999 rezultate për

henes

Partia e Selës reagon për negociatat me BE-në Ke reaguar edhe partia e Zijadin Selës pasi vendimit të Bashkimit Evropian për të mos u hapur negociatat me Maqeoninë.
Fillon takimi i shumëpritur Ka nisur takimi ndërmjet Përfaqësueses se BE'së, Frederika Mogherini dhe Presidentit serb Aleksander Vuçiç, ne kuadër te
NASA në gjyq për shkak të pluhurit të Hënës Laura Murray Cicco ngriti një padi kundër Agjencisë Amerikane të Hapësirës NASA në Gjykatën e Qarkut të SHBA në Kanzas.
FIFA nis hetimet për ndeshjen Egjipt-Uruguaj Fifa po heton pse Egjipti dhe Uruguaj po luanin para mijëra vendeve bosh në ndeshjen e tyre në Jekaterinburg ditën e pre
Goldi AG uron festën e Bajramit me një foto shumë domethënëse Reperi Gold Ag, i cili po ashtu njihet për mysliman të devotshëm, ua ka uruar të gjithë besimtarëve të fesë islame festë
Momenti kur para disa ditësh një asteroid goditi tokën (VIDEO) Shkencëtarët thonë se një asteroid rreth 3 metra shpërtheu në atmosferën e Tokës gjatë fundjavës, vetëm disa orë pasi u
Asterodi shpërthen në atmosfërn e tokës (VIDEO) Shkencëtarët thonë se një asteroid rreth 3 metra shpërtheu në atmosferën e Tokës gjatë fundjavës, vetëm disa orë pasi u
Zëdhënësi i qeverisë greke flet për emrin Nuk do të ekzistojë marrëveshje nëse nuk pranohet erga omnes, thotë zëdhënësi i Qeverisë greke dhe ministër pa resor, Di
Plas sherri në studio mes gazetarëve: Pusho, po ia fut kot! Një debat i ashpër ka ndodhur mbrëmjen e sotme në “360 Gradë” mes gazetarit Bledian Koka dhe Kastriot Myftarajt në lidhj
3 mijë euro dënim për punëdhënësin që vonon rrogat e punëtorëve! Nuk keni marr rrogën dy muaj? Nuk u ec sigurimi shëndetësor, ndërsa ende keni marrëveshje pune? Ja se si do të ndëshkoni
Xhafaj dha dorëheqjen? Flet zëdhënësi i Ministrit Lajmi se Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij ka qarkulluar mbrëmjen e sotme në media.
Gruaja shtatëzane pyeti kafshën kur do të martohesh, por ndodhi e papritura Shumë burra e gra, sidomos gra shkaku i kulturës patriarkale, në të 20-at dhe 30-at pyeten shumë herë rreth planeve të t
Sulm me granata dore në Prishtinë Një shpërthim ka ndodhur sonte rreth orës 19:00 në Rrugën “Shaban Shala” në Prishtinë. “Dyshohet që mjeti shpërthyes
Moti i pamëshirshëm me britanikët, një burrë vdes dhe tre të tjerë mbijetojnë Një burrë vdiq pasi ra nga një mur i portit në Ramsgate në Kent të Britanisë nga era 60mph. Rojet bregdetare, flutur
Ministri i PDK-së i kundërvihet Haradinajt Ministri i Financave, Bedri Hamza, edhe një herë është treguar i ashpër ndaj ligjit për mësimdhënësit e viteve të 90’ta,
Sulm me raketa në Siri, nuk dihet se kush i hodhi Mbrojtja anti-ajrore e Rusisë e vendosur në bazën “Himalayane” në Siri ka rrëzuar disa raketa ajrore me origjinë të panj
Zëdhënësja e PD jep lajmin e bukur, në pritje të ëmbël për të dytën herë Erla Mëhilli, këshilltarja e ish-kryeministrit Sali Berisha mesa duket është në pritje të ëmbël për të dytën herë. Er
E pabesueshme, shihni sesi duken gjurmët e këmbëve në hënë në ultra HD (VIDEO) NASA ka lëshuar pamjet e reja video që tregojnë sipërfaqen e hënës në rezolucion të mprehtë. Agjensia amerikane e hap
Zyrtare: Anulohet greva e mësimdhënësve Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jashari ka bërë të ditur se greva e 13 prillit është anuluar. “Lajmin për vendimin e Qe
Zëdhënësi i Qeverisë greke: Ndryshimi i emrit të Maqedonisë, detyrim juridik Ndryshimi i emrit kushtetues të Maqedonisë është njëri ndër detyrimet juridike që çon drejt zgjidhjes së kontestit bilat