E FUNDIT/ Turisti bie nga 10 metra lartësi, dërgohet në gjëndje të rëndë në spital
999 rezultate për

helmet

Anton Quni: Helmet gjatë luftës ma bënë kështu fytyrën Deputeti i LDK-së dhe ish-ushtari i UÇK-së në Koshare, Anton Quni ka sqaruar historikun e sëmundjes së tij që i ka ndrys
Vendosen 31 helmeta për 31 punëtorë të vdekur “Aktivistë të SKV-së përmes një instalacioni shprehën gjendjen tejet shqetësuese me vdekjen e punëtorëve, seç herë e në
6 shenjat që tregojnë se trupi juaj është pushtuar nga helmet Toksinat janë të pranishme kudo rreth nesh; në ajrin që thithim, ujin që pimë dhe ushqimin e përditshëm. Madje edhe tele
Nuk është montazh por e vërtetë/ Kamioni i shtyp kokën, ai çohet sikur nuk ka ndodhur asgjë (VIDEO) Ky është momenti i jashtëzakonshëm kur një burrë mbijeton, edhe pse koka e tij për një moment u gjend nën rrotat e pasme
Çiklisti në hall me laraskën që e ndjek për ta goditur në helmetë (VIDEO) Një e papritur i ka ndodhur një ciklisti në SHBA. Teksa po bënte xhiro nëpër zonën ruarale të Pensilavnise ciklisit
Vriten 7 pjesëtarë të Helmetave të Bardha në Siri Sulmues të panjohur kanë vrarë 7 anëtarë të grupit për shpëtim të quajtur “Helmetat e Bardha”, sot herët në mëngjes, gja
Tre çajrat e stinës që pastrojnë sistemin tretës nga helmet Për shumë njerëz të kujdesesh për veten do të thotë të vishesh me tendencat e fundit, të bësh trajtime bukurie apo të nd
Botoksi i kozmetikës ndër 10 helmet më vdekjeprurëse në botë Ekzistojnë kura të ndryshme për helmet e ndryshme, por disa helme veprojnë aq shpejtë sa që vdekja vjen më shpejt se mje
Kujdes kur parkoni makinën në Shkup, mund të mos e gjeni më Pesë aksidente rrugore kanë ndodhur gjatë 24 orëve të fundit në Shkup. Janë shqiptuar sanksione edhe për 44 automjete
Morata: Mbrojtësit e Juves më thanë se duhet të mbaj helmetë Alvaro Morata ndien presion nga ish shokët e tij të skuadrës në prag të ndeshjes së 1-8-ve ndaj Italisë. Bomberi spanjol
Ky është shqiptari që luan me helmetë Një dëmtim në kokë disa kohë më parë, e ka bërë Klaus Gjasulën ta shikojë ndryshe shëndetin e tij. Sot, 26-vjeçari është
Ja si ngjyroset uniforma e ushtrisë (VIDEO) Përmes një vido të postuar në rrjetet sociale ne do të jemi në gjendje që të shikojmë se si mund të realizohet ngjyrosja
Ja si largohen helmet nga trupi Pesha e tepërt është një fenomen që vjen si pasojë e toksinës. Ajo është një yndyrë apo lëng i cili shkakton akumulimin
Helmetat e çuditshme me lëkurë njeriu (FOTO LAJM) Dizajneri, Jyo John Mullor, ka krijuar konceptin e helmetave që duken si koka e vërtetë e njeriut, projekt që së shpejt
Kapet me drogë, shokohen me tatuazhin në kokë (FOTO LAJM) Tatuazhet janë gjithmonë në trend, e ndërsa ka nga ata persona të cilët kanë gdhendur në trupin e tyre forma nga më të ç
Aksidenti, pamje nga helmeta e Schumacher (VIDEO) Shkëndijë shprese për Michael Schumacher 9 ditë pas rrëzimit në borën e Meribel kur gjatë një incidenti jashtë piste 7 h
Vendi dhe mënyra si u aksidentua Schumacher (FOTO LAJM) Janë zbuluar detajet se si ka ndodhur sot aksidenti me ski i legjendës së Formula 1, Michael Schumacher. Ish piloti gjer
Armë, foto të Hitlerit dhe helmeta naziste në shtëpinë e Kristos Papas Disa orë pas dorëzimit në polici, janë ushtruar kontrolle në shtëpinë e deputetit Kristos Papas, që cilësohet nënkryetar
Ushqimet që pastrojnë helmet nga trupi juaj Për të detoksifikimin e trupit është mirë që të përdorësh ushqime që largojnë helmin (detoksifikojnë) nga trupi. Më posh
Sfida e iluzionistit përballë shkarkimit elektrik të një milion volt (FOTO-LAJM) Iluzionisti amerikan David Blaine ka ndëmarrë një tjetër sfidë. Ai do të elektrizohet nga shkarkimet elektrike të një mi