999 rezultate për

hershme

PAMECA: Kontrata e Rinasit të rishihet, Policia të ketë akses në kamera Fakti që Policia e Shtetit nuk ka akses në kamerat e sigurisë së Aeroportit “Nënë Tereza” është ngritur si shqetësim në
Hoxhaj : Pranimi i Kosovës në Gjykatën e Përhershme të Arbitrazhit është legal Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës Enver Hoxhaj ka thënë se pranimi i Kosovës në Gjykatën e Përhershme të Arbitrazhi
Dy persona shtinë me armë gjatë një funerali, vdes adoleshentja Mbrëmjen e së martës një adoleshente ka humbur jetën dhe tre të tjerë janë plagosur pas të shtënave në Oakland të Shtete
3 afrimet e para tek Manchester United (FOTO LAJM) Manchester United është gati që të bëjë tri lëvizje të bujshme në skuadër për sezonin e ri. “Daily Mail” raporton se Jos
Këto janë kërkesat e lëvizjes ”Protestoj” që protestat të ndalen Mbrëmjen e djeshme organizata jo qeveritare të mbledhura nën ombrellën “Protestoj” kanë prezantuar 8 kërkesa drejtuar q
Hidhen nga kati i katër, humb jetën 20-vjeçarja në Tiranë Një ngjarje e reëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Kryeaytet kyu një e re është hedhë nga kati i katërt i një pallati.
Humb jetën një 50 vjeçar në aksin Elbasan-Peqin Një aksident me pasojë jetën ka ndodhur në aksin Elbasan-Peqin. Viktima është një 50-vjeçar, identiteti i të cilit ende
Veseli-Engel: Miqësi e shkëlqyer dhe e përhershme mes dy vendeve Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, po qëndron prej disa ditësh në SHBA, dhe së fundmi ka takuar edhe Kongresm
Rezultatet e autopsisë, pilotët humbën jetën nga përplasja e fortë në ujë Autopsia ka zbardhur tashmë shkakun e vdekjes së pilotëve në aksidentin ajror, kur helikopteri me të cilin ishin nisur p
Thaçi krenohet me bujqit dhe Ulpianën (FOTO LAJM) Presidenti i ri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ndihet krenar me bujqit e Kosovës. Ai në profilin e vet në Faceb
Medvedev: Bota në prag të Luftës së Tretë Botërore Kryeministri rus Dmitri Medvedev, ka lënë gazetarët gojëhapur kur tha se bota mund të shkojë drejt një lufte të tretë bo
Makina del nga rruga, humb jetën 25-vjeçari në Përmet Enea Pasho, 25-vjeç ka humbur jetën mbrëmjen e sotme pranë fshatit Piskovë në Përmet pas një aksidenti fatal me makinë.
Frankfurti ndal Bayernin (VIDEO) Frankfurti ka arritur ti marrë një barazim 0-0 ekipit të Bayern Munich. Kampionët e Gjermanisë janë ndalur, pasi kish
Hamza: Të merren masa të menjëhershme ndaj Serbisë Bedri Hamza, guvernator i BQK-së, deklaron se Kosova duhet të marrë masa reciprociteti ndaj Serbisë sa u përket policave
Meta reagon për ngjarjen në Laç: Para ligjit personat përgjegjës Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, i kërkon institucioneve përgjegjëse zbardhjen e menjëhershme të ngjarjes së ndodhur në Laç,
Burri dhunon bashkëshorten 17 vjet më të vogël Ndaj një 18 vjeçareje është plotësuar lëshimi i urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, pas dhunës së ushtruar nga bashkës
Aksidentohet duke ecur në rrugë, humb jetën 70 vjeçari në Korçë Si pasojë e një aksidenti të ndodhur në Korçë, ka humbur jetën një 70 vjeçar. I moshuari Luftëtar Lushi, ishte duke ecur
Pa koment! Ja si është gjendja në Lagjen e Trimave në Kumanovë (VIDEO) Një reportazh i TV Festa e tregon më së miri se në çfarë gjendje po jetojnë banorët shqiptarë të Lagjes së Trimave në Ku
Çadrave të LSDM-së i'u përgjigjen çadrat e VMRO-së (FOTO LAJM) Pas kundër-protestës kemi tashmë edhe kundra-çadra. Edhe anëtarët e VMRO DPMNE-së janë vendosur para Kuvendit të Republi
Ahmeti takon një grup nga delegacioni i ambasadorëve pranë OSBE Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ditën e sotme ka pritur një delegacion me ambasadorë nga ve