999 rezultate për

hetuese

Shtyhet seanca për ndryshimet kushtetuese, s'ka marrëveshje me Besën Pasi që u miratua dorëheqja e deputetit Tomisllav Tuntev dhe u zgjodh Rubin Zemon në vend të tij, u hap diskutimi për nd
Kamerat e sigurisë zbulojnë detaje të reja nga vrasja e Fatos Ferracakut në Shkodër Pas zinxhirit të ngjarjeve të rënda në Shkodër duket se po gjenden ca gjurmë rreth atentatorëve. Hetueset kanë arrit
Prokuroria Speciale e Maqedonisë ka hapur shtatë lëndë të reja hetuese Prokuroria Speciale Publike (PSP) e Maqedonisë ka hapur shtatë lëndë të reja hetuese për ish fuksionarët e Maqedonis.
Avioni malajzian MH 17 u rrëzua nga raketat Buk rus "Avioni Malaysia Airlines Flight 17, u rrëzua mbi Ukrainën lindore nga një raketë Buk e sjellë në zonën proruse të Ukrai
"Panama Papers", flet themeluesi i firmës "Mossack Fonseca" Lidhur me skandalin botëror të fshehjes së të ardhurave në Panama ka reaguar edhe një prej themeluesve të firmës ligjore
Pamje nga aksioni i sotëm policor (VIDEO) Në aksionin e sotëm policor në Shkup, Kumanovë dhe qytete të tjera janë arrestuar 12 persona. Siç bëhet e ditur, ësht
Zaev: Nëse nuk zgjidhet Prokurori Special do të vazhdojmë me "bombat" Lideri i Opozitës Zoran Zaev është shprehur ditën e sotme se nëse prokurori special nuk zgjidhet deri më 15 shtator atëh
Zaev po i fshihet organeve të hetimit për rastin "Puç" Lideri i opozitës maqedonase, Zoran Zaev ka filluar të fshehet nga organet hetuese në rastin "Puç". Këtë e ka njoftuar p
David Schwendiman emërohet kryeprokuror i Taskforcës Speciale për hetime Juristi amerikan David Schwendiman do të jetë kryeprokurori i ri i për të hetuar krimet e supozuara të luftës. Schwen
Ende nuk dihet autori i sulmit të EULEX-it Nga hetimet e bëra deri më tani mbi vrasjen e njerit nga pjesëtarët e EULEX-it, nuk është zbardhur asgjë për autorin e v
Vrasja në Smillkovc, sot analizat e mjekësisë ligjore Pas 4 vazhdimeve të paraburgimit vazhdon hetimi i komplikuar për vrasjen e pesëfishtë në afërsi të liqenit të Smillkovci
Brenda shtatorit mbyllen ndryshimet kushetuese Komisioni për Amadamentimin e Kushtetutës së Republikës së Kosovës miratoi planin e veprimit me të cilin parashihen ndry
SHBA reagon kundër dhunës në Maqedoni "Jemi në dijeni për incidentet e dhunshme që kanë ndodhur mbrëmë, e që rezultuan me lëndimin e disa të rinjve. Atyre që
Gjykata hetuese posedon video xhirimet! Drejtuesit e mobilierisë “Montenegro” kanë prezantuar shkresën zyrtare të firmosur nga gjykatësja hetuese e lëndës Viole
Arrestohen pesë mjekë Në kuadër të një aksioni të gjerë policor të ashtuquajtur “Metastaza 2”, pesë mjekë janë arrestuar sot në mëngjes. Sipas