999 rezultate për

hiqet

Haradinaj flet për taksën, a do të hiqet? Kryeministri Ramush Haradinaj nuk ka dashur të komentojë nëse do të hiqet taksa ndaj produkteve serbe, ose do të bjerë Q
Këshilltari i Edi Ramës kërkon të hiqet taksa ndaj Serbisë Këshilltari i Edi Ramës, Shkëlzen Maliqi ka thënë se Kosova duhet t’i trajtojë seriozisht kërkesat e Shteteve të Bashkua
Nesër takimi Veseli-Haradinaj, a do të hiqet taksa? Të martën me ftesë të kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli pritet të takohen kryeministri Ramush Haradinaj dhe ambasadori
Ish-mbrojtësi i Interit nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli, firmos me skuadrën braziliane Maicon Douglas ishte idhulli i tifozerisë së Interit , përpara dhe pas tripletës në vitin 2010. A u transferua në ve
Edhe Hahn nuk ndalet, kërkon të hiqet taksa ndaj Serbisë Komisioneri evropian për Zgjerim, Johanes Hahn, ka thënë sot se është duke pritur një përgjigje nga Prishtina për kërkes
Buffon nuk ka ndërmend të tërhiqet: Dua të luaj dhe një vit tjetër Gigi Buffon nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli edhe pse tashmë është në moshën 40 vjecare. Ai ka folur në një i
Zyrtari i AAK-së kundërshton Hashim Thaçin Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë, Burim Ramadani, ka thënë se taksa 100 për qind ndaj Serbisë dhe Bosnjë e Hercegov
Zyrtare: Prishtina tërhiqet nga Liga Ballkanike Z Mobile Prishtina nuk do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike këtë edicion edhe pse ishte regjistruar për të marrë pjesë në
Haradinaj nuk tërhiqet, çfarë po i bën taksa dialogut me Serbinë Kosova ka ashpërsuar masat ndaj produkteve që vijnë nga Serbia, pavarësisht kërkesave të autoriteteve serbe dhe të zyrta
Dollia shkoi huq, Rama nuk plotëson dëshirën e Majkos për të hequr kufirin me Kosovën Nga Ervin Shkulaku Ministri i Diasporës Pandeli Majo ka një dëshirë të mocme që siç duket Edi Rama nuk ka për
Hiqet dogana me Kosovën? Ky është vendimi i qeverisë (FOTO LAJM) Ditën e sotme pas mbledhjes së qeverisë, Këshilli i Ministrave ka vendosur edhe ngritjen e pikave të përbashkëta të kali
Fabio Quagliarella nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli, rinovon me Sampdorian Fabio Quagliarella nuk ka ndermënd të tërhiqet nga futbolli luajtur. Edhe pse eshte 35 vjec ai po kalon një formë mjaft
Haradinaj siguron kryeministren serbe: Taksa nuk hiqet! Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, i është drejtuar kryeministres serbe, Ana Brnabiq, duke thënë se përderisa Serb
Rusisë nuk i del inati me Ushtrinë e Kosovës Përfaqësuesi i Rusisë në OSBE, Aleksandar Lukasheviq ka deklaruar se vendim i Kosovës për transformimin e FSK-së në usht
Dorëhiqet Sekretari amerikan i Mbrojtjes Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, raportohet se ka dhën dorëheqjen nga detyra e tij. Sipas asaj që rapo
BE këmbëngul se dialogu do të udhëhiqet nga Thaçi Akuzat dhe përplasjet ndërmjet Haradinajt dhe partisë së tij, me Mogherinin dhe Bashkimin Evropian nuk kanë të ndalur. I
BE nxjerr të vërtetën që fsheh Haradinaj: Dialogu udhëhiqet nga Thaçi Bashkimi Evropian përmes një letre dërguar Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, ia bën të qartë Qeverisë së Koso
Haradinaj i dërgon letër Mogherinit: Dua t'ju takoj të hënën, taksa nuk hiqet Letës me letër, ja ka kthyer përgjigjen Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinajt, zyrtares së BE-së Federika Mogherinit.
Koci: Të mos hiqet taksa, BE na ka tradhëtuar Avokati i njohur, Arianit Koci ka kërkuar nga kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj që të mos suspendojë tarifen ndaj
Humbi Kupën Libertadores, dorëhiqet trajneri i Boca Juniors Boca Juniors humbi Kupën Libertatores ndaj River Plate në ndeshjen e cila u zhvillua në Santiago Bernabeo. Pas humb