999 rezultate për

hasani

PDK dhe LDK-ja nuk i kanë votat për Demarkacionin Jo vetëm opozita është kundër Marrëveshjes së Demarkacionit, por edhe një numër jo i vogël i deputetëve të koalicionit.
LDK-ja "e përçarë" për Demarkacionin Deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës janë të përcarë lidhur me Marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi. Emr
Hasani "divorcohet" me Kukësin, gati transferimi te Skënderbeu Kukësi dhe Edon Hasani kanë ndarë përfundimisht rrugët mes tyre. Klubi ka zyrtarizuar shkëputjen e marrëdhënieve duke th
Hasani: Ata që pengojnë ushtrinë, kanë përgjegjësi kombëtare (VIDEO) Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Nait Hasani, gjatë një interviste në "Rrokum Rroll", ka ritheksuar se është n
"E ardhmja e Kosovës nuk është Bashkimi Evropian, por Bashkimi Kombëtar" E ardhmjae Kosovës nuk është Bashkimi Evropian, por Bashkimi Kombëtar, ka thënë deputeti i PDK-së Nait Hasani, gjatë emi
Deputeti shqiptar në Serbi: Lugina të bëhet pjesë e dialogut Deputeti i vetëm shqiptar i Parlamentit të Serbisë, Fatmir Hasani, ka thënë se shpreson që çështja e Luginës së Preshevë
Hasani: KE ka kërkuar rishikimin e demarkacionit Koalicioni qeverisës PDK-LDK, përveç mospajtimeve e partitë opozitare për shënjimin e vijës kufitare të Kosovës me Malin
NISMA: Pse heshtje morti në PDK? Një ditë pas zgjedhjeve për kryetar të Drenasit, ku dolën në balotazh PDK-NISMA, anëtari i kryesisë së NISMA-s, Bajram H
NISMA i përgjigjet Ali Ahmetit: Mos i fut hundët në Kosovë! Anëtari i Kryesisë së Nisma për Kosovën, Bajram Hasani ka reaguar kundrejt kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti duke i thënë
Ish-komandoja do ndërtonte bombat për sulmin ndaj "Loro Boriçit", ja detajet Medat Hasani një nga katër të arrestuarit si personat e dyshuar se do sulmonin me bombë dhe kallashnikovë ekipin e Izrae
Deputetja që shkaktoi "tërmet" në Maqedoni, nuk do të jetë më kandidate e BDI Ish-deputetja e BDI-së nga Kumanova Kaltrina Azizi, e cila shkaktoi "tërmet" në parlamentin maqedonas, duke thënë se në
Maqedonia me dy shqiptarë ndaj Spanjës Maqedonia do të ketë dy shqiptarë të Shkëndijës së Tetovës në sfidën e muajit Nëntor ndaj Spanjës. Ferhan Hasani dhe Bes
Nait Hasani: Aktakuzat ndaj Limaj me qëllim njollosjen e UÇK-së Deputeti i PDK-së, Hasani ndërmjet një postimi në Facebook ka deklaruar se kryetari i Nismës, Fatmir Limaj është duke u
Skena si në filma/ Me dy vajza në makinë kalon 3 semaforë me të kuqe në Tiranë Gjykata e Tiranës tashmë ka përfunduar gjykimin ndaj një 27-vjeçari, “protagonist” i një xhiroje të “çmendur” me makinë
Trajneri i Maqedonisë: Shqiptarëve u besoj më shumë se syve të mi Trajneri i Maqedonisë, Igor Angelovski, beson shumë te futbollistët shqiptarë që ka grumbulluar për duelin e së hënës m
One Albanian among the victims in Italy earthquake One Albanian died and seven others were injured in the earthquake that rocked Italy. According the Albanian Ministry
Krim brenda familjes, 36 vjeçari vret kushëririn e tij Në Tepelenë, një 36 vjeçar ka vrarë kushëririn e tij pas një konflikti të çastit. Autori i krimit, Gjergj Hasani, 36 vje
Pranga dy shoferëve për aksidentin tragjik në Gjirokastër Dy shoferat e dy mjeteve janë vënë në pranga në lidhje me aksidentin tragjik ku humbën jetën tre persona, mes tyre dy fë
Deputeti shqiptar i gatshëm të bëhet pjesë e Qeverisë së Vuçiç Deputeti i vetëm shqiptar nga radhët e Partisë për Veprim Demokratik (PVD) në Parlamentin e Serbisë, Fatmir Hasani, ka t
Shtyhet seanca ndaj Enver Hasanit, mungon prokurori Shtyhet seanca fillestare e gjykimit të Enver Hasanit për vazhdimin e kundërligjshëm të mandatit të gjyqtarëve ndërkombë