999 rezultate për

hershme

Flet Mjeku specialist për vdekjen e futbollistëve: Ndodh 1 në 100 mijë raste Të eliminohet rreziku i vdekjes së menjëhershme është e mundur. Kontrollet tek atletët profesionistë mund të reduktojnë
A është tërshëra ushqimi magjik në fëmijërinë e hershme?! nga PHD. MD. Albana DAKA - mjeke laboratori-nutricioniste Debati mbi menunë ushqimore të fëmijëve të çerdheve dhe k
6 ushqimet që ju zbardhin dhëmbët në mënyrë të shëndetshme dhe menjëhershme A e dini se të hani ushqime të caktuara mund të ndihmoni në zbardhjen e dhëmbëve tuaj edhe pa pasur nevojë për të vizitu
Shenjat e hershme të kancerit që mund t`ju shpëtojnë jetën në kohë Shumë prej nesh nuk janë në dijeni të shenjave më të zakonshme të rrezikut të formave vdekjeprurëse të kancerit. Një stu
Bayern dëshiron blerjen e përhershme të James Rodriguezit Gazeta gjermane Sport Bild, raporton se gjiganti bavarez është i bindur nga paraqitjet e James Rodriguezit dhe tani duan
Hidhet në shinat e trenit i riu shqiptar në Itali, gjen vdekjen e menjëhershme Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e sotme në provincën e Sesto San Giovannit në Itali ku një i ri shqiptar ka gjetur
Njihni simptomat e hershme të diabetit Diabeti është një sëmundje që ndikon në aftësinë e trupit tuaj për të prodhuar ose për t’iu përgjigjur insulinës, duke r
A do të ketë sërish reshje shiu? Ky është moti për sot Vendi mbetet me kthjellime dhe vranësira të lehta dhe kalimtare deri në mesditë kur vranësirat të shtohen në të gjithë v
Tërmet i fuqishëm 6.4 ballë godet Japoninë Një tërmet me magnitudë 6.4 goditi Japonën të mërkurën, tha Survey Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara. Nuk ka njoftim
Tragjedi në Tiranë, 60-vjeçarja hidhet nga kati i nëntë i pallatit Një ngjarje tragjike ka ndodhur dje në Tiranë ku një grua 60-vjeçare ka humbur jetën. Mësohet se 60-vjeçarja L.M. ës
Bie nga ballkoni, gjen vdekjen e menjëhershme e moshuara në Tiranë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Tiranë. Mësohet se një 86-vjeçare ka humbur jetën pasi ka rënë nga ballkoni i bane
Dedja kërkon futjen e menjëhershme të ekipit në merkato Hysen Dedja pas humbjes me Laçin përgëzoi performancën ekipit të tij në pjesën e parë dhe kërkoi ndërhyrje të menjëhersh
E masakruan me thikë në mes të Austrisë, kush është shqiptari Një shqiptar i Kosovës ka mbeturi vdekur pas një goditje me thikë në Vjenë të Austrisë. Ngjarja ndodhi të enjten rre
Shqiptarët thyejnë rekordin me marrjen e "Green Card" në SHBA Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) vijojnë të mbeten vendi i ëndrrave të mijërave shqiptarëve, që nuk heqin dorë vit
Landi publikon foton e hershme të Ramës, e ngacmon me thënien e bujshme (FOTO LAJM) Landi i ''West Side Family'', publikon një foto të herëshme me Ramën dhe më pas i bën tag. Landi e shoqron foton me n
Këshilli i Atlantikut kërkon prani të përhershme amerikane në Kosovë Këshilli i Atlantikut, një forum për çështjet ndërkombëtare, do të mbledhë të mërkurën në Washington ministrat e jashtëm
Pas operacioneve në fytyrë bën edhe të pasmet, ja për kë bëhet fjalë Këngëtarja Eni Koçi, kohët e fundit pas lidhjes me kengëtarin Genc Prelvukaj ka qënë në krye të mediave rozë. Eni edh
17-vjeçari u hodh nga ura, nëna e parandjeu ngjarjen tragjike Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Librazhd. Mësohet se i riu është vetëm 17-vjeç dhe është hedhur nga ura e “Bus
Shokon Tuna, fotoja e fundit shumë larg pamjes së përhershme (FOTO LAJM) Padyshim që Tuna edhe tashmë që është bërë nënë, konsiderohet si një nga vajzat më të bukura të shoëbizit shqiptar. P
Edi Rama nesër pret një mysafir të veçantë në Shqipëri Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nesër pritet të realizojë vizitën e parë zyrtare jashtë shtetit. Vizita e par