999 rezultate për

hiqet

Hiqet taksa për legalizimet, nuk do të jetë kusht për tapinë Taksa e ndikimit në infrastrukturë nuk do të jetë më kusht për marrjen e lejes së legalizimit. Komisioni i Ekonomisë ka
Ali Ahmeti nuk tërhiqet, skema që mund të nxjerrë jashtë loje Zaev Kreu i partisë BDI në Maqedoninë e Veriut Ali Ahmeti tha në “5 pyetje nga Babaramo” në Report Tv, se mund të bëjë koalic
Murrizi nuk tërhiqet as pas mbledhjes me Ramën: Duam lista të hapura! Përfaqësuesi i opozitës parlamentare Myslim Murrizi, ka lënë i pari mbledhjen e Reformës Zgjedhore. Gjatë një deklar
PD ngre akuzën: Të dorëhiqet Manastirliu Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka kërkuar në rrjetet sociale dorëheqjen e ministres së Shëndetësisë Og
Tërhiqet Rama, Meta nuk do të shkarkohet Presidenti Meta nuk do të shkarkohet nga detyra. Partia Socialiste është tërhequr pasi deputetët socialistë kanë dekl
Kthesa e papritur, i forti i Vlorës tërhiqet nga kërkesa për lirim me kusht Zani Çaushi tërhiqet nga kërkesa për lirim me kusht… Gjykata pritet të pushojë çështjen. Deri tani, dy seanca gjyqëso
Rudina Hajdari nuk tërhiqet, pranon krijimin e një partie të re: Më futën si vajza e Azemit! Deputetja Rudina Hajdari do të bëjë parti të re politike për të garuar në zgjedhjet e ardhshme. "Kam qenë e qartë që
SHBA tërhiqet zyrtarisht nga OBSH Presidenti amerikan, Donald Trump e ka tërhequr zyrtarisht SHBA’në nga Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH), të cilën
Keidi Bares i "tërhiqet veshi" për nervozizmin në fushë Keidi Bare në këtë rinisje pas ndalesës prej pandemisë nuk po arrin të fitojë qetësi dhe po tregon shenja të shumta nerv
A duhet të dorëhiqet Thaçi, flasin juristët Pas aktakuzave të ngritura nga Prokuroria Speciale e Hagës ndaj Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe i
Veliaj "kërcënon" shoqëritë e transportit: Po nuk nisët punën, ju hiqet licensa Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka folur ditën e sotme për transportin publik duke shprehur dakordësinë që të ulet
Ngjiti Stuttgart në Bundesligë, Maro Gomez tërhiqet nga futbolli me skuadrën ku nisi karrierën Mario Gomez zyrtarisht sot i dha lamtumirën futbollit, duke shënuar golin e fundit me fanellën e Stuttgart. Në moshën
Katër muaj pas kandidimit, Casillas tërhiqet nga gara për president të Federatës Spanjolle të Futbollit Iker Casillas njoftoi në muajin shkurt se kishte vendosur të kandidonte në zgjedhjet e ardhshme për presidencën e Federa
Rama jep lajmin e mirë për biznesin e vogël: Hiqet tatim-fitimi dhe TVSH-ja Kryenimistri Edi Rama ka deklaruar këtë të mërkurë se biznesit të vogël do ti hiqen tatim fitimi dhe TVSH-ja për një per
Hoti: Dialogu me Serbinë do të udhëhiqet nga qeveria jonë Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë sot se dialogun me Serbinë do ta udhëheqë Qeveria e Kosovës, ndërsa tha se
Brazili tërhiqet nga organizimi i "Kupës së Botës" Konfederata Braziliane e Futbollit ka vendosur të hënën të tërheqë kandidaturën e saj për të organizuar Kupën e Botës pë
Kritikoi ashpër pas skandalit të abuzimit të minorenes në Babrru, Mimi Kodhelit i hiqet fjala Abuzimi i vajzës së mitur në Babrru në Tiranë nga roja e shkollës dhe nga 3 të rinj, ka shkaktuar reagime të ashpra në v
Futbollisti i Serie A tërhiqet nga futbolli, frikë nga koronavirusi Edgar Bareto ka deklaruar se është tërhequr përkohësisht nga futbolli në moshën 35-vjeçare. Paraguaianit i skadoi kon
E quajti Skënderbeun sllav, Paskal Milos kërkohet t'i hiqet nënshtetësia shqiptare (FOTO LAJM) Më 17 Janar të vitit 2018 që përkonte edhe me 613 vjetorin e ndarjes nga jeta të Gjergj Kastriotit Skënderbe, historiani
Kurti: Jam kërcënuar me jetë unë dhe familja, Thaçi të dorëhiqet Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se kërcënimi i tij nga Garda Vullnetare Shqiptare i bërë publik