999 rezultate për

henes

Putin pritet të telefonojë Trump mbi sanksionet ndaj Rusisë Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe ai i SHBA-ve Donald Trump pritet të zhvillojnë një bisedë telefonikë ludhur me s
Fotot e para të tokës dhe hënës të bëra nga Marsi e Saturni (FOTO LAJM) Në një seri fotosh të realizuara nga NASA në Mars, 127 milionë milje larg tokës, planeti me ujë dhe hëna janë fotografua
Dyshoni se punëdhënësi nuk ju paguan sigurimet? Ja adresa ku ta verifikoni Nëse kemi paqartësi dhe nuk jemi të sigurtë nëse punëdhënësi na ka paguar sigurimet, tashmë na vjen në ndihmë një faqe k
Mbeti shtatëzënë nga nxënësi i saj 13-vjeçar, 10 vite burg mësueses (FOTO LAJM) Mësuesja e një shkolle të mesme në Houston të SHBA-së, Alexandra Vera, është dënuar me 10 vite burg për shkak se kishte
Zëdhënësi i Metës: S'do çuditem kur të dëgjoj se po hidhet kripë ku kalojnë simpatizantët e LSI (FOTO LAJM) Pas akuzave të deputetit socialist, Pjerin Ndreu, se kompanitë e mirëmbajtjes së rrugëve nuk kanë hedhur as edhe një gra
VMRO: Shilegov po del si zëdhënës i Sorosit dhe organizatave të tij VMRO-DPMNE ka reaguar ndaj deklaratave të zëdhënësit të LSDM-së, Petre Shilegov, i cili sipas tyre sot foli sikur të is
Janet Jackson, nënë për herë të parë në moshën 50 vjeçare Në moshën 50 vjeçare, këngëtarja Janet Jackson është bërë nënë për herë të parë. Lajmin e ka bërë publik zëdhënësi i saj
Zëdhënësi i Trump: Nuk ka dëshmi se Rusia ndërhyri në zgjedhje Zëdhënësi i presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka thënë se nuk ka asnjë dëshmi që tregon se hakerët rusë ka
Sulmi në Berlin/ Lihet i lirë i dyshuari i arrestuar dje Autoritetet gjermane kanë lëshuar personin e ndaluar dje , për të cilin dyshohej se ishte i përfshirë në sulmin me kamio
Lidhja e Internetit mund të arrijë deri në Hënë Një grup shkencëtarësh në bashkëpunim me NASA-n po projektojnë një “super modem” që do të bëjë të mundur lidhjen e inter
Skandali në Tetovë: Drejtori maqedonas dënon profesorët shqiptarë (FOTO LAJM) Drejtori i gjimnazit me drejtim profesional "Mosha Pijade", në Tetovë, Aleksandër Baçevski, ka dënuar të gjithë mësimdhë
Lirohen dy kosovarët e dyshuar për sulm terrorist në Gjermani Dy vëllezërit nga Kosova që u arrestuan dje nën akuzën për sulm të mundshëm terrorist në qendrën Oberhausen Centro të Gj
Ja kush është zëdhënësi i ardhshëm i Shtëpisë së Bardhë Presidenti i ardhshëm i SHBA-ve, Donald Trump, ka njoftuar se ka përfunduar me formimin e ekipit të tij të komunikimit,
Trump emëron zëdhënësin e ardhshëm të Shtëpisë së Bardhë Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump, njoftoi sot se ka përfunduar së formuari ekipin e tij të komunikimit, du
Zbulohet gjinia e fëmijës së zëdhënëses së PD-së Ish-zëdhënësja e Partisë Demokratike, Laura Vorpsi është shtatzënë, ndërsa mësohet se është në pritje të një vajze. Ish-
SHBA mohon deklaratat e Rusisë se marrëdhëniet mes dy shteteve pothuajse janë ngrirë Shtetet e Bashkuara kanë përgënjeshtruar pretendimet e ngritura nga një zëdhënës rus se komunimiki mes dy vendeve është
Rusia e cilëson vrasjen e ambasadorit si akt terrorist Vrasja e Ambsadorit rus, Andrey Karlov, i cili u vra teksa po mbante një fjalim në Ankara të Turqisë, është cilësuar nga
LSDM fillon festën: Fitojmë në këto qytete të mëdha Fitore e madhe në Shkup, Kumanovë, Strumicë, Strugë, Kavadar, Gostivar, Dibër dhe në numër më të madh në zonat urbane në
BDI: Zgjedhjet ishin të lira dhe demokratike Bashkimi Demokratik për Integrim ka vlerësuar se zgjedhjet e sotme parlamentare kanë qenë korrekte, të lira dhe demokrat
Zëdhënësja e Bashkimit Evropian: Murit në Urën e Ibrit do t’i vendosen shkallët Maja Kocijancic, zëdhënëse e Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, ka thënë s