999 rezultate për

hiqet

Dorëhiqet kryebashkiaku i Durrësit, ja kush e zëvëndëson Kanë ndodhur sërish lëvizje në Bashkinë e Durrësit e cila drejtohej për 3 muaj nga Zhyljen Varfaj. Ditën e sotme, Var
"Mënyra e vetme që populli i Kosovës të ecë përpara", Pacolli: Të hiqet taksa 100 për qind Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka bërë thirrje që të hiqet taksa 100 për qind për mallrat që vijnë nga S
Rregulla të reja për përfitimin e KEMPI-t: Hiqet pagesa nëse qëndron më shumë se 3 muaj jashtë vendit Hyjnë në fuqi, kriteret e reja të vlerësimit të dosjeve për pagesat e paaftësisë. Shqyrtimi për përfitim të pagesës së p
​Osmani: Mustafa dhe Kurti do të takohen sërish për heqjen e taksës Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka thënë se do të vazhdojnë të kenë takime me partnerin e koalicionit për t’u dakord
Kurti: Tarifa 100% ndaj produkte serbe do të hiqet në 1 prill 2020 Tarifa 100% ndaj produkte serbe do të hiqet në 1 prill 2020. Kështu u shpreh kryeministri kosovar, Albin Kurti në nj
Kur do të hiqet taksa ndaj mallrave serbe dhe a do të vendoset reciprociteti, kjo është përgjigjja e Vjosa Osmanit Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, në një intervistë për Gazeta Blic, është shprehur e bindur se nuk ka dallime mes Lëv
Tërhiqet qeveria, nuk ka kulla te Teatri Kombëtar Bashkia e Tiranës ka njoftuar se është anuluar marrëveshja me kompaninë “Fusha sh.p.k” për të ndërtuar Teatrin Kombëtar
VMRO-ja nuk tërhiqet: Deputetët e përjashtuar nuk do të jenë pjesë e listave Grupi i deputetëve të pavarur nga VMRO-DPMNE-ja nuk do të jetë pjesë e listave në zgjedhjet e parakohshme parlamentare.
Nëse Manchester City i hiqet titulli i 2014 dhe i jepet Liverpoolit, tifozët kanë një kërkesë të veçantë Steven Gerrard ishte fytyra më tragjike e Liverpoolit në sezonin 2013/14, atëherë kur kishte rrëshqitur në ndeshjen ndaj
Vuçiç: Serbia nuk do të diskutojë për statusin e Kosovës pa u hequr taksa Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar në Munih se Beogradi nuk do të flasë me Prishtinën për statusin e K
Vuçiç nuk flet për statusin e Kosovës: Të hiqet taksa njëherë! Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi në Munih se Beogradi nuk do të bisedojë mbi statusin deri sa të mos hiq
SHBA-ja anulon projektet milionëshe deri sa të hiqet taksa? SHBA-ja anulon projektet milionëshe deri sa të hiqet taksa? Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë vendim që t’i an
Kurti: Tarifa 100% hiqet sapo të vendoset reciprociteti Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha sot se tarifa 100% ndaj mallrave të Serbisë do të zëvendësohet me parimin e reci
Kurti e vendos zyrtarisht, çfarë do të ndodhë me taksën ndaj Serbisë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,ka deklaruar se vendimi për taksën 100% do të zëvëndësohet me masën e reciprocitetit
E emëroi Kajmaku, hiqet nga detyra nënkryetari i Bashkisë Vorë Genti Picari që u emërua si nënkryetar i Bashkisë nga Agim Kajmaku është pezulluar nga detyra. Vendimi për emrin e t
U bë Ministër i Punëve të Brendshme, Agim Veliu dorëhiqet nga posti i kryekomunarit Që nga e hëna, kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu ka marrë edhe pozitën e Ministrit të Punëve të Brendshme në Q
Ligji për Prokurorinë, VMRO-ja nuk tërhiqet Takim i ri në format më të gjerë do të mbahet sot për tejkalimin e dallimeve rreth ligjit për Prokurorinë Publike. Sipas
A do të dorëhiqet Glauk Konjufca? Kreu i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka folur për herë të parë për kërkesën e LDK-së që ai të dorëhiqet nga pozita
Haradinaj thotë se ka pasur bisedë telefonike me Grenellin, taksa nuk hiqet Ramush Haradinaj zbuloi se ka pasur një telefonatë me të dërguarin e posaçëm të SHBA-së ambasadorin Richard Grenell, me
A kërkoi të hiqet taksa 100%? Kurti flet për takimin me Grenell Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka njoftuar se në takimin e sotëm me të deleguarin e presidentit amerikan në