999 rezultate për

hiqet

Grenell do të tërhiqet nga pozita e ambasadorit brenda disa javësh Richard Grenelli do të tërhiqet nga pozita e ambasadorit amerikan në Gjermani brenda disa javësh, raportojnë të dielen m
Aleanca për Teatrin nuk tërhiqet: Nis mbledhja e firmave në Shkodër Ditën e sotme, Aleanca për Teatrin ka nisur mbledhjen firmave në Shkodër Firmat po mblidhen hyrjen e teatrit Migjeni
Dorëhiqet drejtori i pestë i Kadastrës në Vlorë brenda pak muajsh Ditën e sotme është dorëhequr Bilbil Aliaj nga drejtimi i Kadastrës së Vlorës. Aliaj u emërua në detyrë në 4 shkurt 2
Liverpool tërhiqet, gjashtë skuadra angleze në garë për Rashicën Milot Rashica vazhdon ta ketë të paqartë të ardhmen e tij, teksa klubet që interesohen për shërbimet e tij po rriten.
Veliaj nuk tërhiqet as nga kritikat e ashpra: Teatri, absolutisht që do të ndërtohet! "Ooo absolutisht që po, sapo të mbarojmë historinë e pandemisë Teatri i Ri do të ndërtohet..." Kryetari i Bashkisë së
SKANDALI/ Shqipëria tërhiqet pjesërisht nga Konventa Europiane për Mbrojtjen e të Drejtave të Njeriut Shqipëria ka vendosur të tërhiqet përkohësisht nga neni 8 dhe 11 i Konventës për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive Them
I vdesin dy familjarë nga koronavirusi, ish-kampionia e botës tërhiqet nga gara Ish-kampionia e botës në boks, Rose Namajunas është tërhequr nga përballja me Xheslika Andrade, që do të zhvillohej në p
Dorëhiqet shkencëtari kryesor i BE, i refuzuan propozimet për programin kundër COVID- 19 Shkencëtari kryesor i Bashkimit Evropian dha dorëheqje, duke dënuar, siç tha, përgjigjen “zhgënjyese” të Brukselit ndaj
Njoftim i rëndësishëm: Dentistët që hapin klinikat do t'u hiqet licensa për 6 muaj Ndëshkim i rëndë me heqjen e licencës për gjashtë muaj për gjithë ata që hapin klinikat dentare në kushtet e emergjencës
Vendosi "traun" dhe nuk linte njeri të kalonte, tërhiqet kryebashkiaku i Poliçanit Policani gjeti vetëm pak ditë më parë një formë origjinale për t’u mbrojtur nga koronavirusi. Prej disa ditësh, në hy
SHBA krerëve të Kosovës: Veproni sipas ligjit, të hiqet taksa Kosova po kalon një periudhë të vështirë si nga ana e përballjes me pandeminë e koronavirusit por në anën tjetër me pol
Të tërhiqet mocioni, rrezikon jetën e rreth 170 personave në Parlament Rreth 170 persona do të duhej të mblidheshin përafërsisht në Parlamentin e Kosovës në rast të mbajtjes së ndonjë seance.
Tërhiqet La Liga, ja kur pritet të fillojë La Liga dhe RFEF (Federata Spanjolle e Futbollit) kanë dalë me një deklaratë të përbashkët në të cilën zyrtarizojnë diçk
E shkarkoi se përhapi panik për covid-19, LDK i kërkon Kurtit të tërhiqet nga vendimi: Cënojnë koalicionin Pas shkarkimit nga pozita të Ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliu nga kryeministri, Albin Kurti, LDK-ja ka thirr
''Nuk jemi heronj'', rrëfimi prekës i mjekes italiane: Nuk më hiqet mendja nga ajo që shoh në spital Ata që janë në luftë këto ditë janë pikërisht mjekët, infermjerë e farmacistë. Një mjeke kirurge në spitalin e Treviglio
245 shoferë dolën pa pyetur për "shtet", iu hiqet patenta për 3 vjet 245 shoferë nuk i janë bindur urdhrit për të mos dalë në qarkullim vetëm gjatë 24 orëve të fundit dhe për këtë arsye at
Rama me "dorë të hekurt" për ata që dalin me makina: I hiqet patenta për tre vjet Duket se urdhri për të mos lëvizur me automjete, nuk ka mjaftuar pasi të paktën 745 persona dolën pa frikë. Pikërisht
"Do t'ju hiqet e drejta përgjithmonë", Rama mesazh për bizneset Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se personat që do kapen në shkeljen e masave të vendosura për shtetrrethimin do të nd
Infektohet me koronavirus anëtari i McLaren, skuadra tërhiqet nga gara hapëse Skuadra e McLarenit është tërhequr nga Çmimi i madh i Melbournit, që pritet të mbahet të dielën dhe të jetë njëkohësisht
Tërhiqet Rangnick, nuk bindet nga projekti i Milanit? Emërimi i Ralf Rangnick në pankinën e Milan dukej një çështje e përfunduar në fillim të marsit, favorizuar nga dëshira e