999 rezultate për

hershme

KEDS largon nga puna 100 punëtorë me kontrata të përhershme BSPK ka thënë se KEDS-i ka larguar nga puna rreth 100 punëtorë me kontrata të përhershme. Bashkimi i Sindikatave të P
Ja çfarë thotë babai i dhëndrit të mitur në Malishevë (VIDEO) Gëzimin e madh të familjes Shala nga fshati Guncat i Malishevës, e ndërpreu disi përhapja e videos së martesës në rrjete
Konsumimi i drithërave ul rrezikun e vdekjeve të hershme Rritja e konsumimit të drithërave, të tilla si grurë apo tërshërë mund të zvogëlojë rrezikun e vdekjes të hershme, sipas
Fasule të kuqe për një rini të përhershme Fasulet e kuqe qëndrojnë në majat e listës së ushqimeve më të pasura në antioksidues. Të pasura në proteina, fibra bi
Dieta mesdhetare për një zemër të shëndetshme Sipas studimeve më të fundit, dieta e pasur me perime, arra, peshk dhe vaj mund të zvogëloj shancet për një vdekje të he
Makina përfundon në “Syrin e Kaltër” (FOTO LAJM) Rruga për te “syri i Kaltër” nuk është e rregulluar siç duhet dhe për shkak të fluksit të madh të turistëve, sidomos tan
Ja si vendosej alarmi në kohët e hershme Dikur kur ora për të vënë një alarm nuk ekzistonte akoma,një metodë tjetër përdorej për të vendosur alarmin në një orë c
PAMECA: Kontrata e Rinasit të rishihet, Policia të ketë akses në kamera Fakti që Policia e Shtetit nuk ka akses në kamerat e sigurisë së Aeroportit “Nënë Tereza” është ngritur si shqetësim në
Hoxhaj : Pranimi i Kosovës në Gjykatën e Përhershme të Arbitrazhit është legal Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës Enver Hoxhaj ka thënë se pranimi i Kosovës në Gjykatën e Përhershme të Arbitrazhi
Dy persona shtinë me armë gjatë një funerali, vdes adoleshentja Mbrëmjen e së martës një adoleshente ka humbur jetën dhe tre të tjerë janë plagosur pas të shtënave në Oakland të Shtete
3 afrimet e para tek Manchester United (FOTO LAJM) Manchester United është gati që të bëjë tri lëvizje të bujshme në skuadër për sezonin e ri. “Daily Mail” raporton se Jos
Këto janë kërkesat e lëvizjes ”Protestoj” që protestat të ndalen Mbrëmjen e djeshme organizata jo qeveritare të mbledhura nën ombrellën “Protestoj” kanë prezantuar 8 kërkesa drejtuar q
Hidhen nga kati i katër, humb jetën 20-vjeçarja në Tiranë Një ngjarje e reëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Kryeaytet kyu një e re është hedhë nga kati i katërt i një pallati.
Humb jetën një 50 vjeçar në aksin Elbasan-Peqin Një aksident me pasojë jetën ka ndodhur në aksin Elbasan-Peqin. Viktima është një 50-vjeçar, identiteti i të cilit ende
Veseli-Engel: Miqësi e shkëlqyer dhe e përhershme mes dy vendeve Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, po qëndron prej disa ditësh në SHBA, dhe së fundmi ka takuar edhe Kongresm
Rezultatet e autopsisë, pilotët humbën jetën nga përplasja e fortë në ujë Autopsia ka zbardhur tashmë shkakun e vdekjes së pilotëve në aksidentin ajror, kur helikopteri me të cilin ishin nisur p
Thaçi krenohet me bujqit dhe Ulpianën (FOTO LAJM) Presidenti i ri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ndihet krenar me bujqit e Kosovës. Ai në profilin e vet në Faceb
Medvedev: Bota në prag të Luftës së Tretë Botërore Kryeministri rus Dmitri Medvedev, ka lënë gazetarët gojëhapur kur tha se bota mund të shkojë drejt një lufte të tretë bo
Makina del nga rruga, humb jetën 25-vjeçari në Përmet Enea Pasho, 25-vjeç ka humbur jetën mbrëmjen e sotme pranë fshatit Piskovë në Përmet pas një aksidenti fatal me makinë.
Frankfurti ndal Bayernin (VIDEO) Frankfurti ka arritur ti marrë një barazim 0-0 ekipit të Bayern Munich. Kampionët e Gjermanisë janë ndalur, pasi kish