheshet historike të qytetit kan
Southgate e cilëson historike ndeshje me Kosovën Anglia do të zhvillojë dy ndeshje ndaj dy kombëtareve të Ballkanit. Tre Luanët, fillimisht e presin Malin e Zi në nde
30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit, si e kujton Gjermania ditën historike Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerm
Foto nga 9 nëntori, data historike e rënies së Murit të Berlinit (FOTO LAJM) Muri i Berlinit u ndërtua në vitin 1961 për të ndarë Berlinin Lindor nga ai Perëndimor, dhe u shemb më 9 Nëntor të vitit
Shikoni si duket: Fasada historike e "Qemal Stafës", tashmë edhe tek "Arena Kombëtare" (FOTO LAJM) Fasada historike e stadiumit “Qemal Stafa”, ishte një nga temat e nxehta të debatit, kur nisi shembja e impiantit legjen
Ngjela "kapet" me analistin: Mos më ndërprit, po flet me legjenda Avokati Spartak Ngjela ka debatuar me analistin Agron Gjekmarkaj lidhur me veton e Francës, e cila sipas tij shkon më af
Franca nuk na mbështeti, si voti Bullgaria për hapjen e negociatave Kuvendi i Bullgarisë ka miratuar Deklaratën me të cilën i jep mbështetje të plotë fillimit të negociatave të anëtarësimi
Voton Vjosa Osmani, fton qytetarët që të dalin në zgjedhje Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, sapo ka votuar. Vjosa Osmani, kandidate për kryeminist
Fotot historike që tregojnë se sa joshëse ka qenë moda e të shkuarës (FOTO LAJM) Ka një thënie të vjetër që thotë, "Moda është e shpejtë, por stili është i përjetshëm." Vetëm për shkak se një veshj
Ronaldo reklamon linjën CR7 në automjete historike (FOTO LAJM) Cristiano Romaldo ka menduar një mënyrë të veçantë reklamimi për linjën e re Fall/Winter 19 të koleksionit të tij. Yl
Ky vend europian arrin shkallën më të ulët historike të papunësisë, vetëm 2.1% Zvicra thyen rekordin historik sa I përket përqindjes së uët të papunësisë me vetëm 2.1%, gjatë muajve të fundit ndër më
"Dardanët" apo "Tre luanët", ndeshja historike për Kosovën Kosovën sonte e pret një ndeshje mjaftë e vështirë në transfertë Anglisë. "Dardanët" po ashtu edhe "Tre Luanët" e kan
HISTORIKE/ Kosova mposht me përmbysje Çekinë, rrëmben vendin e parë në grup (VIDEO) Kosova ka bërë një ndeshje të madhë në stadiumin "Fadil Vokrri" teksa ka mposhtur me përmbysje 2-1 Çekine në një ndeshj