999 rezultate për

henes

E rrallë! Ja çfarë do të ndodhë në qiell natën e Pashkëve Romantikët dhe vëzhguesit e qiellit janë paralajmëruar për të vëzhguar hënën blu. Natën e 31 Marsit, duke gdhirë e diel
Reagojnë pronarët e Interit: Nuk e shesim klubin Corriere della Sera raportoi se Interi do të shitet nëse vjen një ofertë prej 600 milionë eurove. Por askush tjetër përv
Logoja domethënëse e Asociacionit të serbëve Përfaqësuesit e serbëve në Kosovë kanë kërcënuar me themelim të njëanshëm të Asociacionit/Bashkësisë së Komunave me Shum
Ritmi i hënës ju bën më të bukur Hëna ka një ndikim të madh në shumë fenomene tokësorë, dhe më të dukshëm janë batica dhe zbatica, por ajo ka efekte edhe
Zëdhënësi i Shpendit përplaset në Facebook me Albulena Haxhiun Zyrtari për Komunikim në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri ka bërë një debat interesant me deputeten e Vetëvendosjes,
Pacolli në rolin e zëdhënësit të Listës Serbe, tregon kur e votojnë demarkacionin Ishte paraparë të mbahej këtë javë seanca për shënimin e kufirit me Malin e Zi, e cila po zvarritet tash e sa vite. Por
Partnerja e moderatorit publikoi foton më domethënëse në këtë 8 Mars (FOTO) Partnerja e moderatorit dhe gazetarit Alban Dudushi, Bieta Sulo ka bërë një nga postimet më të veçanta për ditën e 8-mar
Nuhiu emëron gjashtë zëdhënëse shqiptare në Polici Zv/ministri i MPB-së, Agim Nuhiu jep një lajm të madh për shqiptarët. Sot ka emëruar gjashtë zëdhënëse shqiptare edhe at
Neymar mbyll gjithçka tek PSG dhe kthehet në Brazil Fitorja 3-0 me Marsejën nuk ka mjaftuar për t’i kthyer buzëqeshjen parizienëve, që kanë humbur futbollistin më të shtren
Tashmë zyrtare, Neymar humbet sfidën e dytë me Realin Klubi parizien me anë të një komunikate në orët e vona të së hënës ka konfirmuar lëndimin e Neymarit. Në këtë komunik
Fiat-Chrysler ndalon prodhimin e automjeteve me naftë Gjiganti italian i automjeteve, “Fiat-Chrysler” (FCA) nuk do të tregtojë më makina me motorë nafte duke filluar nga viti
U zu me ish-zëdhënësen e PD-së? Renato Mekolli sqaron gjithçka Bashkëpunimi mes tyre nisi para shumë kohësh, kur Renato kishte në plan të shkruante një libër gatimi e pas tij, edhe ha
Përse duhet të shmangni sarkazmën gjatë një interviste pune? Intervistat e punës dhe shqyrtimet në punë mund të jenë poshtëruese, prandaj është paksa e zakonshme të thyhet akulli me
Deputetja e VV-së përmend dy deklarata kundërthënëse të Delawie Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Besa Baftiu, është shfaqur kritike ndaj ambasadorit të SHBA-së në Kosovë, Greg Delwai
50 mijë euro gjobë, gjykata rrëzon Mimi Kodhelin Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, është rrëzuar nga Gjykata e Tiranës. Kodheli kishte paditur zëdhënësen e PD
Ky është kuptimi i gjysmëhënës së bardhë në thonjtë tuaj Ndoshta e keni vënë re dhe nuk ju ka bërë përshtypje, por gjysme hëna e bardhe në thonjtë tuaj ka një shpjegim mjeksor.
Ligji i ri lumturon çdo punonjës: Punëdhënësi të paguajë drekën me lekë në dorë Qeveria shqiptare ka miratuar në Mbledhjen e Këshillit të Ministrave një vendim i cili përcakton se në rast se punëdhënë
Gabimet në tekstet shkollore, Ademi: Mësimdhënësit të paraqesin gabimet Ndryshimet në Ligjin për arsim fillor dhe të mesëm do të mundësojë evitimin e të gjitha gabimeve të konstatuara në tekst
Koçijançiç flet për strategjinë e zgjerimit në BE, për Kosovën nuk ka asgjë shpresëdhënëse Javën e ardhshme Komisioni Europian do publikojë strategjinë e re për anëtarësimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Zë
Rama merr vendimin e pazakontë në prag të protestës Nesër, opozita e bashkuar pritet të mbushë për herë të dytë sheshet me protestues kundër qeverisë së Edi Ramës. Pak