999 rezultate për

historike

Maqedonia e Veriut i "rrëmben" një talent Kosovës para ndeshjes historike Para ndeshjes historike ndërmjet Maqdonisë së Veriut dhe Kosovës në gjysmëfinale të Ligës së Kombeve për EURO 2020, këto
HISTORIKE/ Niset raketa, NASA dhe Elon Musk dërgojnë dy austronautë në hapësirë Eshtë bërë realitet ëndrra e Elon Musk. Ky i fundit bashkë me NASA kanë mundur të dërgojnë dy austronautë në stacioni
Protesta e dytë për shembjen e Teatrit, kur dhe ku do të mbahet Ditën e sotme, Aleanca për Mbrojtjen e Tetarit ka thirrur një tubim qytetar për të kundërshtuar atë që i ndodhi godinës
Fotot historike që tregojnë se sa joshëse ka qenë moda e të shkuarës (FOTO LAJM) Ka një thënie të vjetër që thotë, "Moda është e shpejtë, por stili është i përjetshëm." Vetëm për shkak se një veshj
Covid-19, BE miraton paketën historike të shpëtimit prej 500 miliardë euro Ministrat e Financave në vendet e Bashkimit Evropian kanë arritur marrëveshje për paketën e shpëtimit në vlerë të 500 mi
4 fenomenet sa misterioze edhe të frikshme që shkenca nuk i shpjegon dot (FOTO LAJM) Historia është plot me ngjarje të çuditshme që askush nuk mund ta shpjegojë – ky është një fakt. Për fat të mirë për
Fakte "historike", pse amerikanët u çmendën këto ditë pas letrës higjienike Kushdo që ka lexuar mediat ose ka “lundruar” nëpër rrjete sociale, me siguri që ka parë pafund video të amerikanëve të p
Banka e Shqipërisë ul normën bazë të interesit në nivele minimale historike Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka pranuar se pas mbledhjes së Këshillit Mbikqyrës, u vendos se do të ule
Fakte "historike", pse amerikanët u çmendën këto ditë pas letrës higjienike Kushdo që ka lexuar mediat ose ka “lundruar” nëpër rrjete sociale, me siguri që ka parë pafund video të amerikanëve të p
Të hijshëm dhe fisnikë, kështu dukeshin në rini figurat historike (FOTO LAJM) Ne jemi mësuar të shohim shkencëtarë të famshëm dhe njerëz të tjerë në librat e historisë, kur ata tashmë ishin të rritu
Fotot historike që tregojnë se sa joshëse ka qenë moda e të shkuarës (FOTO LAJM) Ka një thënie të vjetër që thotë, "Moda është e shpejtë, por stili është i përjetshëm." Vetëm për shkak se një veshj
Messi udhëton në Dubai, por jo për futboll apo pushime Lionel Messi udhëtoi në Dubai duke përfituar nga dy ditë pushimi që Quique Setién u ka dhënë stafit për të përmbushur di
Foto historike që ju bëjnë të zhyteni në botën e "djeshme" (FOTO LAJM) Prindërit dhe gjyshërit kanë kaluar shumë momente të paharruara në të kaluarën. Në këtë artikull, ju mund të shihni d
Nga Napoleoni te Xhokonda, si do të dukeshin sot figurat historike (FOTO LAJM) Si do të dukeshin sot fikurat historike të së kaluarës. Becca Saladin dhe Vėjūnė Rimašiūtė kanë
Osmani: Hapja e kufirit Bellanoc-Stançiq, arritje historike Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani gjatë hapjes së kufirit Bellanoc-Stançiq, i cili njëherësh ësht
Pamjet e rralla historike, çudirat e jetës disa dekada më parë (FOTO LAJM) Jeta në të kaluarën, për të rinjtë e sotëm është thuajse e paimagjinueshme. Perceptimin e krijojmë vetëm përmes fotove,
HISTORIKE/ Parlamenti britanik aprovon Brexitin (VIDEO) Parlamenti i Britanisë së Madhe ka ratifikuar marrëveshjen për dalje nga Bashkimi Europian të Boris Johnsonit. Me një
Bota u "çmend" shumë kohë më parë, pamjet historike që do t’ju befasojnë (FOTO LAJM) E dëgjojmë shpesh frazën se bota po çmendet çka lidhet kryesisht me sjelljen disi të çuditshme të njeriut modern. Por kj
16 vjet krenari dhe kontribut për Kombëtaren shqiptare, ditë historike për "Tifozat Kuq e Zi" Ngjyrat kuqezi nuk do të përhapeshin aq shumë në mbarë Europën po të mos ishte tifogrupi i famshëm i kombëtares së Shqip
Të hijshëm dhe fisnikë, kështu dukeshin në rini figurat historike (FOTO LAJM) Ne jemi mësuar të shohim shkencëtarë të famshëm dhe njerëz të tjerë në librat e historisë, kur ata tashmë ishin të rritu