999 rezultate për

henes

Besimtarët po luteshin, xhamia sulmohet me bombë ,30 të vdekur Një shpërthim në një xhami në qytetin afgan të Heratit ka vrarë rreth 30 persona dhe plagosi dhjetëra të tjerë. Shpër
Zëdhënësi i Tony Blair rekomandon britanikët të vizitojnë Shqipërinë “Shqipëria,-shkruan ai në faqen e tij të internetit- nuk është ai vendi ku ka një statujë të komedianit Norman Uisdom, s
Dalin prova të reja se në Hënë ka ujë Shkencëtarët studiues nga universitetet Brown dhe Hawaii në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) thonë se brendësia e
Shpëtohet gruaja që tentoi të vetëvritej në Ferizaj Policia njofton se të dielën në komunën e Ferizajt një grua ka tentuar të hidhet nga kati i nëntë i një objekti me qëlli
Jep dorëheqjen zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Zëdhënësi për shtypin në Shtëpinë e Bardhë, Sean Spicer ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij. Sipas New York Times, Sp
“Brexit”, May kërkon të vendosë rregull në qeveri Kryeministrja britanike, Theresa May do t’i kërkojë anëtarëve të qeverisë të qëndrojnë të përqendruar ndaj detyrave të t
Jasmina Anevska zëdhënëse e qeverisë së Maqedonisë ? Jasmina Anevska ka dhënë dorëheqje nga puna në Tv Tellma dhe po përgatitet për detyrën e re si zëdhënëse e qeverisë së M
Zëdhënësja e PD-së sqaron të vërtetën: Janë përhapur lajme fallto, ja ç’ndodhi mbrëmë në Kryesi Zëdhënësja e PD-së Ina Zhupa, me anë të një postimi në rrejtin e saj social “Facebook”, ka reaguar per lajmet e publikua
Politika "shpresëdhënëse" shqiptare! Nga Eliza Gjediku Në mundsh të zgjedhësh rrugën e duhur mes labirinthit, ku çdo derë ta bën të pamundurën të mun
Humbja drastike e PD-së, zedhënësja e Bashës shpërthen ndaj kritikëve Pas zhurmës së madhe të krijuar pas humbjes së PD dhe kritikave të demokratëve ndaj Lulzim Bashës, ka reaguar zëdhënësja
Bie faqja e KQZ-së pa filluar akoma numërimi Vetëm pak kohë pas mbylljes së procesit të votim, faqja zyrtare e KQZ-së ka rënë. Nuk dihet ende nëse bëhet fjalë për
Ja si u planifikua të kryhej sulmi në Mekë (VIDEO) Forcat e sigurisë së Arabisë Saudite kanë ndaluar një sulm që ishte planifikuar të ndodhte në Xhaminë e Madhe në Mekë.
Zëdhënësi i VV-së i akuzuar për terrorizëm bëhet deputet Lëvizja Vetëvendosje në listën e saj zgjedhore për 11 qershor, kishte kandiduar për deputetë edhe katër aktivistët e dys
Veseli e Haradinaj premtojnë rritje për 30% të pagave për mësimdhënësit Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, njëherësh kryesues i listës së kandidatëve për deputetë të koalicionit, ka thënë se me fito
Vdekja e oficeres së re, zëdhënësi i policisë i kushton një mesazh prekës (FOTO LAJM) Xhulia Zyfi, efektivja e re e policisë, humbi jetën dje pas një hemoragjie cerebrale, pësuar 3 javë me parë në Akademinë
Jep dorëheqjen zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Kreu i marrëdhënieve me mediat në Shtëpinë e Bardhë Michael Dubke ka dhënë dorëheqjen. Lajmi është konfirmuar nga me
Rekord vendesh të lira pune në Gjermani, ja profesionet që kërkohen Sipas raportit të publikuar nga Instituti për Hulumtime të Punësimit (IAB), Gjermania nuk ka pasur kurrë më shumë vende
Osmani tregon detajet për qeverinë e re (VIDEO) Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani në emisionin “Fol Tash” ka folur rreth krijimit të qeverisë së re të Maqedonisë duke th
Ja si ndikon ndryshimi i hënës në jetën tuaj Fazat e Hënës ndikojnë në mënyrë të ndjeshme në natyrë dhe gjënë e gjallë, dhe kjo vlen dhe për qeniet njerëzore. Kë
Aktakuzë ndaj kreut të Komunës së Pejës, ja çfarë thotë zëdhënësi i saj Gjykata Themelore në Pejë ka ngritur aktakuzë ndaj kryetarit të kësaj komune, Gazmend Muhaxherit, por sipas zëdhënësit t