999 rezultate për

hershme

Putin urdhëron stërvitje të menjëhershme ushtarake Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, urdhëroi sot që të bëhet një test i menjehershëm i gatishmërisë luftarake të ushtris
AAK nënshkruan Mocionin e Votëbesimit për Qeverinë Burim Ramadani deputet i AAK-së, nëpërmjet një postimi në facebook ka treguar se ai dhe kolegët e Grupit Parlamentar të
Fshirja e gjobave, PD kërkesë në Kuvend Partia Demokratike depoziton në Kuvend kërkesën për të fshirë gjobat e Policisë Rrugore, nëse qytetari nuk është njoftua
Stano: Me rëndësi të gjendet zgjidhje për emrin Zëdhënësi i komisionerit për zgjerim pranë BE-së Peter Stano ka thënë se qeveria joformale e BE-së mbetet në propozimin
Ish ambasadori: Zgjidhja, ndarja e Kosovës dhe bashkimi me Shqipërinë Ish-ambasadori i Britanisë së Madhe në Beograd, Ivor Roberts, ka thënë se ndarja e Kosovës ose shkëmbimi i territoreve ë
Angazhim më i madh për promovimin e vlerave evropiane Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë për çështje evropiane Dr. Fatmir Besimi u takua me koordinat
SHBA: Kosova e Serbia kanë nevojë për përkrahjen tonë Ndihmëssekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland thotë se SHBA inkurajon dialogun mes Prishtinës e Beogradit dhe p
Sarandë, trageti përfshihet nga flakët Një traget është përfshirë nga flakët në liman. Bëhet e ditur se zjarri është përhapur gjatë remontit të tragetit që mba
Shishtufinë, qendër e përhershme shëndetësore për familjet rome Pranë ish-repartit ushtarak në Shishtufinë të kthyer në banesa për 53 familje të komunitetit rom do të ngrihet një qendë
Durrës, zbulohet në thellësitë e detit anija antike (VIDEO) Amfora dhe pjesë anijesh antike janë zbuluar nga arkeologët në thellësitë e detit të Durrësit. Sipas VOA-s, ata thonë se
Më 2014 fillon ndërtimi i 6 pikëkalimeve IBM Dje në Bruksel është mbajtur takimi i radhës i Grupit Implementues të Marrëveshjes së Menaxhimit të Integruar të Kufirit
Reth 10% e adoleshentëve kryejnë marrëdhënie seksuale në moshë të hershme Marrëdhëniet seksuale të hershme janë vërtet shqetësim për specialistët e shëndetësisë pavarësisht fushatave sensibilizu
Vazhdon intervistimi i Sami Lushtakut dhe të tjerëve Ish-pjesëtarët e UÇK-së, mes të cilëve është edhe kreu i komunës Skënderaj Sami Lushtaku dhe Sahit Jashari janë duke dhë
Hajdari: Shkova në mitingun e PDK-së, por jam me PD-në Kiri Hajdari, djali i madh i liderit Azem Hajdari sqaron arsyen e cila e çoi atë të marrë pjesë në mitingun e Partisë De
FRD: Parlamenti të zhbllokojë situatën në KQZ Partia Fryma e Re Demokratike shprehu sot shqetësimin mbi situatën e krijuar në KQZ ndërsa kërkoi zgjidhje të menjëhersh
Liderët preferojnë që presidentin ta zgjedhë Kuvendi Update- Pothuajse të gjithë liderët e partive politike kanë përqafuar idenë që presidenti i vendit të zgjidhet nga Kuven
Tahiri vizitoi pikë-kalimet kufitare me Serbinë Zv/kryeministrja dhe udhëheqësja e dialogut teknik, Edita Tahiri ditën e sotme së bashku me një ekip ekspertësh kanë qën
Zvicer, i dehuri vret tre persona (FOTO-LAJM) Tre persona kanë mbetur të vrarë dhe dy të tjerë të plagosur në Zvicer teksa një person i armatosur ka qëlluar mbi ta në
Maqedonia mund të nisë negociatat pa zgjidhur cështjen e emrit “Maqedonia mund të nisë negociatat e pranimit me BE-në, vitin e ardhshëm, pa zgjidhur çështjen e gjatë dy dekadëshe me G
Agnelli: Futbolli italian në rrezik Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, në një intervistë të gjatë në të cilën komentoi aktualitetin e klubit të tij, p